Sari la conținut

Cbr Rr Pc 40


suzuki_pill
 Share

Postări Recomandate

am achizitionat de curand un pc 40, (din germania mi la adus un prieten),eu am avut si modelul dinainte pc 37,am si un gsxr k7 tot 600-le,dar honda asta (pc 40)e mult mai puternica ,se simte diferenta chiar foarte mare,in treapta 1,se ridica pe o roata f usor chiar si involuntar fara sa bruschezi prea tare acceleratia,as vrea sa inreb pe cineva care mai detine acest tip de motor daca toate sunt asa?am observat ca a fost umblat la cdi si era pusa o eticheta cu o firma (nu mai retin cum scrie)care a reduso la 25kw,(pt incepatori) dar probabil defapt mai mult ca sigur dupa cum vad ca merge,a fost "deschisa "la loc ,oare se putea sa fi "pus" si ceva cai in plus?sau toate sunt asa ?si inca ceva am ambreiaj antihopping,e de serie?(fiindca suzuki inca din 2006 are de serie).intreb toate astea deoarece cel care mi la adus e complect pe dinafara si sa sun fostul propietar ...nu stiu germana !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am si eu un PC40 de curand luat, e putin accidentat dar nu grav(doar plasticuri din fata), deci nu-ti pot spune prea multe ca nu am mers cu ea decat un pic pe strada unde locuiesc. Totusi pot sa-ti zic ca m-i s-a parut ca in fiecare treapta de viteza tragea de parca eram tot in treapta intai. Fenomenal! Probabil stii ca are 120 cp si din pacate nu are antihopping de serie ci doar telescop de ghidon. Chestia cu redusu la 25kw(34cp) nu stiu ca sa-ti zic, dar probabil ca s-ar simti diferenta. Daca mai ai motoare de 600 de viteza atunci eu zic ca poti sa-ti dai seama. Oricum itzi doresc sa te bucuri de ea si ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are slipper clutch (daca la asta te referi la antihopping) standard. multi sperau ca vor pune la modelul 2009 in loc de abs, dar n-a fost sa fie

25kw sigur nu mai are daca ti se pare mai puternica decat un k7, nu? :disappointed: avantajul princial este ca e mai usoara(si eu tot suzi am avut inainte), si centru de greutate mai jos.

daca se ridica usor pe o roata in treapta, 1, vezi cati dinti ai la roata din spate. (pinion sau foaie, nu mai stiu, tot timpul incurc denumirile :( ) ceva imi spune ca ai

kitul 520, mai ingust, mai usor, mai putin rezistent, cu (de obicei) 15 dinti fata, 45 dinti spate. stoc este kitul 525, cu 16 dinti in fata, 43 spate. efectul este o accelerare mai puternica si se ridica mai usor pe o roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar trage f bine in toate treptele,nu sunt sigur de ambreiaj daca al meu e sau nu antihopping dar am observat ca pot reduce in a 6-a pana la 20 km la ora fara sa inceapa sa scuture si la 120 la ora daca dii dau antaia nu mi se blocheaza roata pe spate ,stiu ca la suzuki aveam antihopping si cam la fel se comporta,mersi oricum de raspunsuri asfalt uscat la toata lumea va doresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...