Sari la conținut

Xmraid Enduro Monteoru 24-26 Octombrie 2008


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 306
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu trage nimeni in voi. Stim ca nu e usor si stim ca daca nu ai o doza de nebunie nu te apuci de nimic si mergi la alte curse unde pentru o suma modica in comparatie cu efortul pentru organizare te dai in cursa si esti multumit. Dar nu ne mai tineti in ambiguitate ca nu e bine. Sa aveti spor si succes in gasirea celor mai frumoase trasee (ca sa ne bucuram si noi). Apropo daca mi-e permis un sfat: in cazul in care se merge pe marcaje, fara gps, sa aveti mare grija la marcaje. Este important daca e enduro sa nu trebuieasca sa te orientezi si sa faci navigatie.

 

Dan Morar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trage nimeni in voi. Stim ca nu e usor si stim ca daca nu ai o doza de nebunie nu te apuci de nimic si mergi la alte curse unde pentru o suma modica in comparatie cu efortul pentru organizare te dai in cursa si esti multumit. Dar nu ne mai tineti in ambiguitate ca nu e bine. Sa aveti spor si succes in gasirea celor mai frumoase trasee (ca sa ne bucuram si noi). Apropo daca mi-e permis un sfat: in cazul in care se merge pe marcaje, fara gps, sa aveti mare grija la marcaje. Este important daca e enduro sa nu trebuieasca sa te orientezi si sa faci navigatie.

 

Dan Morar

 

 

Multumesc de sfat. O sa tinem cont de lucrul asta.

Pa si te astept la Buzau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene stiti vorba cea: romani vi se pregateste ceva!!! am fost in we la buzau si baietii erau in plina forja cu pregatirile, dupa ce am tras cu urechea am ajuns la concluzia ca o sa fie un concurs FOARTE PUTERNIC din toate punctele de vedere.

 

asteptam detalii pt toata lumea :unsure:

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumim mult de aprecieri (ai mai multe beri in plus :unsure: ) intradevar, se trage pe toate fronturile ca sa iasa ceva super. ne cerem scuze ca intarziem cu ultimile informatii, dar pana deseara sper sa fie gata si sa postez, form de inscriere, regulamentul si informatiile privind cazarea

toate bune,

stefan@xmraid.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut oameni buni.

Imi cer scuze ca am intarziat un pic cu informatiile.

Din acest moment, declar INSCRIERILE DESCHISE

 

Am atasat formularul de inscriere si programul si regulamentul concursului, va rog mult sa il cititi.

 

Pentru inscriei:

Completati fisa de inscriere si trimiteti-o pe adresa stefan@xmraid.ro. Pentru confirmare trebuie platita taxa de participare; o puteti face direct in cont (apare in antet). Daca doriti sa platiti pentru toata gasca si insotitori este ok, imi trimiteti fisele completate ptr fiecare concurent si sa imi precizati in mail cine anume a platit si ptr cate persoane (concurenti - insotitori)!!! pe ordinul de plata sau chitanta de depunere sa precizati "taxa concurs si numele dumneavoastra" - atat. fara alte nume !!!! nr de concurs se primesc consecutiv in functie de inscriere, asa ca daca vreti sa mergeti mai in gasca, sa plecati consecutiv la start incercati sa va inscrieti in felul acesta.

 

Pentru CAZARE:

Va rog incercati sa va rezervati locuri din timp la hoteluri/pensiuni/rulote..

Noi am vorbit si rezervat locuri la

Hotel Montana (** recent renovat) - 45 ron/pers/noapte : tel. 0238451060 (precizati ca veniti la concurs)

Hotel Cazino (***) - 160 ron/camera dbl/noapte

sau puteti cauta pe internet (ex. http://www.hoinari.ro/cazare.php?l=Sarata%...ru&j=Buzau)

 

Aceleasi informatii le veti gasi de maine si pe site-ul clubului, www.xmraid.ro

 

Va asteptam

Stefan (0748030243)

fisa_inscriere.doc

REGULAMENTUL_XMRAID_ENDURO_MONTEORU_2008.doc

Editat de stefan_bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as mai adauga ceva la regulament. In principiu e o chestie de bun simt, dar e bine sa reamintim

 

Sarata Monteoru e o statiune turistica, cu pensiuni si case de vacanta unde oamenii vin sa se relaxeze in weekend. In weekendul cu concursul, oaza lor de relaxare va fi invadata de 100 de motociclisti si motociclete zgomotoase. Asa ca e important:

- sa mergeti incet prin localitate

- sa mergeti foarte incet cand treceti pe langa casele oamenilor

- sa mergeti foarte foarte incet cand treceti pe langa oamenii care se plimba pe forestiere sau stau la picnic (nu castigati mai mult de 20 sec daca treceti full gaz).

