Sari la conținut

Cine A Patit?help!


suzuki_pill
 Share

Postări Recomandate

caut pe acest forum persoane cu accident de motor care au suferit leziuni ale plexului brahial,eu am avut un accident acum 5 ani si am ramas cu o paralizie a bratlui drept desii am avut mai multe interventii chirurgicale reparatorii,ce ma deranjeza cel mai mult sunt durerile relativ mari pe care le am incontinuu si care nu cedeaza la nici un fel de calmant existent in farmacii,oricum pot spune ca mam obijnuit cu ele cumva,astept persoane care au mai trecut prin asa ceva sa discutam ,facem schimb de idei sau tratamente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut pe acest forum persoane cu accident de motor care au suferit leziuni ale plexului brahial,eu am avut un accident acum 5 ani si am ramas cu o paralizie a bratlui drept desii am avut mai multe interventii chirurgicale reparatorii,ce ma deranjeza cel mai mult sunt durerile relativ mari pe care le am incontinuu si care nu cedeaza la nici un fel de calmant existent in farmacii,oricum pot spune ca mam obijnuit cu ele cumva,astept persoane care au mai trecut prin asa ceva sa discutam ,facem schimb de idei sau tratamente.

exact ca si tine tot mana dreapta de 3 ani

ovi maier,0742086730,pleaca azi in ungaria,luni vine,si nu raspunde la tel in roaming,de luni e dispus sa discutati

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...la fel ca voi!

 

Accident anul trecu 29.09.2007

Cand am cazut mi s-au intins nervii bratului stang.

 

In dec 2007 nu miscam degetele mainii stangi , iar dupa 10 luni de recuperare in fiecare zi (3-4 ore)mana este recuperata. instructoarea incepe sa aibe probleme pt ca o strang prea tare.

 

Ce nu s-a recuperat?...nu pot misca cotul, nu fac extensie/flexie si abductie/adductie.

Nervii musculocutam, axilar sunt 0.Singurul care lucreaza este radialul, si asta foloseste doar la mana .

 

Tocmai mi-am scos tijele si am facut RMN....nu puteam sa fac erau tije de otel

 

Faza la mine este ca , plexul brahial pare ok...insa nervii care ies din coloana sunt intrerupti...pt asta urmeaza operatie, numai devreme de martie pt ca tre sa treaca 6 luni , si d-abia am facuT anestezie totala pt scoaterea tijelor

 

Saptamana viitoare ma vede doctorul si va spun ce o sa mai fac

 

Nu vine sa cred ca nu sunt singur, facem un club...

 

 

as vrea sa vb pe mess , daca si pt voi e ok...cuzinu_gicu

 

va sunt familiare?

post-6344-1225479656_thumb.jpg

post-6344-1225479730_thumb.jpg

post-6344-1225479752_thumb.jpg

Editat de Andora
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si lamine tot din coloana ,smulgere c5 c6 ,ma operat la spitalul unuversitar ,(prof doina.d.)dar degeaba ,am mai stat si 40 zile nemiscat legat de pat,si mam ales si cu 1 metru de cicatrici f inestetice,exact asa si la mine e dus musculocutanatul si axialul pot misca insa foarte bine degetele deci de la cot in jos mana sa refacut exact ca inainte dar cot si umar 0,cu toate astea am invatat din nou sa merg cu motorul ,la inceput miam facut o proteza de plastic (sa nu mi se indoaie cotul)acum fara pt ca sia revenit un pic tricepsul (10%),problema cea mare durerile,mam obisnuit cu mana si lucrez aproape orice ,dar ma omoara durerile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...