Sari la conținut

Accident Pe Uverturii Cu Yamaha Fazer


sum_sirr0
 Share

Postări Recomandate

]Astazi pe la ora 10:30 am trecut pe B-dul Uverturii (paralel cu Iului Maniu) si la un momedat pe parte deapta am vazut un motociclist cazut la pamant si multa lume in jurul lui... ce sa va zic am tras imediat pe dreapta (eram cu conserva) si m-a dus sa vad ce e cu el... din fericire nu parea sa fie accidentat grav.

 

El venea din spre pasajul lujerului si se ducea in spre apusuli... el primul cu Fazerul si fratele lui dupa el cu un Hornet din pacate in drepul unei curti un dobitoc cu o solenta care venea din spre apusului spre pasaj s-a gandit sa faca stanga si sa intre in curte :D ... l-a acrosat frontal, l-a aruncat de pe motoreta si i-a proiecat motoreata in stalpul portilor curtii... a avut mare noroc ca l-a aruncat inaite de pe motor....

:rolleyes: :ph34r: :D Din pacate cel mai trist lucru si ceea ce pe mine m-a induiosat foarte tare e ca baietii asta doi mergeau sa ia o masina si sa pleca la Giurgiu sa isi recupereze tatal care murise azidimineata.

 

Am vorbit mai devreme cu Stefan (fratele neranit) si mi-a zis ca frati-su nu are decat o glezna luxata si cateva taumatisme minore.(foarte imporant: amnadoi purtau protectii... mai putin insa cizme...)

 

Nu pot decat sa le spun CONDOLEANTE pentru tatal lor si sanatate celui accidentat

Editat de sum_sirr0
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat moment. Stada aia este zilnic super aglomerata si toata lumea circula haotic, toti vor sa se bage deci este coloana si nu au unde sa inainteze. Zilnic sunt cateva accidente acolo, pacat ca o data la ceva timp ajung si motociclisti implicati in aceste accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat... insanatosire grabnica motoristului... in rest, stiu de strada aia ca se circula haotic... acu vreo saptamana fix pe Uverturii un tip dintr-un Mercedes imi atragea atentia ca trebuie sa consider ca sunt invizibil in trafic... asta dupa ce el nu se asigurase la o depasire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accidentul a fost ca o "clipire" pe langa pierderea unui parinte...

 

Tatal baietilor era chiar Parinte(preot)... :ph34r:

 

Accidentul s-a nimerit intr-un moment tare prost dar bine ca nu a fost mai grav.. unul dintre frati a plecat sa isi vada tatal decedat si a ajuns la spital cu Smurd-ul din cauza unui mecanic auto ce verifica o reparatie la masina, intorcand fara sa se asigure(cica nu l-a vazut pe motociclist).

 

Politistii care au sosit la constatare si masuratori insa, nu au fost deloc impresionati de situatie afisand o seninatate si o nepasare totala.. au glumit si s-au distrat pe cinste tot timpul, unul dintre ei se lauda ca mai are 2 ani pana la pensie si povestea numai tampenii din mega-experienta lui iar altul vorbea la telefon in continuu cu muncitorii care ii construiau casa. :D

Alt lucru care m-a umplut de uimire, a fost aparatul cu care ei pozau urmele accidentului.. cand i-am aratat urmele de vopsea albastra a masinii pe laterala motocicletei, a ridicat nepasator din umeri zicand ca aparatul lui are film alb-negru :rolleyes: si intr-adevar aparatul ala era cat China si arata ca o piesa de muzeu... si nu va mai povestesc si despre schitele pe care si le-au facut pe un caiet A4 cu masuratorile si schema accidentului ca ma ia durerea de cap, parca erau mazgalelile unui copil de gradinita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante pentru parintele pierdut :D

 

Pe langa asta, accidentul nu stiu daca mai conteaza, bine ca e sanatos...

 

Traim intr-o lume nebuna, uneori te gandesti ca e chiar nebunie sa circuli in .ro cu moto, a se vedea soferi retarzi, cablu, ulei, nisip etc :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
]Astazi pe la ora 10:30 am trecut pe B-dul Uverturii (paralel cu Iului Maniu) si la un momedat pe parte deapta am vazut un motociclist cazut la pamant si multa lume in jurul lui... ce sa va zic am tras imediat pe dreapta (eram cu conserva) si m-a dus sa vad ce e cu el... din fericire nu parea sa fie accidentat grav.

 

El venea din spre pasajul lujerului si se ducea in spre apusuli... el primul cu Fazerul si fratele lui dupa el cu un Hornet din pacate in drepul unei curti un dobitoc cu o solenta care venea din spre apusului spre pasaj s-a gandit sa faca stanga si sa intre in curte :rolleyes: ... l-a acrosat frontal, l-a aruncat de pe motoreta si i-a proiecat motoreata in stalpul portilor curtii... a avut mare noroc ca l-a aruncat inaite de pe motor....