- salutati oamenii, faceti cu mana la copii - sunt gesturi atat de mici care insa ne aduc multa bunovointa din partea oamenilor.

Cel mai important - nu trageti gazul prin statiune - demonstrati-va talentul pe traseu!

 

In general, in Romania, oamenii sunt INCA ingaduitori fata de enduristi. Insa nu va mai dura. In scurt timp va fi din ce in ce mai greu sa se obtina aprobari pentru un concurs de enduro. Depinde doar de noi ca sa ne dam in continuare peste tot.

Cum zic oamenii de pe KTM Talk - Save the sport! Ride stealth!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult Ionut pentru completare. Asa este, va rugam sa fiti foarte atenti in Statiune. IN fiecare sfarsit de saptamana vin foarte multi enduristi la monteoru, si nimeni nu asteapta pana ce intra in padure sa "dea" in motocicleta, fapt ce a determinat ca multi oameni din zona sa devina ostili fenomenului enuro. Noi am facut traseul in asa fel incat sa nu treaca prin sau pe langa vreo asezare omeneasca. Intersecteaza sau merge pe cateva drumuri forestiere.

 

Am uitat sa precizez in mesajul cu inscrierile, ca fisele completate si trimise vor trebui semnate de concurent in momentul primirii numerelor de concurs si a ecusonului (24.0ct. - Piata Dacia - Buzau).

 

NR DE TEL hotel CAZINO Monteoru 0238451002

 

Pentru orice informatii legate de concurs va stam la dispozitie:

Ovidiu - 0728291733 - ovidiu@xmraid.ro

Stefan - 0748030243 - stefan@xmraid.ro

Editat de stefan_bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In aceasta privinta va fi o foarte mare strictete. Nimeni, dar nimeni, nu va putea circula cu motocicleta prin statiune. Motoarele vor intra in parcul inchis la intoarcerea din traseu si vor ramane acolo pana a doua zi. Pentru scoaterea din parc a motorului va fi nevoie de o aprobare si aceasta va fi eliberata doar pilotului in baza ecusonului eliberat la inscriere. In caz ca trebuie facute reparatii la motor si probe, acestea se vor face doar in timpii in care nimeni se afla pe traseu, si numai in zona impadurita, nicidecum pe strazile din statiune. Se risca descalificarea altfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu am inteles eu, insa va rog sa specificati daca locul de inscriere si parcul inchis sunt in doua locatii diferite. Am vazut ca inscrierea este in Buzau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu am inteles eu, insa va rog sa specificati daca locul de inscriere si parcul inchis sunt in doua locatii diferite. Am vazut ca inscrierea este in Buzau.

 

salut,

ai inteles foarte bine, vineri 24.oct se fac inscrierile (primirea ecusonului, a numerelor de concurs si plata taxei - ptr cei care nu o fac anticipat in cont) si se lasa motocicleta in parcul inchis (un cort f mare si pazit) din Piata Daciei - Buzau, dupa care fiecare se duce sa se cazaze unde si-a rezervat la Sarata Monteoru, urmand ca a doua zi, sambata la ora 8 sa plece un autocar din Monteoru (asigurat de organizatori) cu concurentii spre Buzau, ptr start.

Seara, la sfarsitul trasului, se vor lasa motoarele in parcul inchis de la tabara de baza a concursului (La Paducel) urmand ca duminica sa se dea startul de aici.

Sper sa se inteleaga din aceasta precizare, dar gasiti aceste informatii si in regulament/program

Numai bine si va asteptam.

Stefan

 

Asi dori sa mai precizez un lucru despre care m-au intrebat f multi astazi la telefon. Noi nu asiguram cazarea, noi am vorbit momentan la cele doua hoteluri pentru a ne tine locurile pentru concurenti sa nu fie probleme in acea perioada. Dar daca aveti alte preferinte, doriti sa stati in alt loc, nu este nici o problema. Numai ca va rog sa va asigurati din timp cazarea, sa nu fiti nevoiti sa cautati prin tot Monteoru in ultimul moment. Cat despre aceste doua hoteluri, ambele sunt situate la 5-10 minute de mers pe jos (in functie de ritm) fata de La paducel (sosire/Parcul inchis de Sambata si startul/sosirea/festiv de premiere de duminica). Insa cred ca de la orice alta pensiune sau hotel din Monteoru nu se fac mai mult de 15-20 min pe jos (2 min cu masina).

 

Pentru alte probleme/intrebari legate de cazare va rog sa-l contactati pe Marian Lupu (Make) - 0722555200

 

Toate bune,

Stefan (0748030243)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va asteptam pe toti, momentan mai sunt locuri :disappointed: dar fisele au inceput sa vina.

