Sari la conținut

Coarne chopper


15xxx
 Share

Postări Recomandate

Dupa ce am vazut pe Discovery un filmulet cu jesse james vreau sa-mi schimb coarnele la motor. Se pare ca nu voi gasi nimic de gata asa ca ma gindesc sa fac.

Are cineva idee?

 

Am cules de pe net poze insa nu sunt din cel mai bun unghi. Nu reusesc sa imi dau seama de dimensiuni. Daca vreunul dintre voi are ochiometrul format, poate imi dati o mana de ajutor.

 

Banuiesc ca nu sunt dificil de facut. Trebuie doar sa gasesc un atelier care indoaie tevi... plus teava de 25. Vopsitul negru il fac personal.

 

Idei?.......... in Bucuresti de preferat... :crack:

post-475-1122989596_thumb.jpg

post-475-1122989777_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

se rezolva relativ usor. potzi folosi si teava de inox, si apoi sa o slefuiesti, dar arata mai bine negre. uite o poza cu dispozitivul de indoit tzeava la care lucrez acum. e relativ simplu de confectionat, si il poti folosi si pentru crash bar, sau alte chestii.

post-3626-1123023489_thumb.gif

post-3626-1123023558_thumb.jpg

post-3626-1123023588_thumb.jpg

post-3626-1123023615_thumb.jpg

post-3626-1123023637_thumb.jpg

post-3626-1123023656_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe post de presa poti folosi un cric hidraulic, iar rolele , daca nu gasesti un strungar care sa ti le faca, le cumperi 2-3 mii de lei(vechi)/kg de la fiare vechi. si apoi, dupa ce ai mashinaria poti sa te apuci de facut in serie ghidoane, crash bar, standuri pt motociclete, pentru ca sunt sigur ca sunt multi care o sa-si doreasca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mai ai putintica rabdare, te invit la mine la Valeni la o plimbare, un mic, si o mica customizare la Vulcan, pentru ca si eu vreau sa-mi fac alt ghidon, si cred ca mai dureaza vreo 4-5 zile pana o sa fie gata dispozitivul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deocamdata am un cleste de indoit pentru teava sau fier beton de 10 mm diametru, cu care fac suporti pt coburi sau orice ti-ar trece prin minte... clestele arata ceva de genul...

post-3626-1123024426_thumb.jpg

post-3626-1123024447_thumb.jpg

untitled.bmp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ca sa vezi pentru ce e avantajos un astfel de dispozitiv, sa iti arat pentru ce mi-l fac eu.... nu e pacat ca muntzii care ne inconjoara sa ramana neexploratzi?

post-3626-1123026554_thumb.jpg

post-3626-1123026579_thumb.jpg

post-3626-1123026596_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marfa, stiu ca nu iti pierzi vremea.

 

Sincer, cu toate ca mi-ar place... nu cred ca as avea timpul necesar sa caut piesele, sa fac dispozitivul.... nu mai vorbesc sa ma apuc de construit ghidoane in serie.

 

Astept sa il faci pe al tau si poate imi dai o mana de ajutor la intreprinderea asta.

 

PS si eu am tot un un classic de 400 dar nu am cablu de km. Eram curios, cu cit mergi la drum intins?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre o si 145-150. Am filtru Sport S&S si tobe din tzeava de inox de 2 tzoli, goale, si influenteaza si astea putin. Deci ies putin din scala vitezometrului. Acum lucrez si la o adaptare de cablu de Dacie, pentru ca si mie si inca unui prieten cu VN i s-a rupt . Cand e gata te anunt.

Daca vrei neaparat sa vezi roaga un prieten sa mearga langa tine si uita-te la vitezometrul lui.

Precizez ca viteza de mai sus e maxima, nu cea de croaziera. In general ma invart in jurul 120-130 la drum lung, si asta cand ma enerveaza vreun fraier, pentru ca daca sunt calm, 100.