:cheers: :laugh: :lol: Din pacate cel mai trist lucru si ceea ce pe mine m-a induiosat foarte tare e ca baietii asta doi mergeau sa ia o masina si sa pleca la Giurgiu sa isi recupereze tatal care murise azidimineata.

 

Am vorbit mai devreme cu Stefan (fratele neranit) si mi-a zis ca frati-su nu are decat o glezna luxata si cateva taumatisme minore.(foarte imporant: amnadoi purtau protectii... mai putin insa cizme...)

 

Nu pot decat sa le spun CONDOLEANTE pentru tatal lor si sanatate celui accidentat

 

 

Sunt Stefan, fratele lui Mihail, motociclistul accidentat pe Uverturii (Yamaha Fazer) si as vrea sa va multumesc tuturor pentru gandurile frumoase exprimate in post-uri.

 

In special as vrea sa la multumesc celor care ne-au ajutat la locul accidentului, cu deosebire sum_sirr0 si Aex. Datorita lor am reusit sa duc la sfarsit ce am avut de facut in ziua aia neagra. Sunteti niste oameni deosebiti, va multumesc mult pentru tot si sper sa ma pot revansa pentru ce ati facut pentru noi.

 

Datorita oamenilor care te ajuta neconditionat (considerandu-te fratele lor) treci mai usor peste greutatile pe care viata ti le scoate in cale.

 

Asfalt uscat si multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt Stefan, fratele lui Mihail, motociclistul accidentat pe Uverturii (Yamaha Fazer) si as vrea sa va multumesc tuturor pentru gandurile frumoase exprimate in post-uri.

 

In special as vrea sa la multumesc celor care ne-au ajutat la locul accidentului, cu deosebire sum_sirr0 si Aex. Datorita lor am reusit sa duc la sfarsit ce am avut de facut in ziua aia neagra. Sunteti niste oameni deosebiti, va multumesc mult pentru tot si sper sa ma pot revansa pentru ce ati facut pentru noi.

 

Datorita oamenilor care te ajuta neconditionat (considerandu-te fratele lor) treci mai usor peste greutatile pe care viata ti le scoate in cale.

 

Asfalt uscat si multa sanatate!

un post foarte frumos si cu mult bun simt ,ma bucur cand vad ca mai sunt si astfel de oameni,condoleantele mele pt parintele pierdut :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul s-a nimerit intr-un moment tare prost dar bine ca nu a fost mai grav.. unul dintre frati a plecat sa isi vada tatal decedat si a ajuns la spital cu Smurd-ul din cauza unui mecanic auto ce verifica o reparatie la masina, intorcand fara sa se asigure(cica nu l-a vazut pe motociclist ).

 

Politistii care au sosit la constatare si masuratori insa, nu au fost deloc impresionati de situatie afisand o seninatate si o nepasare totala.. au glumit si s-au distrat pe cinste tot timpul, unul dintre ei se lauda ca mai are 2 ani pana la pensie si povestea numai tampenii din mega-experienta lui iar altul vorbea la telefon in continuu cu muncitorii care ii construiau casa. :rolleyes:

Alt lucru care m-a umplut de uimire, a fost aparatul cu care ei pozau urmele accidentului.. cand i-am aratat urmele de vopsea albastra a masinii pe laterala motocicletei, a ridicat nepasator din umeri zicand ca aparatul lui are film alb-negru :cheers: si intr-adevar aparatul ala era cat China si arata ca o piesa de muzeu... si nu va mai povestesc si despre schitele pe care si le-au facut pe un caiet A4 cu masuratorile si schema accidentului ca ma ia durerea de cap, parca erau mazgalelile unui copil de gradinita.

 

Interesant, in ultimul timp toti spun chestia asta in accidentele cu motociclisti, ar trebui deja sa beneficiezi de 'circumstante atenuante' odata ce esti sofer si ai rostit formula magica. Sunt vorbe pe care oricine le spune este (sau asteapta sa fie ) izbavit. Deja, cand un sofer a spus "nu l-am vazut" nu mai conteaza daca motociclistul avea prioritate, faruri, protectii- se subintelege ca avea VITEZA. Datele problemei se schimba brusc, prezumtia de nevinovatie devine de vinovatie, organu, martorii, mass media incep sa caute sau sa fabrice probe impotriva motociclistului satanist.Asa cum a patit el, cum a patit acum 5 luni Iuli-Voshod. PMoldovane, mai esti pe-aci ? Ia-mi si mie un bilet, te rog... doar dus !

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...