Sari la conținut

Ciuc inca una si ma duc


OveR
 Share

Postări Recomandate

Azi mobra mea fiind stricata zic sa iau si eu la o tura mobra unui prieten cu acordu lui desigur nici nu apuc bine sa ies la sosea aveam cam 50 mergeam usor in spatele unei masini si tipu se gandeste ca el locuieste imediat in stanga si pune frana brusca eu apas frana fata combinata cu spate incerc sa opresc la timp si incerc sa il ocolesc prin stanga e ghici ce tipu trage stanga sa intre in curte , vad ca nu am nici o alegere si sufletu nu prea ma lasa sai stric mobra la om .. zic sa raman pe ea sa nu o culc asa ca raman pe ea incercand sal ocolesc o dau putin de fund intorcando cu botu spre stanga si ma izbesc in lateral gandinduma eu ca e mai bine decat sa iau cu roata fata direct si sa cad mai mult ca sigur tipu fara sa isi dea seama ca eu m-am infit in el continua drumu spre curte eu vazand ca mai am jumatate de metru pana la un sant care era langa intrarea lui decid sa sar dupa mobra aterizand in picioare spre norocu meu , mobra lasando sa cada . Drept urmare omu ramand circa 2 min in masina si se uita ca prostu nu ii venea sa creada, a fost un om de treaba si a recunoscut vina si sa oferit sa imi plateasca orice paguba omu fiind sofer nu puteam sa il las fara paine ... si avand in vedere ca a fost ok asta e se mai intampla asa ca in cinstea lui am tras cateva beri cu prieteni ca am scapat cu bine .. asfalt uscat baieti si atentie la aderenta ca e cam putina pe vremea asta .. si distanta de franare e mai mare.. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A trebuit sa citesc postul de vreo 2 ori, next time mai pune si tu punct la o propozitie ca altfel e dezastru.

Aiurea faptul ca nu era motorul tau si apoi esti raspunzator de el. Bine ca nu ai patit ceva. Insa nu aveai cum sa il ocolesti prin dreapta? Si-apoi daca mergeai atat de incet, nu puteai opri mai bine ?

De aceea imi mai dau si eu cate una peste casca cand stau prea tare in curu unor masini, pentru ca mi s-a intamplat si mie sa opresc de urgenta, mai, mai sa o dau pe jos.

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry multa bere la ora asta (fi intelegator)

 

Pai avand in vedere faptul ca strada pe care ma aflam era cam ingusta si el intial sa dus pe dreapta usor si eu nu am franat maxim pentru ca nu am inteles intentia si imediat dupa a tras stanga iar in 3 metri cu toata franarea din lume nu mai aveam cum sal feresc problema e ca m-am gandit sa nu il lovesc frontal si ca mai bine ar fi sa sucesc mobra si sa ma lovesc in lateral . Pot sa zic ca reusesam sa o tin in picioare daca nu era santu , dar am zis ca mai bine sa sar dupa ea , in ultimul moment pentru ca daca intram cu roata fata in sant sigur ma arunca in cap sau in gardu lu ala cine stie asa mobra sa oprit imediat cand iam dat drumu sa cada , eu aterizand in picioare zici ca ma plimbam :P .Cred ca am incasato putin in rezervor si in lateral dar echipamentu Adica combinezon pe dedesupt suplimentar armura , cizme care probabil mi-au scos glezna de la vro umflatura nasoala. Asta e se mai intampla ce pot sa zic sa va fie invatare de minte si la alti din patania mea si consider ca cel mai bine conteaza decizia care o iei in ultim moment asta ne diferentiaza pe uni de alti care pot fi victime sigure . Noi sa fim sanatosi fieru se repara ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry multa bere la ora asta (fi intelegator)

 

Pai avand in vedere faptul ca strada pe care ma aflam era cam ingusta si el intial sa dus pe dreapta usor si eu nu am franat maxim pentru ca nu am inteles intentia si imediat dupa a tras stanga iar in 3 metri cu toata franarea din lume nu mai aveam cum sal feresc problema e ca m-am gandit sa nu il lovesc frontal si ca mai bine ar fi sa sucesc mobra si sa ma lovesc in lateral . Pot sa zic ca reusesam sa o tin in picioare daca nu era santu , dar am zis ca mai bine sa sar dupa ea , in ultimul moment pentru ca daca intram cu roata fata in sant sigur ma arunca in cap sau in gardu lu ala cine stie asa mobra sa oprit imediat cand iam dat drumu sa cada , eu aterizand in picioare zici ca ma plimbam :P .Cred ca am incasato putin in rezervor si in lateral dar echipamentu Adica combinezon pe dedesupt suplimentar armura , cizme care probabil mi-au scos glezna de la vro umflatura nasoala. Asta e se mai intampla ce pot sa zic sa va fie invatare de minte si la alti din patania mea si consider ca cel mai bine conteaza decizia care o iei in ultim moment asta ne diferentiaza pe uni de alti care pot fi victime sigure . Noi sa fim sanatosi fieru se repara ..

rusine.bere?nu e cam frig?da-o darq de aderenta...baga vizichi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa repet nu a semnalizat ma vazut si a pus frana brusc nu am nimic cu spatele mi-am revenit eu nu am patit nimic in toata treaba am lasat motoru sa cada .. si cat despre distanta aveam ceva dar nu ma asteptam cand in fata era vizibilitate maxima si liber , sa se gandeasca sa puna frana brusc ca vrea sa intre in curte mai ales fara semnal si a mai si zis ca ma vazut , nu stiu ce a fost in capu lui . Eu incercand sal evit usor prin stanga ca el a tras intial usor dreapta si dupa aceia stanga automat ca frana am actionato in ultima secunda si am preferat mai mult sa insist pe frana spate ca sa sucesc motoru sa il lovesc cu lateralul nu cu fata ca altfel picam urat si era nasol

Editat de OveR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa repet nu a semnalizat ma vazut si a pus frana brusc nu am nimic cu spatele mi-am revenit eu nu am patit nimic in toata treaba am lasat motoru sa cada .. si cat despre distanta aveam ceva dar nu ma asteptam cand in fata era vizibilitate maxima si tipu nu aveam viteza sa se gandeasca sa puna frana brusc ca vrea sa intre in curte mai ales fara semnal si a mai si zis ca ma vazut , nu stiu ce a fost in capu lui .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...