Sari la conținut

Ne-a Parasit Domnul Dr.mircea Sandu Neurochirurgul De La Smc!


emylyo
 Share

Postări Recomandate

atatea cuvinte frumoase si adresari, nu am citit nicaieri in viata mea, deocamdata nu sunt motociclist, sunt in cautare de un motor, ador sporturile extreme dar nu asta conteaza.Pur si simplu mi-au dat lacrimi citind aceste randuri, nu l-am cunoscut pe Dl doctor dar din cate am inteles un om ff bun.

 

R.I.P. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost ieri la mormantul tau, acasa, la Targoviste...

 

Era liniste, iar tu te odihneai sub coroana unui brad. Tacut, atat de tacut.

 

Am stat minute in sir langa mormantul tau, privind crucea ce se inalta stinghera din muntele de flori care te-au insotit pe ultimul drum...o cruce pe care scria data de 13 decembrie...data la care urma sa te sun, sa iti spun "La multi ani, fraticule! Stiu ce esti mos, insa inca te tii bine...", data in care nu voi mai putea sa sun pe nimeni...caci tu nu vei mai raspunde la telefon.

 

Langa crucea alba de marmura era scris un mesaj simplu, un mesaj pentru tine: "Curajul nu suna mereu ca un vuiet. Cateodata el este un sunet linistit, la sfarsitul unei zile, care zice: "Maine voi incerca din nou"...

 

Curajul tau a fost insa un vuiet, dragul meu prieten...un vuiet care nu te-a mai lasat sa incerci a doua zi...caci un inger te-a luat acolo sus, sa zbori impreuna cu el, in ceruri.

 

Priveam prosteste la mesajul acela, la crucea aceea rece care te tinea prizonier acolo...la motocicleta care astepta la poarta cimitirului. Si am inteles ca ai murit fericit...chiar daca sufletul meu te ruga sa vii inapoi.

 

Acum te poti odihni, fraticule...poate te-a obosit viata asta nebuna, cu loviturile ei nedrepte...acum te poti odihni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Azi am aflat...

 

Vara asta am cazut si am fost indrumat catre el, fiindca ma lovisem la spate. Ne-am intalnit, am vorbit, mi-a recomandat sa imi fac un RMN si sa ma intorc la el.

 

Am mai vorbit noi de motociclete, de una alta si intre timp observa Arai-ul pe care il purtam... cam praf de la cazatura. Si ma intreaba "Tu cu asta mergi acum?". Eu, zic "da...". Deschide dulapul plin cu costume si geci moto, scoate un Shark si mi-l da. Am ramas uimit.

 

O luna mai tarziu m-am intors la el cu casca (imi cumparasem alta intre timp). L-am gasit pe hol, uitandu-se pe un geam, singur. Am vorbit, s-a uitat scurt la RMN si a ramas sa ne vedem pe strazi, la plimbare. I-am dat casca si i-am multumit.

 

Respect.

Editat de Dan-Andrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...