Sari la conținut

Hit & run + aluncare pe pata de ulei


Zuzg7
 Share

Postări Recomandate

Aseara , la baza podului baneasa un passat cu nr de MM XX LUK a acrosat un motociclist ( un zzr de 400 mi s-a parut a fi ) si dupa o mica ezitare a demarat in tromba . ( dupa relatarile martorilor - noi am ajuns mai tarziu )

Motociclistului cu pricina i s-a spart baia de ulei , iar masinile care au trecut ulterior peste au intins pata de ulei pe o raza de cca 4 m .

Urmare acestui fapt - mergand linisiti intr-o mica plimbare ( eram 6-7 motoare ) , am vazut un coleg cu un GPZ cum pierde controlul , intra in voblaj si se duce pe partea dreapta - era impreuna cu o domnisoara in spate - au scapat teferi , fara nici o zgarietura ; norocul meu a fost ca instinctiv atunci cand am vazut ca e ud pe jos ( am crezut initial ca este apa ) am evitat , incalecand linia de tramvai .

A venit politia , a luat declaratii ( de la cei implicati in accidentul cu Passat-ul de MM ) , speram sa nu ramina fara urmari ...

Cele 2 incidente sunt separate ca moment al producerii , dar sunt in relatie cauza - efect .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasibil Passat-ul, doar sa se doreasca asta :crack:

 

Sa nu lasi in urma orice gand de bunatate si sa te duci dupa ala sa-l :crack: ? Cand auzi de astea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din sursa sigura (am un amic la lukoil..) citez:

eu: numerele la voi sunt cu LUK?

el: nu. multe sunt pe leasing. unele n-au nici o noima.. si cateva cu LKR..

 

 

deci nu e de la lukoil. dar in pana mea, e gasibil, ce dreaq???

 

POLITIA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, din pacate lipsa de cunoashtere a derpturilor cetateneshti ma afecteaza shi pe mine. Ce se poate face in aceste situati? Cu toti shtim cat de anevoioase sunt uneori investigatiile politiei. Cum putem impulsiona ancheta? Pana la urma aflarea mashini este doar o interogare prin statie. In mod normal la aceasta ora idiotul ar fi trebuit deja sa fi dat declarati. Daca se lalaie o luna ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politia te ajuta cu placere cand e vorba de fuga de la locul accidentului. baiatul cu motocicleta sa se vaite un pic ca il doare piciorul sau mai stiu eu ce, ca sa para mai grav, si sa vezi cum se gaseste masina imediat. Eu stiu (IS 56 CRV remember anyone?)

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce am omis sa spun este ca numarul se stie cu exactitate ( l-au retinut cei ce au fost implicati in accident ) dar eu nu l-am retinut exact de la acestia .

Buna a fost ideea unui motociclist care a sugerat POLITIEI sa se uite pe casetele de la AGIP ( s-ar parea ca cel cu passat-ul a fugit prin benzinarie ) .

Foarte de treaba cei de la benzinarie care ne-au ajutat cu nisip + pungi ca sa putem acoperi balta de ulei astfel incat sa nu o mai pateasca si altcineva - din pacate camera unde sunt tinute inregistrarile video era inchisa dar au dat asigurari ca astazi se va putea vedea ce este inregistrat pe acea caseta .

 

 

P.S. Si cei implicati in primul accident si cei implicati in ce de al doilea sunt teferi , nu au patit nimic .

Editat de Zuzg7
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si politia ce a zis???

 

Eu cand am fost lovit in parcare si am mers la sectie cu nr dar fara vinovat ca a fugit, in 3 secunde am aflat numele , adresa si nr de telefon. Politistul l-a sunat imediat si totul a decurs foarte repede. Era un simplu accident de tabla indoita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si politia ce a zis???

 

Eu cand am fost lovit in parcare si am mers la sectie cu nr dar fara vinovat ca a fugit, in 3 secunde am aflat numele , adresa si nr de telefon. Politistul l-a sunat imediat si totul a decurs foarte repede. Era un simplu accident de tabla indoita.

235358[/snapback]

Pei de asta sunt platiti,doar ei sunt in slujba cetateanului,si nu cred ca daca te duci la ei cu numarul lu ala o lalaie o luna.Doar daca e masina unui politicean sau a unui cu multi,multi bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si politia ce a zis???

 

Eu cand am fost lovit in parcare si am mers la sectie cu nr dar fara vinovat ca a fugit, in 3 secunde am aflat numele , adresa si nr de telefon. Politistul l-a sunat imediat si totul a decurs foarte repede. Era un simplu accident de tabla indoita.

 

Au zis - " cercetam " .

Editat de Zuzg7
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...