Sari la conținut

KTM TEST DAY Branesti


Postări Recomandate

Va invitam la doua zile de teste KTM Offroad, la Branesti, Comuna Faget, Judetul Timis

Pentru informatii astetpat un mail la: ktm@nomadsport.ro sau tel: 0356.455.790

 

NOMAD - dealer KTM Timisoara

 

post-8192-1226679320_thumb.jpg

 

Evenimentul se tine pe un circuit inchis, nu pe drumuir publice deci nu trebuie carnet. Doar experienta si echipament adecvat adica minim - casca cross, cizma cross, camasa de protectie, si in rest tot ce va face sa va simitit mai in siguranta.

 

Programul este: 22 - 23 noimbrie adica sambata si duminica de la ora 10 pana se lasa seara (in jur de 5)

 

Primim 8 motociclete de offroad 2t si 4t

 

La fata locului incercam sa organizam si un bufet cu bere, ceai, si ceva mancare.

 

 

Pentru o buna desfasurare a evenimentului si sa avem o idee cantitatea de mancare pe care sa o luam puteti sa va inscrieti pe mail la

ktm@nomadsport.ro - trimiteti toate datele din buletin: Nume, data nastetii, cnp, adresa din buletin.

 

Va asteptam

Editat de Nomad_shop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locatia ramane neschimbata - Faget - Branesti, insa daca circuitul mare e cu noroi mult , ne mutam in cariera de nisip pe circuitul mic, unde si daca ploua cu galeata (ne e cazul) se poate merge super OK.

Impotriva frigului venim noi cu oferta de cafea, ceai, rom si ceva mancare calda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca in general 300-le nu se duce la teste.

 

cred ca se vinde singur si nu are nevoie de promovare. asta e parerea mea.

adevarat....dar eu detin un 300...ca sa-mi iau unul mai nou vreau sa vad in primul rand cum merge fata de ce am eu....cum e acceleratia si alte cele....nu o sa-mi iau modelul nou pana nu il incerc.....nici acum si nici peste 5 ani....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe... io l-amluat fara incercate.

 

cele noi, sunt mult bune pt enduro. super cuplu, acceleratia fara explozie. recomand! :rock:

dar ai avut tot 2 t inainte??? cuplul ii ok daca este mai mare...dar acceleratia imi place sa fie brutala....cu toate ca ma rupe la conditia fizica....traiasca 2 t-ul....poate peste 20 de ani imi iau un 4 t....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca nu ai citit cu atentie ce am zis.

 

da, tot 2t am avut. tot 300, 2006.

 

iti recomand unul nou, (io am luat 2009), are cuplu iar acceleratia nu mai e violenta. vine liniar nu se simte explozia de la powervalve, nici nu stiu daca exista asa ceva. e o adevarata jucarie de enduro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca nu ai citit cu atentie ce am zis.

 

da, tot 2t am avut. tot 300, 2006.

 

iti recomand unul nou, (io am luat 2009), are cuplu iar acceleratia nu mai e violenta. vine liniar nu se simte explozia de la powervalve, nici nu stiu daca exista asa ceva. e o adevarata jucarie de enduro.

adevarat...nu am fost atent...imi cer scuze....ce sa zic...sa-l folosesti sanatos...fara incidente majore...poate ne vedem la un concurs, sa fac si eu o tura...pana in primavara sigur nu o sa-mi iau...de fapt...sincer...nu prea mai am chef de motor...astept ninsorile...sper ca la balea sa fie prima oara anul asta...daca iti place balea te invit cand merg....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da un semn, merem la balea. poiana e departe?

 

io nu o sa las motorul. chiar si pe zapada.

avand in vedere ca sunt din arad, poiana e destul de departe...sincer nici nu cunosc locuri de dat pe acolo in afara partiei...cand merg mai ma dau prin padurea de langa partie....imi place f mult sa ma dau offpiste....la balea te poti da pe unde vrei, doar sa te tina picioarele si morcovu de avalansa....imi place foarte mult in parang, urci pe parangul mic si pana jos la telescaun faci cam 10-30 de min....

imi cer scuze de offtopic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si io la fel! stai listinit! sunt multe locuri tari! hai ca mai vb despre asta :rock:

 

 

avand in vedere ca sunt din arad, poiana e destul de departe...sincer nici nu cunosc locuri de dat pe acolo in afara partiei...cand merg mai ma dau prin padurea de langa partie....imi place f mult sa ma dau offpiste....la balea te poti da pe unde vrei, doar sa te tina picioarele si morcovu de avalansa....imi place foarte mult in parang, urci pe parangul mic si pana jos la telescaun faci cam 10-30 de min....

imi cer scuze de offtopic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicletele pe care le primim sunt:

 

SX 65, SX 150, EXC-F 250, 2BUC. EXC 400,EXC 450 SI EXC 530

este un 125 exc 2timpi si nu este 450 exc :what: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare complicat.

 

e un pic cam tarziu pt test drive. nu stiu cati vor mai cumpara motoare in perioada asta. :what:

 

 

 

 

am uitat sa intreb, sunt modele 2009?

 

da sunt modele 2009

Perioada de teste o stabileste fabrica. Se pare ca dansii au alta parere despre vanzarile de enduro in aceasta perioada a anului.

Oricum o sa fie crancen de frig, dar nimic nu ne mai intoarce din organizare ... chiar si o posibila ninsoare.

 

Ptr iubitorii de MX recomand 150 SX ul -e fenomenal-in Sibiu la test ride a fost vedeta zilei. O super bicicleta si putere in ture cat cuprinde. :rock:

 

150 sx e incredibil, un FUN BIKE - anul trecut a fost lansat doar in USA, sub forma lui 144 SX, anul asta se pare ca e disponibil pentru europa. Este incredibil de bine echilibrat, centru de greutate jos, motor usor dar cu destula putere. Ce mai - a true fun-bike.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...