Sari la conținut

Grav Accident La Iasi - noiembrie 2003


Sergiu_Q
 Share

Postări Recomandate

Ca o completare la accidentul pe care l-a avut prietenul nostru Orestte acum o saptamana avand drept urmare tije & suruburi in piciorul drept, aseara sa intamplat un accident mult mai grav soldat cu moartea motociclistului

iata si articolul aparut in ziarul de iasi http://www.ziaruldeiasi.ro/local/iasi/03.ro.html

 

La nici o ora dupa acest accident, linga trecerea de cale ferata de sub Pasarela Alexandru, un motociclist a fost spulberat de un camion cu numarul BT-03-MCY. Acesta conducea o motoreta si a cazut de pe aceasta, dupa ce s-a lovit de portiera unei dubite. Soferul dubitei, cu numarul IS-04-CYS, oprise masina pe marginea drumului din cauza unei defectiuni. "A spus ca s-a uitat in oglinda retrovizoare, dar nu a vazut motoreta. Cind a deschis portiera, motoreta s-a izbit in usa dubitei, motociclistul a fost aruncat la pamint si calcat de un camion care venea din spate. Cel putin asa sustin martorii", a declarat subinspectorul Mindru. Motociclistul a murit pe loc, el fiind practic calcat de camion, spectacolul oferit de corpul neinsufltit cu creierul imprastiat pe strada si fata mutilata ingrozind trecatorii. De altfel, motociclistul nu a putut fi identificat, el neavind nici un act la el. De asemenea, avind fata mutilata, nu se putea spune nici virsta aproximativa, ci doar ca nu putea avea mai mult de 40 de ani. "Urmeaza sa finalizam cercetarile pentru a putea sti exact ce s-a intimplat, din vina cui s-a produs accidentul si sa identificam victima", a mai spus subinspectorul Mindru. (Simona RELEA)

 

Dumnezeu sa-L ierte.

 

Niciodata nu o sa intzeleg cum dracu coboara unii din masina , in trafic, fara se se asigure.

................zau....nu mai am cuvinte......................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SAL!!

SI EU SUNT DIN IASI SI SUNT FOARTE MIHNIT DE CELE INTIMPLATE. CEL CU DUBA ERA UN DOBITOC SI A VENIT CU ACEEASI SCUZA : NU L-AM VAZUT SI CA DE MULTE ORI TOT MORTUL E VINOVAT IAR SIGUR DOMNII POLITISTI OR SA-L SCOATA VINOVAT PE SCUTERIST.NU EXISTA DELOC RESPECT PT ALTII IN TRAFIC SI MAI ALES PT MOTOCICLISTI.... VAI DE NOI....SI MULTI INCONSTIENTI AU LUAT PERMISUL...DUMNEZEU SA-L IERTE!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oribil!!! nu mai dati detalii asa picante ca nu suntem pe rotten.com

tocmai ma pregateam sa mananc...mi s-a luat. la accidente dati doar faptele in mare, nu si detalii picante. daca va fascineaza tineti-le pt. voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca o completare la accidentul pe care l-a avut prietenul nostru Orestte acum o saptamana avand drept urmare tije & suruburi in piciorul drept, aseara sa  intamplat un accident mult mai grav soldat cu moartea motociclistului

iata si articolul aparut in ziarul de iasi http://www.ziaruldeiasi.ro/local/iasi/03.ro.html

 

La nici o ora dupa acest accident, linga trecerea de cale ferata de sub Pasarela Alexandru, un motociclist a fost spulberat de un camion cu numarul BT-03-MCY. Acesta conducea o motoreta si a cazut de pe aceasta, dupa ce s-a lovit de portiera unei dubite. Soferul dubitei, cu numarul IS-04-CYS, oprise masina pe marginea drumului din cauza unei defectiuni. "A spus ca s-a uitat in oglinda retrovizoare, dar nu a vazut motoreta. Cind a deschis portiera, motoreta s-a izbit in usa dubitei, motociclistul a fost aruncat la pamint si calcat de un camion care venea din spate. Cel putin asa sustin martorii", a declarat subinspectorul Mindru. Motociclistul a murit pe loc, el fiind practic calcat de camion, spectacolul oferit de corpul neinsufltit cu creierul imprastiat pe strada si fata mutilata ingrozind trecatorii. De altfel, motociclistul nu a putut fi identificat, el neavind nici un act la el. De asemenea, avind fata mutilata, nu se putea spune nici virsta aproximativa, ci doar ca nu putea avea mai mult de 40 de ani. "Urmeaza sa finalizam cercetarile pentru a putea sti exact ce s-a intimplat, din vina cui s-a produs accidentul si sa identificam victima", a mai spus subinspectorul Mindru. (Simona RELEA)

 

Dumnezeu sa-L ierte.

 

Niciodata nu o sa intzeleg cum dracu coboara unii din masina , in trafic, fara se se asigure.

................zau....nu mai am cuvinte......................

