Sari la conținut

Turometru Etz


Redresor
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Va scriu din SUA unde sunt la munca si unde noaptea imi fac planuri pt MZ-ul meu. O problema care ma deranjaza rau : asta iarna am dat cuiva motocicleta la pastrare in garaj. Din pacate , in primavara am luat- o cu turometrul facut praf (a cazut motocicleta sau ceva pe turometru , incat ochelarul e strambat rau, cadranul total strambat, acul aproape rupt ,geamul spartcorpulturometrului deteriorat..) Am incercat sa ii pun alt geam, am incercat tot ce am putut, dar tot tiganesc arata :D \\

 

Poate are cineva un turometru sau vitezometru de ETZ. Cadranul am sa il listez la imprimanta . Imi trebuie sa fie acul bun, corpul perfect , geamul si rama bune...In rest, ma descurc eu. Ceasul propriu-zis merge, e bun, doar estetic arata ca la usa cortului (cort de sac de ingraseminte , nu ca alea cu care mergem noi in plimbari)

 

NUmai bine prieteni...

 

Vad ca formul merge bine asa ca va urez "noi si noi realizari" !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ramai acolo, nu ai ce sa faci in romania! baga-ti piciorul in ea facultate de aici, cauta o baba, insoara-te cu ea si fa acolo o facultate! stai printre jidani si ciori! :scratch:

 

Sfaturi bune,nu esti departe de adevar : chiar vin grupuri de vizitatori de varsta a 3-a unde lucrez eu (la ferma de piersici) ,dar cu o baba nu pot sa ma casatoresc...

Aici circula masini care in UE nu ar putea niciodata sa circule...daca ar veni cu ele in RO i-ar da afara de la ITP....cum e vorba ca si la noi sa se interzica circulatia vehiculelor non-euro, as putea sa aduc MZ-ul aici.....dar totusi, desi m-am acomodat bine aici si nu vor sa ma mai lase sa plec, tot in RO ma simt cel mai bine...incet - incet o sa fie mai bine si la noi in tara...O sa va aduceti aminte de mine cand or sa se intoarca romanii in tara...pt ca nu poti sa lucrezi toata viata negru pe plantatie in Spania...deja sunt targuri de joburi care ofera locuri de munca bine platite, in toate domeniile, pt cei ce vor sa munceasca...si totusi, nu sunt ocupate...

De ce ? Fie din lacomie : mai bine esti sclav in Spania pt cativa Euro in plus, ori din prostie : cine sunt smecherii din tara asta ? Cocalarii care fac bani pe net,isi cumpara o masina si mor in ea dupa cateva ture.... ce smecher esti cand intrii in puscarie si te fac tiganii fetita....sau cand mori ars de viu intr-un BMW (cazuri reale)

 

Si cu asta am incheiat cu prostiile,astea se discuta live...Deja am inteles ca nu sunt oferte pt postul meu...

Editat de augustin87r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...