Sari la conținut

E Nevoie De "a" Pentru Gilera Dna 50? Sau Nu?


Mr.Wattmaster
 Share

Postări Recomandate

Am mai rasfoit eu topic-urile de aici... dar tot nu am gasit un raspuns clar: e nevoie de A pentru o Gilera DNA 50?

 

Mi-ar fi f folositoare pt inceput prin Buc., ca m-am saturat de trafic si de zero locuri de parcare pt otomobil.. :cheers:

 

Chestia e ca acu m-as baga sa-mi iau una, ca pana la primvara-vara pt "A" mai e timp mult :banana:

 

Cei cu DNA-uri... cum apare in talonul vostru? ca moped, sau cum?

 

Thanks in advance for any help...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai rasfoit eu topic-urile de aici... dar tot nu am gasit un raspuns clar: e nevoie de A pentru o Gilera DNA 50?

 

Mi-ar fi f folositoare pt inceput prin Buc., ca m-am saturat de trafic si de zero locuri de parcare pt otomobil.. :cheers:

 

Chestia e ca acu m-as baga sa-mi iau una, ca pana la primvara-vara pt "A" mai e timp mult :D

 

Cei cu DNA-uri... cum apare in talonul vostru? ca moped, sau cum?

 

Thanks in advance for any help...

Nu e nevoie de A,e nevoie de cel mult A1...dar multi merg fara permis ptr ca apare in talon si ca moped si ca scuter solo,vit max 45 km/h,cilindree 49....e cu dus intors legea... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, deci tine de cum e trecuta acolo. Pai, veste buna atunci :banana:

Trag de otomobile de peste 6 ani, deci nu sunt vreun "necirculat" sau vreun pustan care abia asteapta sa se vada cumva-cumva pe 2 roti si sa se dea mare. La naiba, mi-a ajuns de la traficul din B., imi place ideea de 2 roti ca pot sa ajung in timp la munca si ca e f practic asa ceva. Plus ca e placut mersul pe 2 roti.

 

Deci si pt alte scutere sub 50 ar fi valabil, right?

PS: Oricum, tot o DNA 50 imi face cu ochiu' :cheers:

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, deci tine de cum e trecuta acolo. Pai, veste buna atunci :banana:

Trag de otomobile de peste 6 ani, deci nu sunt vreun "necirculat" sau vreun pustan care abia asteapta sa se vada cumva-cumva pe 2 roti si sa se dea mare. La naiba, mi-a ajuns de la traficul din B., imi place ideea de 2 roti ca pot sa ajung in timp la munca si ca e f practic asa ceva. Plus ca e placut mersul pe 2 roti.

 

Deci si pt alte scutere sub 50 ar fi valabil, right?

PS: Oricum, tot o DNA 50 imi face cu ochiu' :cheers:

Eu as zice ca ar fi frumos ceva cu viteze tot de 50 care ar merge fara permis..aprilia rs,peugeot xr6,derbi gpr,yamaha tzr (cateodata) ....ca poate in viitor iti iei un motor mai mare :D....

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar discutia asta ? s-a dezbatut aici, concluzia fiind aici. Pe scurt, daca in cartea de identitate scrie "ciclomotor" merge fara permis (treaba importatorului cum a obtinut chestia asta); daca nu scrie asta, trebuie permis A1 sau A.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...