Sari la conținut

Booster Cine Are Si Ce Modificari Majore Se Mai Pot Face?


kawasakimann
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu cat de multi bani ai bagat tu in scuterul tau, dar uite un prieten ce si-a facut din scuter (Generic XOR). Modificarile aici

Nici nu am cuvinte sa-ti spun cum merge, trage foarte de jos, cupleaza pe la 3000 rpm si merge liniar pana la cel putin 70-80 km/h, apoi mai greu pana la 100-110.

Editat de Clodius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

astazi am muncit sa montez ghidonul tnt , bordul electronic ,si amortizorul pe gaz :unsure: , in etapa asta de modificare intra si crashpaduri pt toba si carene, si bara cu role pt mers pe o roata voi reveni cu poze.... (to be continued)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi am muncit sa montez ghidonul tnt , bordul electronic ,si amortizorul pe gaz :unsure: , in etapa asta de modificare intra si crashpaduri pt toba si carene, si bara cu role pt mers pe o roata voi reveni cu poze.... (to be continued)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi am muncit sa montez ghidonul tnt , bordul electronic ,si amortizorul pe gaz :unsure: , in etapa asta de modificare intra si crashpaduri pt toba si carene, si bara cu role pt mers pe o roata voi reveni cu poze.... (to be continued)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau si eu inaltator pt amortizorul pe spate:D

de unde pot sa iau?

izm-i pe PM sau aici nu ma deranjeaza

 

 

ms anticipat sper sa iti sara in ochi si postul asta si sa ii acorzi si tu timp cum am acordat si eu scuterului tau

 

cat despre booster nu am cuvinte e BESTIAL bv felicitarile mele:D

Editat de razvan01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Uite ca modificare la Booster-ul meu prezint acest stop cu LED-uri, inventat si fabricat de mine, care mie unul imi place foarte mult! Ar da si mai bine cu o sticla de stop transparenta, dar pana atunci, merge si asa. Mentionez ca in prima poza este lumina de pozitie, iar in a doua lumina de stop pe frana.

Momentan, problemele pe care le am la scuter ar fi urmatoarele:

- imi trebuie o muzicuta noua deoarece actuala nu mai inchide bine si pierd amestec (este impins inapoi prin carburator in filtrul de aer, de unde se scurge pe cutia transmisiei). Am incercat sa o repar eu, dar am strans-o cam tare si acum se tureaza mai greu la plecarea de pe loc (inainte se ridica lejer pe o roata numai din gaz, acum nu mai vrea...);

- l-am imprumutat unui prieten care a luat o tranta buna cu el (a intrat intr-un stalp si mi-a cam stricat partea din fata), asa ca mi-am cumparat chit pentru plastic si chit pentru reparat carene (ala cu plasa), dar am nevoie de cineva care sa ma ajute cu reparatiile si cu vopsitul - nu am mai facut asta niciodata si nu pot sa spun ca ma pricep prea mult;

- trebuie role noi la variator;

- poate si o curea noua;

- baterie noua deoarece m-a cam lasat actuala.

Trecand peste toate astea, viteza maxima este de 65 km/h, pana la 50 ajunge repede, dar de la 50 pana la 60...65 mai trece putin timp, iar demarajul este putin ingreunat dn cauza muzicutei si a rolelor.

Probleme mele ar fi urmatoarele:

- Student an IV Poli (ultimul an, proiecte etc etc)

- Serviciul de rigoare, care imi ocupa destul timp.

Trecand si peste astea....cine se ofera sa ma ajute in week-end-urile urmatoare si de ce nu, in limita timpului disponibil si a capitalului, in timpul saptamanii?

Asta in cazul in care vremea e de partea noastra... :disappointed:

post-19409-1223986341_thumb.jpg

post-19409-1223986402_thumb.jpg

post-19409-1223986534_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos stopul pe leduri, felicitari pt realizare am si eu in plan dar toate la timpul lor... Inaltatorul de amortizor il am de la un alt scuter dar se poate gasi pe net pe moped91 sau scuter centre(cred). Abia am terminat luctu la scuter si am facut niste poze calde abiadat jos de pe rampa... La indicatiile publicului am montat ghidonul cu bord electronic si am lucrat un pic la aspectul naked ,pt ca vreau sa invat bine sa merg pe o roata. am dat carenele spate jos si am mai decorat un pic sa dea bine chiar si fara carene sper ca a iesit cat de cat .Vreau sa zic ca e foarte manevrabil cu acest ghidon si se ridica mai usor pe o roata (e priza buna) acum voi continua cu confectionarea de crashpaduri si bara cu role pt wheely.

Am montat si amortizorul pe gaz care l-am reconditionat un pic. :disappointed:

SI ACUM POZEEEEEEEEEEEEEEE.............. TO BE CONTINUED......

post-15752-1224011633_thumb.jpg

post-15752-1224011713_thumb.jpg

post-15752-1224011742_thumb.jpg

post-15752-1224011815_thumb.jpg

post-15752-1224011873_thumb.jpg

post-15752-1224011909_thumb.jpg

post-15752-1224011967_thumb.jpg

post-15752-1224012052_thumb.jpg

post-15752-1224012080_thumb.jpg

post-15752-1224012128_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bordul si ghidonul sunt de la un scuter dezmembrat de mine (adica nu stiu cat si cum) folia am luat-o din vitan iar referitor la capac ... imi cer scuze dar am umblat toata ziua si nu am avut timp de poze dar maine va fi prezent... apropo de carene.. le-am montat la loc hihihi acum lucrez la crashpaduri si bara

poate maine sa mai pun niste poze. pe langa capac ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bordul si ghidonul sunt de la un scuter dezmembrat de mine (adica nu stiu cat si cum) folia am luat-o din vitan iar referitor la capac ... imi cer scuze dar am umblat toata ziua si nu am avut timp de poze dar maine va fi prezent... apropo de carene.. le-am montat la loc hihihi acum lucrez la crashpaduri si bara

poate maine sa mai pun niste poze. pe langa capac ..

zic de bordu electronic nu ala original. unde l-ai cumparat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca in sfarsit pun pozele cu capacul si inca ceva cu toate ca nu e forum de vanzari... am pus o husa de tel rosie sub capac ca sa vedeti cum se vede prin el. si casca este noua cu eticheta pusa in cutie, nefolosita, este marime mica si vreau alta mai mare, este SHARK S 500 AIR MARIMEA M PRETUL ESTE 550 RON NEG iar capacul 150 lei . 0727881292 (se vede super daca vopsiti ambreiajul si variatorul colorat.)

post-15752-1224252521_thumb.jpg

post-15752-1224252554_thumb.jpg

post-15752-1224252585_thumb.jpg

post-15752-1224252618_thumb.jpg

post-15752-1224252663_thumb.jpg

post-15752-1224252693_thumb.jpg

post-15752-1224252728_thumb.jpg

post-15752-1224252767_thumb.jpg

Editat de kawasakimann
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...