Sari la conținut

Sus Pe Munte


Postări Recomandate

salutare

postez cateva poze din scurta plimbarica

ieri pe la ora 13..plictisit cum eram ...m-am dus sa-mi cumpar un tricou si am sfarsit prin a ajunge sus pe munte

am plecat din buc- ajuns in sinaia (facut plinu') ...fuguta la Cuibu dorului si de acolo am urcat...destinatia a fost Babele...dar visu a fost spulberat prin faptul ca nu puteam ajunge acolo deoarece este rezervatie naturala...drept urmare am facut dreapta spre Piatra arsa si de acolo la telecabina la 2000m iar apoi coborarea spre 1400(NU RECOMAND NIMANUI SA COBOARE PE ACOLO...E RUPT RAU DRUMU' ALA)

la cota 1400 am intanit doi baieti alex si ovidiu pe 2 atv-uri ...super de treaba...m-au insotit la coborarea de la 1400 in sinaia

la ora 8 jumate am plecat spre casa grabit pt ca astazi de dimineata eram la munca

in final nu pot spune ca desii eram putin cam derutat pe munte crezand ca m-am ratacit...a fost foarte fain si sper sa mai catar muntii pe mobra...am fost foarte multumit de mobra..(mica mica da ridica :) ) a gafait ea de cateva ori dar a urcat pana sus.

pe sapt viitoare 27-29 ...vreau sa o mai plimb pe la munte

si cateva poze(nu prea am stat la facut poze...ca deh daca venea ursoaica si ma..... :disappointed: )

sus la Piatra arsa sa vedeti pista de atletism....am ramas masca..:blbl: este super amenajat

numai bine tuturor

post-12320-1217017192_thumb.jpg

post-12320-1217017212_thumb.jpg

post-12320-1217017222_thumb.jpg

post-12320-1217017246_thumb.jpg

post-12320-1217017252_thumb.jpg

post-12320-1217017268_thumb.jpg

post-12320-1217017283_thumb.jpg

post-12320-1217017299_thumb.jpg

post-12320-1217017326_thumb.jpg

post-12320-1217017389_thumb.jpg

post-12320-1217017404_thumb.jpg

post-12320-1217017439_thumb.jpg

post-12320-1217017456_thumb.jpg

post-12320-1217017475_thumb.jpg

post-12320-1217017487_thumb.jpg

post-12320-1217017536_thumb.jpg

post-12320-1217017553_thumb.jpg

post-12320-1217017563_thumb.jpg

post-12320-1217017581_thumb.jpg

post-12320-1217017596_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoasa zona la voi acolo, este super!

Acolo sus unde zici tu, la Piatra Arsa, este complexul sportiv a lui Gica Hagi.Din punctul meu de vedere, este cea mai urata chestie sa faci asa ceva pe munte.Uite asa ne distrugem singuri frumusetile tarii, sau ce a mai ramas din ele. :blbl:

Asta e simpla mea parere, nu vreau sa intru in amanunte, e topic pentru poze.

La cat mai multe iesiri iti urez! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms 'Lilipod'

cat despre distrugerea frumusetilor naturii...ce sa mai zic...citind topicul despre vadu..plaja corbu..nu mai am cuvinte

in curand o sa mai vedem natura doar in gradina botanica :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms 'Lilipod'

cat despre distrugerea frumusetilor naturii...ce sa mai zic...citind topicul despre vadu..plaja corbu..nu mai am cuvinte

in curand o sa mai vedem natura doar in gradina botanica :blbl:

 

 

Pai atunci da-i repede un edit, si sterge aia cu "e super amenajat" si "m-a lasat masca".La scarbele astea nu trebuie sa le faci reclama, dimpotriva. :disappointed:

Nu tara e de rahat, ci conducerea!

