Sari la conținut

Warning


pustia neagra
 Share

Postări Recomandate

atentie nu numai noaptea ci si ziua mai ales in perioada asat cu recoltele ies tractoarele de la arat direct pe camp si nici macar nu se uita cine si cum vine ATENTIE MARE CA ASTA O ZIC DIN PROPRIE EXPERIENTA dupa cele intamplate m-am dus direct acasa RIDE SAFE FEARLESSS DRIVERS :)

 

foarte buna avertismentul , chiar cunosc pe cineva care a murit asa , a intrat intr-un tractor care a iesit de pe camp el era in curba

 

si atentie nu numai la tractoare , dupa camp ies si carute , tot de la cap

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie atentie sporita la sectoarele astea de drum judetean pe care se iese direct de pe camp cu gumele incarcate de cernoziom:aluneci de n-ai aer!Asta ca bonus pe langa faptul ca berbecii nu se asigura, nu sunt semnalizati, conduc haotic(deh, tulburelul, bata-l vina... :))!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie cu ce cauciucuri aveti motoreata incaltata, pentru ca este mai rece afara si nu apuca sa se mai incalzeasca la temperatura optima de functionare si aderenta este scazuta, iar un cauciuc invechit chiar nu are cum sa se incalzeasca cat trebuie ca sa fie aderent. Grija la franari

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie cu ce cauciucuri aveti motoreata incaltata, pentru ca este mai rece afara si nu apuca sa se mai incalzeasca la temperatura optima de functionare si aderenta este scazuta, iar un cauciuc invechit chiar nu are cum sa se incalzeasca cat trebuie ca sa fie aderent. Grija la franari

 

Exact asta am obsevat si eu:temperatura gumelor dupa o raita prin oras e mult sub cea de asta vara... :rock: La franare nu am simtit diferenta, insa nici nu am fortat nota. :rock:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...