Sari la conținut

Accident City Mall


Andreea_puiutz
 Share

Postări Recomandate

Doamne ce bine stiti legea :(

 

Noul regulament rutier

Art. 103 Pe drumul public cu cel mult doua benzi pe sens si cu o a treia banda pe care este amplasata linia tramvaiului langa axa drumului, conducatorii de vehicule pot folosi aceasta banda, cu obligatia sa lase libera calea tramvaiului, la apropierea acestuia.

 

Noul cod rutier:

Art. 89^1.

Constituie contraventii si se sanctioneaza cu amenda prevazuta in clasa I de sanctiuni urmatoarele fapte savarsite de catre persoane fizice:

........

10.nerespectarea obligatiei conducatorului de vehicul de a lasa liber traseul tramvaiului la apropierea acestuia, cand drumul are o singura banda;

......

 

Deci cine considera ca motociclistul nu avea voie sa circule pe acolo GURA!!! Oare sa fii sofer(orice categorie A,B,C,D, etc.) inseamna doar sa ai sute de mii de kilometri dar sa nu ai habar care e legea si care iti sunt drepturile?

M-am simtit jignit de cateva ori pe forumul asta de motociclisti vechi cu afirmatii de genul '' o gramada de pustani noi anul asta care nu au motociclismul in sange asa ca noi''. Hai pa mah ca va sunt mult superior multora dintre voi!!! :(

Sincer credeam ca o sa pot sa-mi fac prieteni pe aici.M-am inselat!Doar o gloata de gura-sparta care nu au nimic mai mult de facut decat sa comenteze accidente/tragedii,fara sa stie daca legea e de partea lor sau nu.

Prea multi fitosi pe aici!!!

 

 

 

Bai MOTOCICLISTULE o sa MORI cu legea-n brate. Ia aminte ca multi au facut ca tine... si au murit cu creierii intinsi pe indicatorul de DRUM CU PRIORITATE.

 

 

BAGATI-VA MINTILE-N CAP ODATA. LEGAL SE CONDUCE INTR-UN FEL IAR PE ASFALT SE CONDUCE ALTFEL.

 

am deja moto....Suzuki GSX-R 750 k8

 

o scot in cateva zile din service, am avut ceva probleme cu ea. fix dupa recuperare :lol:

 

 

 

Cat de elegant... zi ma ca ai mai trantit cateva inainte de accident. vezi cum te versi iarasi...

Editat de syserror
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bai MOTOCICLISTULE o sa MORI cu legea-n brate. Ia aminte ca multi au facut ca tine... si au murit cu creierii intinsi pe indicatorul de DRUM CU PRIORITATE.

 

 

BAGATI-VA MINTILE-N CAP ODATA. LEGAL SE CONDUCE INTR-UN FEL IAR PE ASFALT SE CONDUCE ALTFEL.

 

 

 

 

 

Cat de elegant... zi ma ca ai mai trantit cateva inainte de accident. vezi cum te versi iarasi...

 

 

si daca am trantit ce? :() problema mea. eu nu am super puteri ca tine, pe mine nu s-au facut experimente in copilarie. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...