Sari la conținut

Transalpina Cu Scuterul?


bogdan!
 Share

Postări Recomandate

Vorbeam cu un coleg de transalpina, cum ar fi sa il fac cu scuterul de 50? Nu am fost nici macar cu masina pe acolo, dar am inteles ca sunt foarte multe pietre, cateva pante abrupte, rampe, apa si alte cateva obstacole care poate sunt de trecut sau nu.

 

Asadar, e cineva care ar vrea sa facem transalpina cu scuterul? Eu ma gandeam saptamana viitoare, 4 zile (luni marti miercuri si joi) sa vedem daca putem :kiss:

Editat de bogdan!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Victor, cred ca nu stii ce-i aia TransAlpina si o confunzi cu TransFagaraseanul. Mai aprofundeaza.

 

As for the record, eu sunt colegul cu care vorbea Bogdan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeam cu un coleg de transalpina, cum ar fi sa il fac cu scuterul de 50? Nu am fost nici macar cu masina pe acolo, dar am inteles ca sunt foarte multe pietre, cateva pante abrupte, rampe, apa si alte cateva obstacole care poate sunt de trecut sau nu.

 

Asadar, e cineva care ar vrea sa facem transalpina cu scuterul? Eu ma gandeam saptamana viitoare, 4 zile (luni marti miercuri si joi) sa vedem daca putem :kiss:

interesanta ideea...va invidiez,imi trezeste spiritul de aventura,dar din pacate nu pot veni cu toate ca as vrea si eu...va doresc succes si sa veniti cu poze....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate nu am cu cine sa merg, cel putin pana acum nu s-a mai oferit nimeni sa ma insoteasca... si singur parca nu as vrea sa ma incumet. oricum, poate poate se baga cineva. plecam luni la 8!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

transalpina nu i de scuter...a eu scuter de 100 cc si dupa cativa km m-am lasat bagubas din cauza ca nu ma mai ajuta motoru + ca is gropi si pietre peste care nu poti trece datorita rotilor mici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu te-as sfatui, ai transmisie CVT, o sa-ti patineze cureaua si ambreiajul o gramada, la rampe o sa se incinga motorul, pe scurt o sa ai uzura foarte mare pe drumul ala. Si in niciun caz sa nu te duci singur. Daca te duci iti urez mult succes si sa nu ai parte de incidente!

 

Bafta! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Transfagarasanul merge pe scuter, dar Transalpina doar cu atv. Nu va hazardati aiurea ca e mai mult decat aventura cu scuterul pe acel drum. Intrati pe Softpedia si o sa va convingeti....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...