Sari la conținut

Cupa Clujului, 07 - 10 August 2008


Postări Recomandate

La Baisoara nu poate sa fie decat o cursa super. Traseele sunt foarte tari si merita sa te dai in aceasta zona. De la prima cursa pe care am organizat-o alaturi de baietii de la Transilvania Off-road la Baisoara, am stiut ca va fi un loc unde se vor face curse frumoase. Va fi o cursa excelenta pentru toate gusturile.

 

Dan Morar Transilvania Bikers Cluj Napoca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CUPA CLUJULUI:

 

organizator :TRANSSYLVANIA OFF ROAD CLUB ,

 

locatia:Statiunea Muntele Baisorii (jud cluj)

inscrieri :joi 7 august la secretariat (hotel Alpin) .

 

conditii de participare:

sportivii trebuie sa aiba motocicletele , si echipament de protectie in stare tehnica corespunzatoare .

sportivii trebuie sa aiba GPS GARMIN .se poate parcurge traseul in echipe (1 gps pt 1 echipa) .

nu este necesara licenta de pilot si /sau vizite medicale speciale.

TAXA:

350 ron taxa participare

425 ron taxa participare + masa

500 ron taxa participare + masa + cazare

 

CURSA:ziua 1 - 8 august 110 km

ziua 2 - 9 august 73 km

ziua 3 - 10 august superspeciala +premierea

 

 

ALTE DETALII :

  • clasa MOTO va avea traseul comun cu auto extrem si cu quad . primi vor pleca in start clasa MOTO , apoi QUAD-urile , dupa care vin AUTO.
  • deoarece sunt portiuni mai greu de trecut , se recomanda sa se mearga in echipe. dar clasamentul este individual.
  • organizatorii asigura transportul benzinei la un punct intermediar de alimentare .
  • pe perioada concursului VODAFONE asigura semnal GSM , AROBS asigura cu GPS -TRACKER urmarirea concurentilor pe monitoarele de la start.

 

colegii de la TRANSSYLVANIA OFF ROAD CLUB , ne-au pregatit o cursa la care nu vreau sa lipsesc !

 

 

 

 

sponsori:

VODAFONE , SUNCART ,ROLICOM ,AUTHENTIC SPIRIT , POLARIS , TRAUBENREUTER , KORACELL , AROBS , OUTBACK , RBS HOLDING , PEPSI ,PRALINA ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si premii? ca eu nu stiu in ce cuantum sunt sau in ce constau, da unde e taxa tre sa fie si premii :D

 

oricum nu te intereseaza premiile :kiss:

 

revenind la cursa - zona e superba si baietzii de la cj stiu ce fac. Care stati bine cu timpul bagati gaz ca merita!

Editat de ionut73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...