Eu sustin sus si tare sloganul ala cu

 

VITEZA UCIDE! Intra la rubrica de accidente si o sa ti se taie cheful de viteza instantaneu cand o sa vezi cati prieteni ne saluta cu farul din ceruri.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre o si 145-150. Am filtru Sport S&S si tobe din tzeava de inox de 2 tzoli, goale, si influenteaza si astea putin. Deci ies putin din scala vitezometrului. Acum lucrez si la o adaptare de cablu de Dacie, pentru ca si mie si inca unui prieten cu VN i s-a rupt . Cand e gata te anunt.

215960[/snapback]

 

Da, ma intereseaza .... cu United motors nu am reusit sa il aduc... dupa o luna de asteptare m-am dus si am cerut banii inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

o sa fac eu dispozitivul dar abia pe 1 septo sa pot lucra

basty

am acum unul dar nu am precizie cu el dureaza mult pina cind scot ceva perfect

sistemuyl asta e mult mai fain

217051[/snapback]

 

 

Oare nu are nimeni dispozitevele astea?.... as fi vrut sa nu treaca sezonul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E una pe la rondul cosbuc. Eu insa am o problema ca nu stiu dimensiunile...

Dupa poze... e mai greu. .. Tre incercat ochiometric.... sau sa faci mai multe pana merge unul bine.

Daca dai gres la dimensiuni poti sa te trezesti ca nu mai iei curba.... eu am patit-o cu unul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E una pe la rondul cosbuc.  Eu insa am o problema ca nu stiu dimensiunile...

Dupa poze... e mai greu. .. Tre incercat ochiometric.... sau sa faci mai multe pana merge unul bine.

Daca dai gres la dimensiuni poti sa te trezesti ca nu mai iei curba.... eu am patit-o cu unul.

217585[/snapback]

am un ghidon de 25 cam cum iti trebuie, nu e nou, dar daca vrei sa-l vopsesti e perfect. L-am luat de pe ebay si am dat 10euri, nu mai am la ce sa-l folosesc ca vnul meu e ok. Sunt din Brasov, tel 0722322020.

HB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un ghidon de 25 cam cum iti trebuie, nu e nou, dar daca vrei sa-l vopsesti e perfect. L-am luat de pe ebay si am dat 10euri, nu mai am la ce sa-l folosesc ca vnul meu e ok. Sunt din Brasov, tel 0722322020.

HB

217672[/snapback]

 

 

E chiar ca ala?...... deja nu imi vine sa cred..... ca e prea simplu.

 

Il cumpar!!!!

 

Ai o poza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E chiar ca ala?...... deja nu imi vine sa cred..... ca e prea simplu.

 

Il cumpar!!!!

 

Ai o poza?

217694[/snapback]

 

poate nu e chiar asa inalt, nu am poza, dar fac, si postez luni ca la sfarsit de saptamana nu mai intru pe net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai pun o poza...........

217743[/snapback]

din pacate nu e cu montantii paraleli, este in V. Este inalt de aprox 30 cm (daca mai e cazul dimensiunile luni), dar se deschide. Nu e ca in poza.

Daca nu gasesti alta solutie ramane disponibil, nu il dau altcuiva pana iti rezolvi problema.

HB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult insa.... vreau modelul ala.

Mi-a placut cum arata pe moto la nebunie.

217761[/snapback]

 

... am vrut si eu sa ajut pe cineva si .... OK. Ma uit cand ajung acasa mai atent sa vad daca merita indoit sa ajunga ca cel din poza. Mai postez luni.

HB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E una pe la rondul cosbuc.  Eu insa am o problema ca nu stiu dimensiunile...

Dupa poze... e mai greu. .. Tre incercat ochiometric.... sau sa faci mai multe pana merge unul bine.

Daca dai gres la dimensiuni poti sa te trezesti ca nu mai iei curba.... eu am patit-o cu unul.

217585[/snapback]

 

Ai telefon, ceva sau adresa exacta sau nu bananai aiurea.

Eu vreau sa-mi indoaie 2 tevi pe care apoi le sudey eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...