Sari la conținut

Delimitare


soimih
 Share

Postări Recomandate

am un yamaha x-max 125 din 2008 si ii limitat din acceleratie si in toba...nu vreau sa ii scot ala din toba ca mi se schimba sunetu la el si ma prind aia:))...daca scot numa limitatoru din acceleratie si daca ii pun variator trage mai bine?sau nu are loc sa evacueze gazele din cauza filtrelor si tot nu mere mai bine?

 

Intrebarea : Daca imi scot limitatorul din acceleratie si imi pun variator trage mai bine?sau trebe sa scot neaparat filtrele din toba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca ai o bucsa de pvc la roata din spate,pe partea cu toba e. :laugh:

Si la limitatorul de la acceleratie sa sti ca ai o singura solutie,il desfaci(se scoate cu tot cu maner) si il pui la variator,dupa operatiile astea ai sa vezi ca fuge de rupe p_zda in el de asfalt.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba voi santeti beti...am 2 limitatoare,1 in acceleratie si unu in toba

 

daca il scot doar pe cel din acceleratie sa nu tai toba si sa sune urat motoru si ii pun variator...functioneaza variatoru calumea?sau ii limitat din toba si mere ca si cum n-ar avea variator malossi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa iti raspund serios acum....limitarea din toba poti scapa de ea punand o toba sport,daca iti schimba variatorul cu unul reising o sa castigi la demaraj si la vit maxima.Intereseaza-te cum anume e pus limitatorul in toba,pentru ca nu are rost sa tai toba aiurea si sa o golesti de filtre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu am desfacut motoru si am vazut ca daca accelerez da in ceva fier care nu lasa sa mearga mai mult deci e limitare si o zis si ala de la yamaha

 

in toba o zis ala de la yamaha k am filtre

 

PS:nu vreau sa pun toba sport ca ii 300 euro sau 400 pt motoru meu...deci in toba am doar nishte filtre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu am desfacut motoru si am vazut ca daca accelerez da in ceva fier care nu lasa sa mearga mai mult deci e limitare si o zis si ala de la yamaha

 

in toba o zis ala de la yamaha k am filtre

 

PS:nu vreau sa pun toba sport ca ii 300 euro sau 400 pt motoru meu...deci in toba am doar nishte filtre

Scoate`i limitarea din acceleratie si o sa simti diferenta.

Toba lasa asa cum ii. Daca o sa scoti filtrele din toba o sa iti pape mia mult si se uzeaza motoru mia repede.

Cand o sa ai bani...sa`ti pui toba sport..:disappointed: daca vrei tu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

ce ai mai facut cu scooteru???

L-ai delimitat pana la urma???

Am si eu un Yamaha de 150 cmc 4t si prinde 110...

Crezi ca ii limitat???

Eu l-am luat sh si ii model Yamaha Maxster si prin romania nimeni nu prea stie de el...

si nu am prin zona service autotizat yamaha care sa imi spuna...

Cum ii limitarea din acceleratie???

poti pune ceva poze sa vad si eu sa verific si la al meu care ii baiu...

La 150 cmc si 14 caluti mi se pare prea putin 110...altii cu kit de 80 fug 110...

si in service mi-au zis ca ii c-am putin...

dar ca nu se baga si dealea ca nu au timp si nu stiu exact ce si cum modelu meu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...