Sari la conținut

Noul Model De La Cagiva Sp525


Postări Recomandate

ba cat poti sa minti ba tot tu ma inviti

 

Mircea: ba

Mircea:

leOnardz0r:

Mircea: sambata ikea?

leOnardz0r: da

 

ma duc sa fac cumparaturile :> asa ca ia cucul

 

'gea am plecat la liceu

Editat de frN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba cat poti sa minti ba tot tu ma inviti

 

Mircea: ba

Mircea:

leOnardz0r:

Mircea: sambata ikea?

leOnardz0r: da

 

ma duc sa fac cumparaturile :> asa ca ia cucul

 

'gea am plecat la liceu

Ba frn obosit , vezi ca te`am intrebat "sambata ikea" daca mergi ..nu te`am invitat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alina ce ai face daca nu ti-ai mai gasi mobra acolo unde ai lasat-o? eu unul ma gandeam deja la consecinte :nono:))

 

zVastic , eu daca iti zic tie "Iesi la o tura?" nu inseamna ca te invit nu? :rolleyes:

Editat de frN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am motor , Imi trebuie ca sa imi dau si eu cu parerea pe aici?...mai imi dau cu parerea mai iau sfaturi de la baietii "stie" tot cu cbr`uri de 125 frumoase foc , cumparate recent...

 

PS. Sa nu mai zic ca nu am vazut in viata mea un CBR da sa mai zic un RS sau un motor de 600...

 

Da nu imi sta nimeni in cale...fa rost de un motor de 600 si hai pe cheia...sa vedem care ajunge primu la Sacele.A uitasem tu esti prea departe ptr Cheia.

Sa nu veniti cu oferte de forjatori adevarati ca nu ma bag...dar ma descurc nu e problema.

 

Sa ma interesez in privinta la ce? Astept niste sfaturi!

 

ideea e in felul urmator......dupa un clasament facut de englezi....pe primul loc se claseaza Yamaha R125......urmeaza Honda CBR 125...si apoi,pe al treilea loc Aprilia RS ....restu nu le stiu fiindca am prins numai sfarsitul acestei emisiuni.....daca as avea bani as alege R 125.....dar ii super cbr-ica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alina ce ai face daca nu ti-ai mai gasi mobra acolo unde ai lasat-o? eu unul ma gandeam deja la consecinte :nono:))

 

zVastic , eu daca iti zic tie "Iesi la o tura?" nu inseamna ca te invit nu? :rolleyes:

vai ..ce trist

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea e in felul urmator......dupa un clasament facut de englezi....pe primul loc se claseaza Yamaha R125......urmeaza Honda CBR 125...si apoi,pe al treilea loc Aprilia RS ....restu nu le stiu fiindca am prins numai sfarsitul acestei emisiuni.....daca as avea bani as alege R 125.....dar ii super cbr-ica

 

Testate de acelasi pilot . Cu piloti diferiti , cum sta treaba ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea e in felul urmator......dupa un clasament facut de englezi....pe primul loc se claseaza Yamaha R125......urmeaza Honda CBR 125...si apoi,pe al treilea loc Aprilia RS ....restu nu le stiu fiindca am prins numai sfarsitul acestei emisiuni.....daca as avea bani as alege R 125.....dar ii super cbr-ica

Chestie de marketing...stiu foarte bine ce insemana Honda CBR125R...in afara de fiabilitate nu are absolut nimic de oferit...Sa nu mai zic de frane , cand i-am dat unui prieten care are CBR, RS`ul sa merga si a franat era sa cada in cap.

 

 

PS. Cu ce motoare ai mai mers...eu nu iti vorbesc din clasamente, teste si alte reportaje de (cuvant urat)...

 

Cum ti-am mai spus vorbesc doar din proprie experienta ... am mers cu CBR125, R125, Varadero125 (care face parte cu totul din alta clasa si tot este mai ok decat CBR`ul), Mito125, GPR125, RS125 (limitat/full power) cea mai slaba din toate punctele de vedere mai putin fiabilitate.

 

Sa nu creada cineva ca daca am Rs125 sunt de parere ca este cel mai bun, nu il laud, nu este cel mai bun...imi spun punctul de vedere ca fost posesor de CBR125 aproape (13.000km) si actual posesor de Rs125 (10.000km).

Editat de CostinALN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestie de marketing...stiu foarte bine ce insemana Honda CBR125R...in afara de fiabilitate nu are absolut nimic de oferit...Sa nu mai zic de frane , cand i-am dat unui prieten care are CBR, RS`ul sa merga si a franat era sa cada in cap.

 

 

PS. Cu ce motoare ai mai mers...eu nu iti vorbesc din clasamente, teste si alte reportaje de (cuvant urat)...