 

Drumur intins!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo sus unde zici tu, la Piatra Arsa, este complexul sportiv a lui Gica Hagi.Din punctul meu de vedere, este cea mai urata chestie sa faci asa ceva pe munte.Uite asa ne distrugem singuri frumusetile tarii, sau ce a mai ramas din ele. :-L

Constructia Complexului Sportiv National Piatra Arsa dateaza de prin anii 60-70. Pe-atunci Hagi abia daca juca. De atunci si pana acum apartine tot statului, avand o mica perioada, din 1990 in 1995, ca proprietar pe Alpin SA, acum apartinand Agentiei Nationale Pentru Sport, nicidecum unei persoane fizice. Sunt permanent antrenamente acolo, inclusiv loturile olimpice ce au plecat la Beijing facand antrenamente intense acolo. Nu putem sa ne kkm pe noi si sa spunem ca e complexul lui Hagi cand nu e.

P.S. Mancarea si conditiile de cazare la Piatra Arsa sunt excelente. Nu doar o data, in miez de iarna, am plecat de-acasa doar pt papanasii de-acolo :D

 

@crazy_mouse_87, coborarea de care aminteai se putea face, insa cu gume cramponate, nu cu cele de strada cu care e echipat XT-ul tau :disappointed: Mai bine ca nu ai luat-o ca te duceai de-a berbeleacul :blbl:

 

Succes si grija pe viitor: nu mai pleca chiar singur cuc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@crazy_mouse_87, coborarea de care aminteai se putea face, insa cu gume cramponate, nu cu cele de strada cu care e echipat XT-ul tau wink.gif Mai bine ca nu ai luat-o ca te duceai de-a berbeleacul

 

pe acolo am coborat :disappointed:

dar nu ash mai repeta experienta :) , mai bine ma intorceam inapoi pe la cabana cuibu dorului pe unde am si urcat

ms pt informatia cu piatra arsa, chiar nustiam, eu am ramas uimit de faptul ca e construita pista de agrement la inaltimea aia :blbl:

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thomas, constructia dateaza din 60' si ceva, ai dreptate.DAR atunci nu era nici macar un sfert din ce este acum.Cand am zis de Hagi, crede-ma ca stiu ce vorbesc, este propietar 100%, inainte era parteneriat cu Ion Ion, acum este singurul propietar.

 

Drum intins!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
salutare

postez cateva poze din scurta plimbarica

ieri pe la ora 13..plictisit cum eram ...m-am dus sa-mi cumpar un tricou si am sfarsit prin a ajunge sus pe munte

am plecat din buc- ajuns in sinaia (facut plinu') ...fuguta la Cuibu dorului si de acolo am urcat...destinatia a fost Babele...dar visu a fost spulberat prin faptul ca nu puteam ajunge acolo deoarece este rezervatie naturala...drept urmare am facut dreapta spre Piatra arsa si de acolo la telecabina la 2000m iar apoi coborarea spre 1400(NU RECOMAND NIMANUI SA COBOARE PE ACOLO...E RUPT RAU DRUMU' ALA)

la cota 1400 am intanit doi baieti alex si ovidiu pe 2 atv-uri ...super de treaba...m-au insotit la coborarea de la 1400 in sinaia

la ora 8 jumate am plecat spre casa grabit pt ca astazi de dimineata eram la munca

in final nu pot spune ca desii eram putin cam derutat pe munte crezand ca m-am ratacit...a fost foarte fain si sper sa mai catar muntii pe mobra...am fost foarte multumit de mobra..(mica mica da ridica :eek: ) a gafait ea de cateva ori dar a urcat pana sus.

pe sapt viitoare 27-29 ...vreau sa o mai plimb pe la munte

si cateva poze(nu prea am stat la facut poze...ca deh daca venea ursoaica si ma..... :lol: )

sus la Piatra arsa sa vedeti pista de atletism....am ramas masca..:P este super amenajat

numai bine tuturor

 

Te-a oprit cineva sa ajungi la Babele sau cum?...eu am urcat in vara lu' 2007 pana la Babele si nu m-a oprit nimeni...

 

P.S. : nu vazusem toate pozele...nici placa aceea cu avertizarea nu era acolo.

Editat de BlackOnyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...