Sari la conținut

Scooter Yamaha


divizia
 Share

Postări Recomandate

Cine cunoaste diferenta dintre aerox si mbk il rog sa-si expuna opinia

Multumesc.

Pai aerox e un model de la Yamaha iar MBK este o firma CA Yamaha.Prespun ca te referi la modelul MBK identic cu Aerox.E diferenta de pret si din cate am citit de calitatea pieselor.Propun posesorii de aerox si MBK sa dea mai multe detalii,eu doar am citit.

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Intre Yamaha si MBK nu exista nici o diferenta. Am avut un scuter Yamaha BW' S 50 si unul MBK BOOSTER si in afara de faptul ca scria altceva pe ele, erau identice pana la ultima piulita. Ca sa intelegeti de ce trec scuterele Yamaha ca scutere MBK facute in Europa, ganditi-va ce la preturi ar fi ajuns daca nu ar fi avut un timbru cu MBK INDUSTRIES. Deci, ele sunt facute pe oriunde in alta parte decat Europa(unde mana de lucru este foarte scumpa), vin ca piese in Franta la MBK (care este tot Yamaha), sunt asamblate, li se pun abtibildurile cu Yamaha sau MBK, le pun timbru de MBK cum ca ar fi fabricate in Franta. Astfel, ele sunt scutite de taxele vamale de 30%. Deci, in afara de culoare si ce scrie pe ele nu difera nimic. Afirmatia cum ca piesele de MBK ar fi mai slabe calitativ este o aberatie tocmai pentru ca toate piesele sunt piese de originale Yamaha (garantat).

 

Sper ca v-am lamurit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...