Sari la conținut

Motor Indian Big Chief 1200ccm


fhchth
 Share

Postări Recomandate

SALUT EVERYBODY

 

IN PRIMAVARA O SA TERMIN UN MOTOR DE INDIAN BIG CHIEF 1200 SHI VA FII DE VINZARE LA 1500 EURO FARA CUTIE VITEZE SHI TRANSMISIE DACA E CINEVA INTERESAT CU ADEVARAT SHI IL VREA CHIAR MAI REPEDE PUTEM DISCUTA PE EMAIL SAU LA TELEFON 0722682227-BASTY

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretz final??? cu tot ce-i trebuie ca sa mearga!!!!

 

o sa fie modelul original de INDIAN BIG CHIEF sau foloseshti doar motorul pe care il pui pe un alt cadru???

 

daca citeai mai bine ce a zis basty ai fii inteles doar din anuimite detalii ca este doar V-ul de la indian big chief....si nu mai avea sens sa scrii nimic....cum te gindesti tu ca un indian coplet ar costa doar 1500 euro,asta nici macar daca ar fii o copie aiurea

 

SALUT

 

SALUT EVERYBODY

 

IN PRIMAVARA O SA TERMIN UN MOTOR DE INDIAN BIG CHIEF 1200 SHI VA FII DE VINZARE LA 1500 EURO FARA CUTIE VITEZE SHI TRANSMISIE DACA E CINEVA INTERESAT CU ADEVARAT SHI IL VREA CHIAR MAI REPEDE PUTEM DISCUTA PE EMAIL SAU LA TELEFON 0722682227-BASTY

 

Basty pune te rog si tu ceva poze cu piesele ce le ai pina acuma da ceva detalii despre piese..le faci tu le cumperi una alta

 

chiar ar fii interesant sa pui niste poze

 

te salut si spor la lucru

 

L&R

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

nu am aparat in ceneral le-am adunat de la divershi oameni shi le-am unit

tre sa mai cumpar juma de ambielaj ...

tot ce are joc sau nu e bun este refacut in ateliere specializate cum ar fii supape honuiri rectificari

o sa bag o poze cu el

o sa mai fac un v de 500 pentru prietena ....:finger:) o sa am multe poze ...o sa le bag pe site ..printre ele un simson flower power ...2 dnepr modificate recent ...a mea cu roata custom guma avon 180 15 butuc harley ...shi poate disc din ala mare pe marginea jentii ...poate shi o furca pe foi ...o sa fie crima

o sa bag cit mai repede poze

basty

 

a am uitat sa mentionez am fost la unu din cele mai mari tirguti de motoare vechi shi am vazut un motor de big chief la 3400 asha ca nu imi fac griji cu vindutu numai ca rominul ....se gingeshte ca ishi ia vreo honda sau ce siu eu ce de banii ashtia shi nu il lasa la drum ....

pt cei de genul asta : indianul sau harleyul nu e motocicleta de mers zi de zii la piatza dar care o data ce e bine pusa la punkt merge zeci de mii de km fara probleme

sa nu creada careva da daca trece de la nipru la harley scapa de vreo problema pt ca in orice motor daca bagi mina shi nu te pricepi va merge prost chiar shi un harley !

Poate cei care vor patzi asta vor zice aaa harley o legenda ... sau treburi din astea ...

 

apopo parerea mea e ca nipru e un super motor shi daca gasiti piese de calitate pt ele va duc f bine shi mult ..senzatie super pt pasionati .....

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Vizitator moto_comuniste

Indian Big Chief (dupa mine cea mai faina motocicleta din toate timpurile) DE CE-L VINZI???? Io in locul tau in ultima instanta (daca era total imposibila reconstituirea) il puneam in biblioteca printre carti ...

post-6260-1138171972_thumb.jpg

Editat de moto_comuniste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indian Big Chief (dupa mine cea mai faina motocicleta din toate timpurile) DE CE-L VINZI???? Io in locul tau in ultima instanta (daca era total imposibila reconstituirea) il puneam in biblioteca printre carti ...

post-6260-1138171972_thumb.jpg

e vorba doar de motor,nu de motocicleta intreaga

 

salut roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

e vorba doar de motor,nu de motocicleta intreaga

 

salut roby

 

Am vazut ca-i vorba doar de motor, ca deaia' am pus in paranteza informmatia despre motocicleta :ok:

Editat de moto_comuniste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indian Big Chief (dupa mine cea mai faina motocicleta din toate timpurile) DE CE-L VINZI???? Io in locul tau in ultima instanta (daca era total imposibila reconstituirea) il puneam in biblioteca printre carti ...

post-6260-1138171972_thumb.jpg

 

salut este de vinzare pt ca vreau sa imi termin indian 741 ....

sunt bagat in prea multe

motorul acum nu este complet

lipsesc distributia bielele shi mici cacaturi ... mai e de lucru la bloc pt ca a fost sudat ....

il dau doar cu 600 euro pt ca am mare nevoie de bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

de ce seamana asa de mult cu motoru de Sokol ;)

buna intrebare, rugam pe cine stie isoria motorului de sokol in V sa explice aici

basty presupun ca ai putea spune tu citeva cuvinte,chiar si eu mi-am pus aceasta intrebare de multe ori

 

salut asteptam raspunsuri la aceasta intrebare

 

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...