Sari la conținut

Ford V4 Pe Nipru


Pannoniachopper
 Share

Postări Recomandate

Mersi, baieti. Cat despre motorul Granada: un prieten al meu a cumparat un motor Ford V6, 3000 cm3, tot pentru a face motocicleta din el. Poate ca a fost Granada si ala, nu mai stiu. Problema e, ca era asa de GREU motorul, ca 6 persoane am adus sus pe etajul I. Vreo 3-400 de kile, numai motorul! Era prea greu pt. o motocicleta artizanala. Asa ca o sa fie trike... candva. Acum sta si rugineste. Deci, se poate face si din V6, dar nu stiu cum rezolvi problema hiper-greutatii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, se poate face si din V6, dar nu stiu cum rezolvi problema hiper-greutatii...

 

nici cum ramine grea si daca se rastoarna chemi ajutor sa o ridici, Hoss Boss are motor de masina americana 8V deci mai grea decit granada 6V,

e alta chestie ca n-as vrea sa conduc Tank pe 2 roti.

 

oricum punete si fa ce tiai pus in cap, si daca nu rezolvi la RAR fa un obiect de arta, numa experienta ce o vei avea dupa aia merita.

 

mult succes si baga poze de la inceput

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motor v6 complet din aluminiu are renault 25 modelu' ala de prin 85-90' shi e ok cu greutatea.doi oameni il cara lejer.

eu am un motor boxer tot din aluminiu care are la 115 kg shi scoate 145 cai putere shi un cuplu de plangi. pe asta l-ash pune pe nipru daca nu ar trebui sa-l pun pe mashina. oricum asta a fost destul de scump de construit -de banii aia imi luam un nipru intreg sh.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...