 

Cum ti-am mai spus vorbesc doar din proprie experienta ... am mers cu CBR125, R125, Varadero125 (care face parte cu totul din alta clasa si tot este mai ok decat CBR`ul), Mito125, GPR125, RS125 (limitat/full power) cea mai slaba din toate punctele de vedere mai putin fiabilitate.

 

Sa nu creada cineva ca daca am Rs125 sunt de parere ca este cel mai bun, nu il laud, nu este cel mai bun...imi spun punctul de vedere ca fost posesor de CBR125 aproape (13.000km) si actual posesor de Rs125 (10.000km).

 

Aplauze pt domnul Costin . Excelent si-a impus punctul de vedere . Mare om !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie tot modelul care il am imi place la nebunie si merge foarte foarte bine nam avut pana acum probleme cu el chiar daca e in 2t e vorba de cagiva sm de 125 cm ,38cp si power valve

sper sa va placa

asfalt uscat

post-43424-1226169426_thumb.jpg

post-43424-1226169461_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CostinALN

sa incepem ca n-am fost numai cu CBR si cu RS...dar nu stiu ce a avut cbr-ica ta dar la a mea prinde super frana.....daca vrei poti face stopie cu ea....dar de te lasi un pic in spate fluiera roata din fata....dar in fine....poate tu te opreai cu picioru :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CBR-ul din punctul meu de vedere e out,daca ai 1,60 poate e ok dar nu l-as pune pe langa nici o giubra din aceeasi clasa.

Testul ala e facut cu motoare limitate la 11kw.

Mito mie chiar mi-a placut,nu am mers pe modelul nou,am mers pe ceva mai vechi si pot zice ca trage chiar bine si mi-a placut mai mult cum sunt compartimentate toate ansamblurile pe sub rezervor,au cat de cat o logica,fata de RS unde toate sunt aruncate parca cu furca.

Daca ar fi sa ma intorc la 125 desi nu o sa o fac as alege Mito(pentru ca nu am avut) iar cele in 4 timpi pentru mine ies din discutie cand vine vorba de 125.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CostinALN

sa incepem ca n-am fost numai cu CBR si cu RS...dar nu stiu ce a avut cbr-ica ta dar la a mea prinde super frana.....daca vrei poti face stopie cu ea....dar de te lasi un pic in spate fluiera roata din fata....dar in fine....poate tu te opreai cu picioru :rolleyes:

CBR`ul meu avea placute frana noi , lichid frana schimbat , nu m-am referit ca nu tinea frana cbr`ului meu...in general franele sunt proaste chiar daca sunt Nissin.

 

Facea si al meu stoppie chiar lung...dar franele lasa de dorit.

 

CBR-ul din punctul meu de vedere e out,daca ai 1,60 poate e ok dar nu l-as pune pe langa nici o giubra din aceeasi clasa.

Testul ala e facut cu motoare limitate la 11kw.

Mito mie chiar mi-a placut,nu am mers pe modelul nou,am mers pe ceva mai vechi si pot zice ca trage chiar bine si mi-a placut mai mult cum sunt compartimentate toate ansamblurile pe sub rezervor,au cat de cat o logica,fata de RS unde toate sunt aruncate parca cu furca.

Daca ar fi sa ma intorc la 125 desi nu o sa o fac as alege Mito(pentru ca nu am avut) iar cele in 4 timpi pentru mine ies din discutie cand vine vorba de 125.

In sfarsit cineva care intelege cum sta treaba... Si eu as da RS`ul pe un Mito daca ar fi sa imi mai iau 125.

Editat de CostinALN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ar fi sa dau cbr-ul pe altceva de la 125, poate pe doar varadero sau yamaha tdr (Asta daca ar fi sa aleg ceea ce-mi place), daca mi-as lua tot sport, poate ca mito, sau aprilia touno, insa cbr-ul e foarte bun in prima/ primele luni, pt ca te iarta foarte mult tocmai pt ca e putoare! As vedea cbr-ul foarte bun pt poligon si traficul din oras.

 

pentru, foarte inceput, daca pot spune asa, cbr-ul este foarte bun, problema la el este ca daca il stii stock, te plitisesti repede.

 

Atunci ma vor intreba multi: De ce ti-ai luat cbr?!

 

Raspunsul e simplu: "Chiar daca nu are un design aparte, sau performante deosebite, e un motor foarte bun pt inceput, cu o pozitie comoda si foarte fiabil, adica la 16 ani e un motor pt buzunarele parintilor ce nu au o stituatie extraordinara, tocmai ca este o motoreta fiabila, il ridica printre primele."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...