Toate bune,

Stefan

 

Va rog mult, cei care va inscrieti, daca platiti anticipat in cont, prin depunere numerar, pe formularul de la banca scrieti ca este taxa de concurs si NUMELE dumneavoastra, chiar daca platiti ptr mai multi, altfel nu stiu de unde sunt banii, in cazul depunerilor, la OP se vede. Sau veniti la concurs cu chitanta de la banca.

Dar se poate plati si vineri la inscriere, unde o sa va gasiti fisa completata (daca mi-o trimiteti) si numele pe lista de concurs.

 

Va rog mult, incercati sa va incadrati in program, inscrierea este pana la 20.00, probabil ca vom mai sta o ora doua daca stim ca sunt oameni pe drum, dar atat. Sambata dimineata NU SE MAI FAC INSCRIERI!!! Vom incerca sa fim cat mai stricti, daca nu respectam programul desfasurarea evenimentului va avea de suferit si toti vom resimti lucrul acesta.

 

Pentru realimenterea din prima zi de concurs, sambata, bidoanele cu benzina pe care se va trece nr de concurs vor fi lasate la inscriere in buzau, noi le vom duce la Monteoru, la Paducel unde le veti gasi a doua z

i ptr realimentare.

 

Va asteptam,

Stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va asteptam pe toti, momentan mai sunt locuri :) dar fisele au inceput sa vina.

Toate bune,

Stefan

 

Va rog mult, cei care va inscrieti, daca platiti anticipat in cont, prin depunere numerar, pe formularul de la banca scrieti ca este taxa de concurs si NUMELE dumneavoastra, chiar daca platiti ptr mai multi, altfel nu stiu de unde sunt banii, in cazul depunerilor, la OP se vede. Sau veniti la concurs cu chitanta de la banca.

Dar se poate plati si vineri la inscriere, unde o sa va gasiti fisa completata (daca mi-o trimiteti) si numele pe lista de concurs.

 

Va rog mult, incercati sa va incadrati in program, inscrierea este pana la 20.00, probabil ca vom mai sta o ora doua daca stim ca sunt oameni pe drum, dar atat. Sambata dimineata NU SE MAI FAC INSCRIERI!!! Vom incerca sa fim cat mai stricti, daca nu respectam programul desfasurarea evenimentului va avea de suferit si toti vom resimti lucrul acesta.

 

Pentru realimenterea din prima zi de concurs, sambata, bidoanele cu benzina pe care se va trece nr de concurs vor fi lasate la inscriere in buzau, noi le vom duce la Monteoru, la Paducel unde le veti gasi a doua z

i ptr realimentare.

 

Va asteptam,

Stefan

 

se poate sa primim o confirmare a inscrierii(evident,dupa ce aveti confirmarea platii)?nu de alta,dar sa stim sa venim cu chitanta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spor la treaba baieti! Sa aveti grija de marcaje sa nu patiti ca si cei de la Sf. Gheorghe. Amarati nu au stiut ce ia lovit in momentul in care, in prima zi nici un concurent nu a reusit sa faca o tura fara sa se rataceasca rau de tot. Am bajbait ca fraierii printr-o padure frumoasa de altfel din cauza marcajelor rare si a unor tembeli de vanatori care au mutat marcajele pe alte rute. Eu imi imaginez ce a fost in sufletul lui Fefe si compania atunci cand au vazut ca totul s-a transformat intr-o degringolada de nedescris. Inca odata va dorim spor la treaba si distractie mare dupa!!

 

 

Dan Morar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine puneti chitanta in portofel sa o aveti la voi ca sincer, nu mai am cand sa stau sa dau si replay cu confirmare. Eu in fiecare zi scot extrasul si ma uit cine a platit si-i bifez pe lista. Oricum nu este nici o problema daca platiti vineri la inscriere, toti cei care imi trimit fisele completate sunt inscrisi. O sa va anunt daca avem un concurs cu "casa inchisa".

Oricum va rog pe cei care stiti sigur ca veniti sa-mi trimiteti fisa completata, vom fi destul de stricti ptr ca totul sa se desfasoare asa cum am planificat, ca sa iasa totul bine.

Cat despre marcaje nu cred ca vor fi probleme, sunt si sageti in afara de benzi, doar nu s-or apuca sa taie toti copacii acuma.

Ne pare rau de ceea ce s-a intamplat la Sf. Gheorghe, stim cat este de munca si cat de usor se poate strica totul. Pacat, si asa nu sunt prea multe concursuri in tara.

Toate bune,

Stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...