Sari la conținut

Yamaha Tt600 R/e (whoi Cares)


seby_mf
 Share

Postări Recomandate

Pentru ca nu am gasit nici un topic pentru modelul asta,m-am gandit sa fac eu unul.

Ma prezint eu ca detinator,am un TTE din 2000,il am cam de 2 luni,pana acuma se prezinta bine.

Motorul desi este acelasi ca si pe xt eu unul prefer TT-ul,pentru ciclistica,suspensii si aspect.

Desi nu este un hard-enduro,cu gumele potrivite cred ca poate face fata si pe trasee destul de dificile,este destul de iertatoare cu o putere controlabila,dar nici prea mica sa te lase in mijlocul dealului.

Face si uili destul de bine,haleste ulei ca o yamaha si cel putin a mea la rece in decelerare puternica cam fumega.

Jantele rezista destul de bine si are o cantitate destul de impresionanta de ulei(vreo 2,5litri)ceea ce este un lucru bun spre deosebire de astea mai noi.

Astept restul posesorilor sa isi spuna parerea despre acest model.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu una , anul trecut,din 2003.Am vandut-o la doua luni dupa ce am cumparat-o pt ca nu mi-a prea placut, in primul rand ca era cam grea pt terenuri foarte accidentate,iar in al doilea rand consum super mare de benzina fata de xr de 600 (Yamaha 4,5-5l,iar Honda,3-3,5l).Despre fumegat.....Am avut un ktm lc4 de 640 deala mai vechi chiar primu model,si el fumega la decelerari bruste dar si in sarcina la accelerari bruste si papa la ulei..........Cand am desfacut motorul am observat o fisura in chiulasa langa o supapa de admisie,dar nu pre era cum sa o remediezi asa ca am vindut motocicleta asa stricata, dar iam spus la om.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...