Sari la conținut

Trafic Greu


hebe5p1n
 Share

Postări Recomandate

Am inceput-o prin martie si a durat ~ 3 saptamani ... Chiar o sa am drum prin poligon zilele astea si o sa ma uit care-cum sunt pe acolo cu echipament .

 

 

Azi am fost in poligon , injura-ma daca vrei dar cei specificati mai sus erau singurii care dadeau la cursanti casti . Si n-am de ce sa te mint ,daca vrei maine putem sa mergem impreuna sa ne uitam . Esti sigur ca domnul de care ziceai are scoala in ILIOARA ? ... Daca da care este mai exact,ca din cate stiu eu , sunt AdiMoto , Louis , parca mai e o scoala langa Adi si acum am vz ca a mai aparut una in coltul opus al poligonului fata de Adi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei echipati complet sunt cel mai probabil de la scoala motolouis [ nu le fac reclama,insa sunt singurii din poligon care dadeau echipament COMPLET cand faceam eu scoala ]

 

Pe vremea mea nu dadeau nici casca nici alt gen de echipament. Am pus prima data casca pe cap cu o zi inainte de examen. De... erau alte vremuri. Acum s-au profesionalizat. Oricum recomand scoala asta de moto. Nea Marius chiar vede meserie. :lol:

 

ontopic: cred ca ar trebui sa introduca obligativitatea detinerii permisului de conducere si pentru scutere, indiferent de capacitatea cilindrica. asa s-ar micsora numarul victimelor inconstiente.

Editat de Cata MCMLXXXVII
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat.

L'am cunoscut pe Petrica.Ne strangeam ditamai gashca in Parcul Tineretului.

Era prin '98 - 2001.

Chiar era un tip de gashca, niciodata nu l-am vazut suparat sau nervos.

Asta insa, nu-l justifica de responsabilitate.Mai ales ca a mai avut accidente cu scuterul.

Mult prea multi se culca pe ideea "nu mi se poate intampla mie".

Iata ca lui i s-a intamplat, si a platit cu viata.

 

Cand ma intorceam acasa, dupa ce am trecut pe la Petrica, in Berceni (zona Ap.Patriei ptr. cunoscatori), un scuterist beat a intrat intr-o masina iesind in viteza de pe o stradutza fara sa acorde prioritate.Acesta a avut casca, si, cu toate ca scuterul era un forma de "U" dupa impact, martorii spuneau ca nu este ranit grav.

 

Politistul de la fata locului spunea ca in curand se va creea o lege prin care toate vehiculele motorizate vor necesita permis pentru a le conduce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politistul de la fata locului spunea ca in curand se va creea o lege prin care toate vehiculele motorizate vor necesita permis pentru a le conduce.

 

 

Ar fi bine dar totusi crezi ca vor respecta ? Asa cum acum sunt obligati sa poarte o amarata de casca pe cap si nu o fac ,de ce crezi ca s-ar stresa sa isi ia carnete ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este ca se suie astia la volan fara permis, daramite pe un amarat de scuter.

Multi nu constientizeaza ca orice lucru in miscare poate genera o tragedie. Cunosc pe cineva care a ajuns in coma cu rolele.

Yo m-am saturat sa tot stau cu gura pe cei care-i cunosc si merg fara minimum de echipament.

Sa moara frate, daca asta vor.

In cazurile astea mi-e mila de familie, cu toate ca au si ei partea lor de vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine dar totusi crezi ca vor respecta ? Asa cum acum sunt obligati sa poarte o amarata de casca pe cap si nu o fac ,de ce crezi ca s-ar stresa sa isi ia carnete ?

pt ca va fi caz penal daca merg fara permis, pe cind fara casca eventual iau o amarita de amenda

 

Adevarul este ca se suie astia la volan fara permis, daramite pe un amarat de scuter.

Nu cred ca un scuterist are banii si relatiile necesare ca sa scape daca e prins fara permis (in cazul in care vor fi obligati sa isi ia permis)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt ca va fi caz penal daca merg fara permis, pe cind fara casca eventual iau o amarita de amenda

 

 

Inca un dosar pentru o cioara...Tot nu cred ca ii sperie . Sa le ia frate scuterele si sa le dea foc :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...