Sari la conținut

Tura De Tara!


imi-indianul
 Share

Postări Recomandate

As pleca in tur de tara pe 28 aug din timisoara cu directia piatra neamta apoi suceava (imprejurimi)(cu popas sus pe ceahlau la cabana o zi sau doua) de acolo in delta

vama veche inapoi in zona brasovului transfagarasan , balea , targujiu , defileul jiului si intoarcere inapoi ori prin hateg ori inapoi targujiu herculane orsova clisura dunarii timisoara!

nu trebuie sa veniti neaparat din timisoara m-as bucura daca v-ati alatura pe drum!! traseul nu este batutu in cuie se mai pot face modificari

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut TM-Tg Jiu-Dragasani-Pitesti-Vidraru-Brasov-Sf Ana-Piatra Neamt- Sighisoara-Cluj-Oradea saptamana trecuta. Se aplica perfecta vorba ca Dumnezeu cand a facut lumea a impartit darurile egal, dar peste tara noastra a scapat mai multe si ca sa repare greseala i-a pus pe romani sa traiasca aici.

In poza toate punctele pe suprafata apei is "nuferii de Bicaz" adica zeci de mii si sute de mii de flacoane. :)

post-7824-1219136184_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut TM-Tg Jiu-Dragasani-Pitesti-Vidraru-Brasov-Sf Ana-Piatra Neamt- Sighisoara-Cluj-Oradea saptamana trecuta. Se aplica perfecta vorba ca Dumnezeu cand a facut lumea a impartit darurile egal, dar peste tara noastra a scapat mai multe si ca sa repare greseala i-a pus pe romani sa traiasca aici.

In poza toate punctele pe suprafata apei is "nuferii de Bicaz" adica zeci de mii si sute de mii de flacoane. :blink:

E jale cei la barajul Bicaz!Se vede ca cei de la mediu chiar nu stiu sa dea o amenda celor care fac astfel de lucruri!Si ca treaba sa fie treaba crezi ca numa peturi arunca in apa, eu am vazut si baterii de tractoare si hoituri......si lista poate continua! :)

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E jale cei la barajul Bicaz!Se vede ca cei de la mediu chiar nu stiu sa dea o amenda celor care fac astfel de lucruri!Si ca treaba sa fie treaba crezi ca numa peturi arunca in apa, eu am vazut si baterii de tractoare si hoituri......si lista poate continua! :)

 

 

Da !din pacatae am fost afara pt o luna si am vizitat destul de multe locur ... era o placere sa tai langa o apa se vezi pestii cumiile si ratele salbatice cum inoata pe langa tine ! am avut un adevarat soc intorcandu-ma in tarisoara noastra ce frumoasa de care-si bate toata lumea joc! trebuie sa luptam sa facem ceva sa nu se mai intample asa ceva!

Dar totusi doreste careva sa vina cu mine-n in acest tur pe care l-am propus ? Chiar m-ar face mare placere :)

 

 

E jale cei la barajul Bicaz!Se vede ca cei de la mediu chiar nu stiu sa dea o amenda celor care fac astfel de lucruri!Si ca treaba sa fie treaba crezi ca numa peturi arunca in apa, eu am vazut si baterii de tractoare si hoituri......si lista poate continua! :blink:

 

 

Da !din pacatae am fost afara pt o luna si am vizitat destul de multe locur ... era o placere sa stai langa o apa se vezi pestii cu miile si ratele salbatice cum inoata pe langa tine ! Am avut un adevarat soc intorcandu-ma in tarisoara noastra ce frumoasa de care-si bate toata lumea joc! trebuie sa luptam sa facem ceva sa nu se mai intample asa ceva!

Dar totusi doreste careva sa vina cu mine-n acest tur pe care l-am propus ? Chiar mi-ar face mare placere :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut TM-Tg Jiu-Dragasani-Pitesti-Vidraru-Brasov-Sf Ana-Piatra Neamt- Sighisoara-Cluj-Oradea saptamana trecuta. Se aplica perfecta vorba ca Dumnezeu cand a facut lumea a impartit darurile egal, dar peste tara noastra a scapat mai multe si ca sa repare greseala i-a pus pe romani sa traiasca aici.

In poza toate punctele pe suprafata apei is "nuferii de Bicaz" adica zeci de mii si sute de mii de flacoane. :P

asta am vazut si eu la Bicaz...flacoanele sant duse de apele care vin de sus din munti,va dati seama caci dragii nostri concetateni cand merg la iarba verde uita sa-si mai adune resturile ,sa le puna in punga si sa le duca acasa la gunoi...vai de tara noastra draga si frumoasa,prea blande legile,amenzile si nu mai zic ca nu am vazut niciodata vre-o echipa sa controleze aceasta stare de fapt.Eu as da minim 3 luni de munca in folosul comunitatii la cei care isi lasa resturile dupa ei in natura... A doua poza la Balaton...mii de rate se bucurau ca si noi de apa curata de acolo...

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta am vazut si eu la Bicaz...flacoanele sant duse de apele care vin de sus din munti,va dati seama caci dragii nostri concetateni cand merg la iarba verde uita sa-si mai adune resturile ,sa le puna in punga si sa le duca acasa la gunoi...vai de tara noastra draga si frumoasa,prea blande legile,amenzile si nu mai zic ca nu am vazut niciodata vre-o echipa sa controleze aceasta stare de fapt.Eu as da minim 3 luni de munca in folosul comunitatii la cei care isi lasa resturile dupa ei in natura... A doua poza la Balaton...mii de rate se bucurau ca si noi de apa curata de acolo...

Mai nustiu pana nu se vor infiinta patrule care sa-i verifice la sange pe fiecare , sa nu-i lase sa-si faca "nevoile " peste tot (ca sincer se pare ca la acesti indivizi apare ca o nevoie primara si nu tin cont de nimic) nu se va termina ! Eram pe cheile Nerei si niste manelari tarani stateau pe marginea drumului si cum beau o sticla de bere o spargeau de stanca! Pacat de tara asta populata de marlani!

 

PS sa ma leg si de topicul pe care l-am inceput totusi nu doreste nimeni sa vina in tur de tara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta am vazut si eu la Bicaz...flacoanele sant duse de apele care vin de sus din munti,va dati seama caci dragii nostri concetateni cand merg la iarba verde uita sa-si mai adune resturile ,sa le puna in punga si sa le duca acasa la gunoi...vai de tara noastra draga si frumoasa,prea blande legile,amenzile si nu mai zic ca nu am vazut niciodata vre-o echipa sa controleze aceasta stare de fapt.Eu as da minim 3 luni de munca in folosul comunitatii la cei care isi lasa resturile dupa ei in natura... A doua poza la Balaton...mii de rate se bucurau ca si noi de apa curata de acolo...

Ai dreptate dar la ei daca ajung sticlele la baraj .. le strang la noi lipsa ... si cand te gandesti ca echivalentul salariului tau il ia si statul :| si nu ne ofera nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...