Sari la conținut

Cutie De Viteze Pt Nipru


BIG BOSS
 Share

Postări Recomandate

Ce anume? Ma intereseaza si pe mine cutia, in ce stare este? La mine sare din a III-a, trebe s-o tin cu piciorul.

desfa cutia si schimba pinioanele la a 3-a zic eu!

sau poate e slabit arcul care trage pirghia desi greu de crezut cel mai probabil poate fi pirghia, corespondentul pentru treapta a treia e prea uzat si de aceea sare.greu de explicat!

numa daca desfaci ai sa vezi ce si cum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desfa cutia si schimba pinioanele.............numa daca desfaci ai sa vezi ce si cum!

:goodposting: asa-i, dar ce fac dac-mi trebe pinion, inel sincron, furci sau toate la un loc? ..ca inapoi n-o montez asa! Am v-bit deja cu dany pt piese, si pana vin o mai tarai asa, iarna-i aproape, prea mult nu mai merg, sper sa ma maina pana intra in reparatia de iarna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:goodposting: asa-i, dar ce fac dac-mi trebe pinion, inel sincron, furci sau toate la un loc? ..ca inapoi n-o montez asa! Am v-bit deja cu dany pt piese, si pana vin o mai tarai asa, iarna-i aproape, prea mult nu mai merg, sper sa ma maina pana intra in reparatia de iarna.

cu manualul in fata atentie, rabdare si o faci in 2 3 zile da se face...

atentie cind se va desface, se destring suruburile de la capac si pe masura ce se indeparteaza usor capacul cu o surubelnita se loveste cu un ciocan de lemn sa un lemn si ciocan pe trenul fix, sa nu iasa odata cu capacul trenul fix(cel prin care merge si tija care actioneaza ambreiajul) ca altfel toate se improasca,si e mult mai greu sati faci idee ce si cum vine la loc daca nai desfacut niciodata.

te mai sfatuiesc daca ai semeringuri bune originale lasale pe alea, intelegi unde bat cimpi....

Obligatoriu manual!daca nu e va trimit eu, in special doar ce tine de cutie ca restu nu ne intereseaza!

 

:agree: asa-i, dar ce fac dac-mi trebe pinion, inel sincron, furci sau toate la un loc? ..ca inapoi n-o montez asa! Am v-bit deja cu dany pt piese, si pana vin o mai tarai asa, iarna-i aproape, prea mult nu mai merg, sper sa ma maina pana intra in reparatia de iarna.

ferice de mine eu acum imi incep sezonul :kiss: ,pina da zapada nu ma dau jos de pe ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu o cutie de vinzare, buna 2 mil

Sal.. de unde esti? Ma intereseaza, daca-i buna cred ca pretul ar fi corect...

 

cu manualul in fata atentie, rabdare .............ferice de mine eu acum imi incep sezonul :agree: ,pina da zapada nu ma dau jos de pe ea!

m-mesc pt sfaturi, asa o sa fac! ..da ferice de tine, si eu as vrea sa ma dau iarna pe zapada, :kiss: o sa intarzii o luna reparatia poate prind zapada daca am noroc :) poate ne vedem pe derdelus :)

 

....Cat dai atat .....

Acum e vremea niprului krokodilu-le, nu-ti mai trebe racire.. doar pauze pt o tuica fiarta :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...