Sari la conținut

am nevoie de sfaturi


dreamer.
 Share

Postări Recomandate

Vreau sa-mi iau un nipru, pe care sa-l fac chopper. Sper sa ma ajutati cu niste sfaturi. Spre exemplu, as vrea sa-mi fac o furca springer, asea cum are si roby, si smeagol,insa am observat faptul ca, motoarele lor sunt mult mai usoare dechit un nipru, deci, intrebarea este, daq tine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-mi iau un nipru, pe care sa-l fac chopper. Sper sa ma ajutati cu niste sfaturi. Spre exemplu, as vrea sa-mi fac o furca springer, asea cum are si roby, si smeagol,insa am observat faptul ca, motoarele lor sunt mult mai usoare dechit un nipru, deci, intrebarea este, daq tine?

220586[/snapback]

 

depinde din ce material faci furca..

 

in principiu ar trebui sa tina daca este executata corect..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-mi iau un nipru, pe care sa-l fac chopper. Sper sa ma ajutati cu niste sfaturi. Spre exemplu, as vrea sa-mi fac o furca springer, asea cum are si roby, si smeagol,insa am observat faptul ca, motoarele lor sunt mult mai usoare dechit un nipru, deci, intrebarea este, daq tine?

220586[/snapback]

 

Exact cum a spus si BD depinde din ce marterial o faci , ar trebuii sa mearga , eu am vazut o dnepr facuta asha la niste baieti de prin Resitza .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ghindeam s-o fac din teava de inox, de 2-3 mm in carne,cred ca e destul de groasa.Oricum, multumesc pentru sfaturi. Daca aveti cumva idee...as vrea sa-mi pun pe spate o roata de masina, dar, nu stiu, nici ce fel de roata imi trebuie(13, 14sau 15 ) si nici cum vine montata.Va rog, daq are cineva o schita cum vine montat butucul, sa o posteze aici.Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ghindeam s-o fac din teava de inox, de 2-3 mm in carne,cred ca e destul de groasa.Oricum, multumesc pentru sfaturi. Daca aveti cumva idee...as vrea sa-mi pun pe spate o roata de masina, dar, nu stiu, nici ce fel de roata imi trebuie(13, 14sau 15 ) si nici cum vine montata.Va rog, daq are cineva o schita cum vine montat butucul, sa o posteze aici.Merci

220749[/snapback]

eu am montat pe fosta mea dnepra o roata de la un BMW ( masina) avea dim. 205 / 15 , imi pare rau ca nu am o schirta si in prezent motorul respectiv l-am vandut , oricum in mare , tre sa refaci butucul complet , astfel :

din roata originala tai tot oluminiul pana ajungi la cupla aceea care intra in grup , cupla respectiva o sudezi pe o flansha , flansha care se prinde pe exteriorul rotii ( partea in care e grupul ) , apoi o alta flansha de aceleasi dimens, sau ma rog sa se potriveasca la gaurile prezoanleor rotii , o sudezi de un tub prin care trece axul rotii la capatul opus tubului mai sudezi o flansha de care se prinde discul de frana ,

asta asha in 2 cuvinte , daca nu te grabesti si te apuci de modificarile asta la iarna , iti fac rost de orice schita si masuri vrei , de ce zic tocmai la iarna pentru ca atunci isi desface motorul un prieten bun care o are modifiacata cum o aveam eu pe aia , asta una la mana si apoi cred ca pe undeva mai are si un spate din ala adica bascula , butuc si roata gata modificat , ma interesaz si-ti spun , tinem legatura !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ghindeam s-o fac din teava de inox, de 2-3 mm in carne,cred ca e destul de groasa.Oricum, multumesc pentru sfaturi. Daca aveti cumva idee...as vrea sa-mi pun pe spate o roata de masina, dar, nu stiu, nici ce fel de roata imi trebuie(13, 14sau 15 ) si nici cum vine montata.Va rog, daq are cineva o schita cum vine montat butucul, sa o posteze aici.Merci

220749[/snapback]

uita aici si o poza mai marita cu spatele la motoarele noastre

post-3494-1123661199_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uita aici si o poza mai marita cu spatele la motoarele noastre

220766[/snapback]

aici el deja a trecut pe spite , a data jos roata turnata de BMW , a spitat un cerc de la o broscutza si i-a facut butuc ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti multumesc, Harley, intradevar, abia la iarna ma apuc s-o modific,pentru ca, acum trebuia s-o fac in starea ei originala, pentru a trece de RAR. M-ar interesa un ansamblu spate complet, daq amicul tau are, te rog sa ma pui in legatura cu el, sau, chiar prin tine. Apropos, poza e foarte mijto, daq as putea sa-mi fac si io una la fel, as fi cel mai fericit chopperist. Tinem oricum legatura, daca ai messenger, id-ul meu este mihaicalinescu2005, as dori sa vb acolo, daca potil. merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti multumesc, Harley, intradevar, abia la iarna ma apuc s-o modific,pentru ca, acum trebuia s-o fac in starea ei originala, pentru a trece de RAR. M-ar interesa un ansamblu spate complet, daq amicul tau are, te rog sa ma pui in legatura cu el, sau, chiar prin tine. Apropos, poza e foarte mijto, daq as putea sa-mi fac si io una la fel, as fi cel mai fericit  chopperist. Tinem oricum legatura, daca ai messenger, id-ul meu este mihaicalinescu2005, as dori sa vb acolo, daca potil. merci.

222045[/snapback]

M-am interesat de spatele acela si deja l-a vandut , imi pare rau , dar ramane sa vb. , palade31 e id meu pe mess . Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...