Sari la conținut

Aprilia Nu Se Lasa Modelele Sxv/rxv ( 2009 )


Vizitator FOXXkid
 Share

Postări Recomandate

Vizitator FOXXkid

pentru cei interesati catushi de putzin , aprilia au innebunit complet, au transformat modelul supermoto SXV 550 care deja avea 72 hp in 575 cmc, valve pneumatice, si au ushurat-o cu 20 de kg (nici nu pot sa imi imaginez cum se va comporta, e nebunie), din pacate au umblat si la bascula spate

 

 

Cateva poze de la teste ale RXV-ului de 2009

zoom2_01922.jpg

big_00463.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica din fericire au umblat la bascula spate ... deoarece varianta drepta este mai usoara si mai rezistenta, iar pozele nu sunt cu modelul 2009 ci cu modelele 2008 preparate pentru echipa Aprilia Benelux :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator FOXXkid
cica din fericire au umblat la bascula spate ... deoarece varianta drepta este mai usoara si mai rezistenta, iar pozele nu sunt cu modelul 2009 ci cu modelele 2008 preparate pentru echipa Aprilia Benelux :lol:

 

mai ushoara da, mai rezistenta ma-ndoiesc , din cate stiu nu au fost probleme cu versiunea precedenta, pacat ca they f*cked up design-ul basculei.

si da , cele din poze sunt un preview al modelului 2009, folosite de Merriman in ultimele 2 enduro-uri :D

merriman din cate stiu face parte din team aprilia offroad :kiss:

 

here you go, de la insasi aprilia, o pagina din manual

rxv20091jb1.jpg

 

 

:D

 

 

in fine, nu ma intereseaza ce fac ei cu echipele lor de enduro, sunt supermoto-oriented...sooo.. tot ce m-a interesat a fost modelul si ce schimbari vor fi

 

:)

Editat de FOXXkid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator FOXXkid
schimbari ... praf in ochi mai mult

 

misto jucarie ai ... is curios cum merge :D

 

pai :P daca eti cuminte... poate .. who knows?

oricum , dupa ce am mers juma de an cu al meu, am incercat si drz si ktm smr 690... sincer mi-a venit sa rad, nu stiam ce se intampla :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum , dupa ce am mers juma de an cu al meu, am incercat si drz si ktm smr 690... sincer mi-a venit sa rad, nu stiam ce se intampla :D

 

Stii ca baiatul ala caruia noi ii zicem Gagyi a rupt tot cu un DRZ de 400 la o etapa de CN?

Depinde pe unde mergi, intr-adevar, dar de cele mai multe ori o motocicleta foarte puternica nu e cea mai buna "afacere".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...