Sari la conținut

A Inebunit Gsxr Meu


sohei
 Share

Postări Recomandate

simptome

cand ajunge pe la vreo 8000 de ture in a 2 ,parca se intrerupe si dupa o fractiune de sec incepe sa mearga smucind

in a 3 pe la 10000 la fel face ..si tot asa ,

ce dreq poate sa aiba ?

 

I-ai schimbat toba / bujiile / filtru de aer ? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

simptome

cand ajunge pe la vreo 8000 de ture in a 2 ,parca se intrerupe si dupa o fractiune de sec incepe sa mearga smucind

in a 3 pe la 10000 la fel face ..si tot asa ,

ce dreq poate sa aiba ?

Curata carburatoarele... :P

 

E de la aprindere verifica cum a zis si colegul bujii/cablaraiuri de la/catre baterie ...etc :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifica bateria - la borne...aceleasi simptome le aveam si eu si erau bornele cam oxidate, le-am curatat si merge perfect.

 

Nu ar strica si sa vezi daca cumva ai apa in benzina - consuma tot rezervoru si alimenteaza de la alta pompa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curata carburatoarele... :P

 

E de la aprindere verifica cum a zis si colegul bujii/cablaraiuri de la/catre baterie ...etc :makeout:

 

750 din 2006, e pe injectie colega adica de aproape 10 ani 750 e pe injectie. Poate fii si de la borne , am patit-o si io, dar intrebarile de mai sus pe care ti le-am zis sunt mai concrete, restul apoi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca treaba cu carburatoarele a fost zisa la stou numai unii nu se prind iar daca e siza serios atunci mie mila de persoana care a siz-o......treaba cu zmuciturile poate sa fie de la pompa de benzina sau apa in benzina........dar oricum trebe desfacuta si uitata la ea mai intai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca treaba cu carburatoarele a fost zisa la stou numai unii nu se prind iar daca e siza serios atunci mie mila de persoana care a siz-o......treaba cu zmuciturile poate sa fie de la pompa de benzina sau apa in benzina........dar oricum trebe desfacuta si uitata la ea mai intai

era la mishto... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...