Sari la conținut

Vreau Un Cross .intrebari Multe?


andrei gras
 Share

Postări Recomandate

in prezent am o viraga de 5oo iar permisu il am de 2 luni.greutatea mea e de 115kg si inaltimea de 190.ce vreau eu de la voi:am fost simbata la ktm si am avut o revelatie ,m-am dat cu unu de 125 si mi-a placut la nebunie.am avut 3 sau 4 ore in care am ris ca un mebun depa ce m-am dat.vreau sa dau viraga si sa cumpar 2 crossuri,unu pt mine unu pt.sotie pe care sa le folosescnumai off-road.as vrea de 125,voi ce ziceti?ar fi prea mica pt mine?eu nu cred.in legatura cu inmatricularea?se inmatriculeaza?se inscriu la primarie?au nevoie de vreun act?(vinzare- cumparare?)la ce ar trebui sa ma uit cind o cumpar?care modele sint mai bune?pe cimpuri ai nevoie de permis?va multumesc anticipat pentru sfaturi.

 

am uitat sa va spun:ma numesc andrei si sint din bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai depinde cam ce bani dispui ca sa le cumperi pe amandoua, de permis nu ai nevoie pe camp, insa daca vrei un model inmatriculabil de la KTM este EXC`ul care se poate inmatricula, SX`u nu prea.la kg tale cred ca ar trebui ceva peste 125, nu ai incercat nici un motor in4 timpi ? pentru sotie poti sa iei unul de 80-125

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai depinde cam ce bani dispui ca sa le cumperi pe amandoua, de permis nu ai nevoie pe camp, insa daca vrei un model inmatriculabil de la KTM este EXC`ul care se poate inmatricula, SX`u nu prea.la kg tale cred ca ar trebui ceva peste 125, nu ai incercat nici un motor in4 timpi ? pentru sotie poti sa iei unul de 80-125

salut.am mai fost odata azi la ciolpani si am mers pe una de 250 in 4 timpi.mi-a placut mai mult aia in 2 timpi de 125.astea de 125 necesita vreun fel de acte ?(contract vinzare cumparare sau pe la circa financiara sa le declari? )la ce ar trebui sa ma uit cind cumpar una si care din ele sint mai bune(marci,modele ,an de fabricatie).eu stiu ca ele sint foarte simple si probabil chinuite dar citeva sfaturi nu strica.asta e linku meu pentru viraga daca intereseaza pe cineva:http://www.bikeshop.ro/show.php?id=144357

 

salut.am mai fost odata azi la ciolpani si am mers pe una de 250 in 4 timpi.mi-a placut mai mult aia in 2 timpi de 125.astea de 125 necesita vreun fel de acte ?(contract vinzare cumparare sau pe la circa financiara sa le declari? )la ce ar trebui sa ma uit cind cumpar una si care din ele sint mai bune(marci,modele ,an de fabricatie).eu stiu ca ele sint foarte simple si probabil chinuite dar citeva sfaturi nu strica.asta e linku meu pentru viraga daca intereseaza pe cineva:http://www.bikeshop.ro/show.php?id=144357

banii de care dispun sint banii care ii iau pe viraga.daca are vreo idee de schim il astept,cu diferenta de bani din din partea mea sau a lui ,in functie de motoreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 2.200 euro nu cred sa cumperi 2 motoare,cu 2.200 un singur motor cred ca poti sa iei sa fie cat de cat bun, ia in calcul si echipamentul care costa in jur de 450-500 euro constand in :

-Casca

-Armura/platosa

-Pantaloni

-Tricou

-Genunchere

-Ochelari

-Geaca enduro

-Cizme

-Manusi

Din astea mai poti sa tai, adica sa cumperi totul inafara de pantaloni,tricou,geaca dar de la restul nu prea ai ce sa tai sunt extrem de utile.

Daca vrei motor inmatriculat/inmatriculabil, incearca modelele de la KTM exc, sunt ceva exc`uri de 200 si 250 in 2 timpi care cred ca ti`ar satisface nevoiel, dar sunt in jur de 2.000 2.500 euro, de prin 99-2003

 

 

 

daca vrei sa il inamtriculezi ai nevoie de aceleasi acte pe care le ai la virago,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma depinde de vanzator daca are acte ceva dar in general la crosuri nu prea am vazut sa se dea acte! eu cred k tiar fi bun 250 in 4timpi iar pentru sotie 125 tot in 4 timpi!o sa fi multumit!cel in 2 timpi e cam nervos si tre sa sti sa il ti din ambreiaj pe urcari iar la 4 timpi doar din aceleratie!oricum tie iti tre cam 250 fie in 2 fie in 4!eu personal am inceput pe sx de 250 si am daor 70 de kg si 182 si pot sa zic ca ma descurc f bn cu el deci nu esti omul care sa aiba nevoie de 125 cmc mai ales la conditia ta fizica!poti folosi si o vaca de 600 dar nu de 125 e prea mica pt tine!iati 4 timpi!inca ceva cel in 2 timpi daca lasi gazul in urcare a murit si daca dai tare ai sanse sa ramai pe jos iar daca moare ai tendinta sa strangi ambreiajul si daca a inceput roata sa se invarta putin rupe aderenta face pe nebunu!stiu prea bine iesi cu 4t incet si sigur!bine daca il agiti te duce de nu te vezi si ala e f brutal si acum depinde de bani in alegere!daca vrei motor mai vechi gasesti si la 800 de euro dar ceva in conditi pe la 2000!acum cauta pe net ca sunt de toate si pentru toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma depinde de vanzator daca are acte ceva dar in general la crosuri nu prea am vazut sa se dea acte! eu cred k tiar fi bun 250 in 4timpi iar pentru sotie 125 tot in 4 timpi!o sa fi multumit!cel in 2 timpi e cam nervos si tre sa sti sa il ti din ambreiaj pe urcari iar la 4 timpi doar din aceleratie!oricum tie iti tre cam 250 fie in 2 fie in 4!eu personal am inceput pe sx de 250 si am daor 70 de kg si 182 si pot sa zic ca ma descurc f bn cu el deci nu esti omul care sa aiba nevoie de 125 cmc mai ales la conditia ta fizica!poti folosi si o vaca de 600 dar nu de 125 e prea mica pt tine!iati 4 timpi!inca ceva cel in 2 timpi daca lasi gazul in urcare a murit si daca dai tare ai sanse sa ramai pe jos iar daca moare ai tendinta sa strangi ambreiajul si daca a inceput roata sa se invarta putin rupe aderenta face pe nebunu!stiu prea bine iesi cu 4t incet si sigur!bine daca il agiti te duce de nu te vezi si ala e f brutal si acum depinde de bani in alegere!daca vrei motor mai vechi gasesti si la 800 de euro dar ceva in conditi pe la 2000!acum cauta pe net ca sunt de toate si pentru toti!

multumesc pentru sfaturi si informatii.nu stiu ce se ureaza la cei care folosesc mobrele off-road ca asfalt uscat nu pot sa va spun.distractie placuta cred ca e mai bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...