Dumnezeu sa-l ierte. Citind articolul ma ingrozesc la idea ca multe persoane sunt total inconstiente. Totusi cea ce ma deranjeaza si mai mult este faptul ca noi (motociclisti) criticam soferii care ne causeaza toate aceste probleme fara sa discutam prea des despre cei dintre noi care sunt mult mai inconstienti decat soferii. Acum 2 saptamini am iesit la o plimbare spre Sinaia si mia fost dat sa vad Motociclisti De Mare Calibru cum se jucau cu propiile vieti, depasind printre randuri de masini la 200 la ora sau pe contrasens la mai mult. Oare nu avem nici o vina, niciodata, de ii criticam pe altii fara sa vedem si sa ne indreptam propiile noastre greseli???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oribil!!! nu mai dati detalii asa picante ca nu suntem pe rotten.com

tocmai ma pregateam sa mananc...mi s-a luat. la accidente dati doar faptele in mare, nu si detalii picante. daca va fascineaza tineti-le pt. voi.

amanuntele picante sunt date de ziar si nu de mine.

ala era articolul din ziar in forma originala.daca respectivul era prieten cu tine cum te-ai fi simtzit ? nu ai fi putut manca pt ca ai citit un articol din ziar sau pt ca te-ar fi marcat faptul ca prietenul tau a avut un accident mortal.

scuze daca sunt prea acid in momentul asta. eu am trecut prin momente nu prea placute cand fratele meu a murit intr-un accident de motocicleta. nu cred ca are rost sa mai comentam articolul din ziar...ala are mai putzina importantza ...zau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu Sergiu, intradevar este un lucru trist. Nu trebuie neaparat sami fi fost prieten ca sa realizes cat de grava e situatia. Cea ce incerc eu sa spun, este ca de multe ori si noi suntem vinovati de cea ce ni se intampla. Eu, poate si tu, conduc masina. Mi sa intamplat nu numai o data sa treaca pe langa mine cate o motocicleta inconstienta de faptul ca proprietarul ei a facut o manevra idioata punand in pericol viata lui, a mea, a altora. Am avut prieteni motociclisti, dea lungul anilor, doi dintre care mi-au murit in brate. Stiu exact ce simti, ce simte familia si tocmai deaceia insist asupra faptului caci NOI suntem primii care trebuie sa avem grija de NOI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau pentru pierderea ta, si pentru ce s-a intamplat la iasi, dar ai pus in post expresii de gen "creieri imprastiati" si nu sunt o imagine placuta. se poate mentiona modul in care a murit fara a oripila pe nimeni cu detalii. daca nu se pot pune cuvinte obscene, nu vad de ce sa se poata pune niste expresii care nu-si au locul...

imi pare rau pentru fratele tau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau pentru pierderea ta, si pentru ce s-a intamplat la iasi, dar ai pus in post expresii de gen "creieri imprastiati" si nu sunt o imagine placuta. se poate mentiona modul in care a murit fara a oripila pe nimeni cu detalii. daca nu se pot pune cuvinte obscene, nu vad de ce sa se poata pune niste expresii care nu-si au locul...

imi pare rau pentru fratele tau

bob, omul a dat paste la articol. si eu sunt dotat cu o imaginatie bogata, dar asta nu inseamna ca imi fac singur greata. daca o luam pe calea asta a cenzurii pentru ca "este unii mai sensibili" nu rezolvam nimic. treaba e on-topic, si se asuma ca daca intri la accidente te astepti la detalii, si la o adica si poze. daca tu decartezi instantaneu la chestii din astea nu te obliga nimeni sa intri.

 

 

 

Dumnezeu sa-l ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, eu nu am criticat in nici un fel cele scrise, cele spuse sau mai ales suferinta lui Sergiu legata de fratele sau. Nu ar trebui sa va deranjeze decat daca va cunoasteti obiceiurile legate de 'motociclismul-negativ' si va simtiti cu musca pe caciula. Ma retrag din acest subiect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu mai are nici un rost sa zic ca sunt ATATIA DOBITOCI cu permise, pt ca stie toata lumea. Ma doare sulfetu sa aud de morti nevinovati sau nu.

 

Ideea e ca trebuie clar ca motociclistii sa fie cei cu ochii in saispe. Intotdeauna intr-o depasire un (cuvant urat) nu se uita in oglinda si intra in fata ta si dupa aia face din maini. Am vazut chestii de genu asta pe Valea Oltului, cand amicul nostru a intrat in depasire si dacia exact langa el mai sa il scoata afara in parapet.

 

Dracu sa ii ia pe toti soferii nebuni.... nu mai vreau sa scriu la asa ceva.

 

Sergiu_q condoleante pt fratele tau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator LeoVFR

Dumnezeu sa-l odihneasca. Ma apuc asi tristetze dar si o furie nemarginita cand citesc aceste randuri. Cum pot fi unii soferi atat de orbi??????? :P :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 years later...

rip

 

 

dumnezeu sa`l odihneasca

 

Bah nene!! Voi sunteti batuti in cap?? Postati de dragul de a aduna patratzele sub avatar? Nu va uitati si voi de cand e topicul? Lasati-l fratilor sa se odihneasca in pace... Forumishti frustrati :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rip

 

 

dumnezeu sa`l odihneasca

 

 

Doi tampiti.

Acuma citeam topicul si ma gandeam ca iarasi s-a intamplat o asa nenorocire, abia pe la al 3-lea post vad si eu data. Ce imi plac mie toti care se baga in seama de multe ori aici si dau cu RIP in stanga si in dreapta pt un post in plus [da astia care dezgroapa topicuri de vreo 3 ani si baga acolo RIP is dumbass rau de tot]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

×
×
  • Creează nouă...