Sari la conținut

Aprilia Sr50 Racing-probleme Tehnice


fbi25
 Share

Postări Recomandate

salut am si eu o problema si as avea nevoie de putin ajutor,deci cu sta treaba,intr-o zi am atins toba apoi am sudato in locul respectiv dupa care iam facut o garnitura noua din clincherit sau cum ii spune dar mentionez ca gaura interioara a garniturii e putin mai mica fata de cea a garniturii vechi care era uzata si arsa,din acest motiv am si inlocuit-o,toate bune si frumoase am montat toba am adus-o pe pozitii si surpriza scuterul mergea cu viteza maxima 70 iar inaintte mergea cu 80-85, :rolleyes: va rog din suflet sa ma lamuriti si pe mine poate e cineva care s-a mai confruntat cu asa ceva, totusi cred ca gaura garniturii ar putea fi de vina.va multumesc mult :D :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diametru interior al garnituri este la fel cu cel al gaurii de evacuare de la cilindru?Daca ai atins toba(sau teava care merge la toba) sigur nu ai ingustat-o?

deci punctul unde a fost atinsa a fost sudat cu autogenul atata tot si nimic mai mult....dar la ce vreisa te referi prin ingustare?

 

 

cred ca pana la urma am sami iau niste garnituri originale si am sa incerc poate va fi bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...