Sari la conținut

Bucuresti - Timisoara. Si retur


Qaz
 Share

Postări Recomandate

M-am obisnuit rau. Prima iesire cu motorul in oras a fost in prima noapte cand am luat numerele. Prima iesire din oras cu motorul a fost a doua zi de cand aveam numerele. Tot noaptea. Prima iesire din tara... noaptea. Am vazut Bulgaria mai mult noaptea. Si mai sunt si incepator. Inca.

 

Aveam de ceva vreme in plan sa vad Timisoara. Era si normal sa fac asta tot noaptea. Ba chiar mai mult, am facut-o si la inceputul lui noiembrie. Si mi-a placut. Exceptand frigul si vremea.

 

post-13113-1226320547_thumb.jpg post-13113-1226320559_thumb.jpg

 

Pentru poveste mai pe larg si celelalte (nu prea multe) poze... click.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Data viitoare incearca Deva-Lugoj-Buzias-Timisoara.....Prin Arad te-ai plimbat putzin, dar macar avem o tzara minunata si te-ai bucurat de ea.

 

Sau, daca vrei varianta lunga, Deva-Brad-Oradea....la fel de frumos ca si peisaj si relaxare.

 

Oricum, posteaza si tu ceva inainte sa mai pleci, sa te astepte oamenii cu un ceai cald.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Data viitoare incearca Deva-Lugoj-Buzias-Timisoara.....Prin Arad te-ai plimbat putzin, dar macar avem o tzara minunata si te-ai bucurat de ea.

 

Sau, daca vrei varianta lunga, Deva-Brad-Oradea....la fel de frumos ca si peisaj si relaxare.

 

Oricum, posteaza si tu ceva inainte sa mai pleci, sa te astepte oamenii cu un ceai cald.....

 

Cred ca o sa incerc si pe unde imi recomanzi. Dar inca nu stiu cand va fi data viitoare, pentru ca am inteles ca la sfarsitul lui noiembrie o sa ninga deja...

 

Data viitoare promit ca voi anunta :rolleyes: Oricum, si asa m-au asteptat in Timisoara un dush fierbinte si o perna moale...

Dar ramane pe data viitoare. Ca in mod sigur va exista, cat de curand posibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2008 a fost deja al doilea an cand am facut Bucuresti - Timisoara si retur. Imi place TM-ul, am veri acolo, ma duc si stau cu placere. Drumul pana acolo este alta placere.

 

Uite aici cam cum m-am dus eu ultima data. De intors m-am intors asa:

 

Timisoara - Buzias - Lugoj - Caransebes - Otelu Rosu - Sarmisegetuza - Hateg - Petrosani - Obarsia Lotrului - Brezoi - Rm Valcea - Pitesti - Bucuresti (520 km)

 

Cred ca e cel mai scurt drum Bucuresti - Timisoara. Dar ... Petrosani - Obarsie - Brezoi nu prea merge cu un chopper. Adica merge dar .. pierzi mult timp, mare parte din drum e forestier sau destul de prost. Peisaj insa din belsug. Eu m-am intors cu o maxima de 20 grade, si soare am vazut abia la Calimanesti. Mi-a fost foarte frig, manerele au mers non stop, a batut un vant foarte rece si sincer nu-mi mai doream decat sa ajung si sa nu ma ploua. Altfel, drumul superb, liber si foarte bun.

 

La anu merg din nou ! Anul acesta insa .. s-a cam terminat sezonu. Cel putin pentru un asemenea drum. Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...