Sari la conținut

Furtune Razlete


Borkonnen
 Share

Postări Recomandate

Sa-mi iertati, din nou, lipsa de experienta, care face probabil sa ma alarmez degeaba, dar am observat ca motorul meu are doua furtune care ies de undeva (neidentificat) si nu intra nicaieri, astfel:

 

1. furtun gros cam cat un deget care se termina deasupra filtrelor de aer de pe carburatoare;

 

2. furtun mai subtire pe care l-am identificat ieri, care are ultima legatura sub rezervor, dupa care se continua fara alt sistem de prindere pana aproape de esapament, imediat dupa imbinarea celor 4 tevi. Asta imi da emotii, ca miroase destul de tare a benzina si, pana ieri, se atingea chiar de esapament, lucru care l-a copt la capat si l-a facut sfaramicios la varf;

 

Acuma am mai auzit, cu toata inocenta mea, despre faptul ca rezervorul are nevoie sa traga aer de undeva, pe masura ce benzina e supta in carburatoare, ca sa nu se creeze vid. Asta o fi explicatia pentru unul dintre furtune. Dar cel de-al doilea?

 

Ajutati-ma, ca nu-mi place sa stau cu furtunul pe-afara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tur,retur,supraplin....

 

Sezi bland... chiar osa si picure pi aclo, pi la cel subtirel... sa nu curga e problemuta..

 

Nu te panica!! Misca-le de langa esapament daca asta te linisteste.. :baldy:

 

Toate motorasele pi benzina au furtuneeeele d-astea..unele chiar mai multe

 

:cheers:

Editat de DDU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...