Sari la conținut

GSX 750 + Borkonnen = LOVE


Borkonnen
 Share

Postări Recomandate

Sa vedeti istorie. De cand ma stiu am vrut sa-mi iau motor, iar de vreo patru ani parea realizabil (da' nu prea aveam bani). Acum vreo trei luni bunul meu amic Marque si-a luat un DR 600 spre nesfarsita mea admiratie si m-a impulsionat si pe mine, asa ca m-am decis sa-mi fac credit.

 

Primul impuls a fost sa-mi iau tot enduro, ca sa ne dam amandoi pe coclauri. Dupa cateva zile mi-am amintit ca idolul meu, Arnold, avea un chopper, asa ca m-am gandit la un Eliminator de 600. Dar n-a trecut mult si mi-am zis ca un naked e mai aproape de stilul meu si, dupa analize si scarpinari in cap, am gasit Banditul de 600. N-a trebuit decat sa intru in showroom, ca sa vad GSX 750-ul din 98.

 

Am tradat Banditul.

 

Joia trecuta un Minsk 150 rosu m-a trecut printre jaloanele de la examen ca o amanta docila, care ma ajuta sa-mi implinesc marea iubire cu alta. Sambata am avut-o! "Pure Motorcycle Concept", asa scrie pe ea. Si e rosie. Si are toba BOS. Ieri si azi m-am dat toata ziua, imi pare rau ca mai trebuie sa ma si culc si ca mi s-a terminat concediul. Ah, lasati-ma sa bag niste banane, ca m-am incins: :crack: :crack: :moron: :wink: :friends: :friends: :lol:

 

Din pacate n-am inca poze cu ea, ca m-am certat cu doamna Borkonnen (care are un aparat digital) pe motiv ca nu-i mai acord atentie, sau asa ceva si acuma nu ne mai vorbim. Dar sper sa ne impacam repede si sa va pot arata ce mi-am luat si io! Pana atunci, iata una neagra, de pe net: http://www.mc-kompaniet.se/bilder/nya%20ho...750%20svart.jpg

 

Nu prea gasesc pe internet mare lucru despre model, nici manuale, nici cronici, asa ca apelez la voi.

 

Pana la poze, IUHUUUUUUUUUUUUUUU!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari. Motocicleta este destul de nervoasa shi cam grea pentru un incepator asha ca ia-o incet. Tentatzia sa tragi de maneta este mare, sper sa-i faci fatza.

 

Drum uscat shi fara incidente neplacute.

 

 

PS: moto arata super.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, e marisoara, dar nici eu nu sunt mai prejos (1,88m, 95kg). Asa-i, tentatia e mare, are putere, dar ma abtin, ca vreau sa ma dau cat mai mult si cat mai intreg.

 

Acuma am aflat ca ii mai zice si Inazuma. Ce nume simplu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa faci cat mai multi km cu ea....

 

De manuale vezi la Wizzie pe site, despre chestii tehnice, apeleaza la sectiunea Service de pe forum, cauta cu fratele google.ro si ce sa mai zis :)

 

BAFTA si sa aveti grija unu de altu!

 

P.S.: O banana si din partea mea :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...