Sari la conținut

cine cumpara de pe ebay


suzuki_pill
 Share

Postări Recomandate

eu cumpar de vreo 2 ani de pe ebay si folosesc ca mijloc de plata transferul bankar sau w union, dar niciodata pay pall ,desii am cont peypall nu am bani in el (si nici nu stiu cum sal folosesc)cum as putea sa imi transfer bani acolo ? as vrea sa cumpar ceva si nu accepta ca mod de plata decat paypall

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cumpar de vreo 2 ani de pe ebay si folosesc ca mijloc de plata transferul bankar sau w union, dar niciodata pay pall ,desii am cont peypall nu am bani in el (si nici nu stiu cum sal folosesc)cum as putea sa imi transfer bani acolo ? as vrea sa cumpar ceva si nu accepta ca mod de plata decat paypall

 

nu trebuie sa ai bani in contul de paypal ci pe un card care sa se poata folosi international de ex visa / master etc..

bagi datele cardului in contul user de paypal si ei te verifica/iti verifica cardul daca e ok. iti trimit in cateva zile o tranzactie in contul pe care l-ai furnizat in valoare de 1,50 Euro si pe extras iti apare in dreptul tranzactiei respective un cod din 4 cifre. il iei si il bagi pe paypal si asa iti confirmi contul si faptul ca e al tau. dupa, e simplu...intri in contul de ebay gasesti ce vrei selectezi ca modalitate de plata paypal...te autentifici pe paypal si dai acolo ok si...gataaaaaaaa

noi folosim cu succes paypalul. faza e ca trebuie sa faci intr-o anumita perioada plati de o anumita suma daca nu, iti blocheaza contul in paypal si atunci trebuie pentru alta plata prin ei sa bagi alt card care neaparat sa fie tot pe numele tau..

bafta la cumparaturi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.........intr-o anumita perioada plati de o anumita suma daca nu, iti blocheaza contul in paypal si atunci trebuie pentru alta plata prin ei sa bagi alt card care neaparat sa fie tot pe numele tau..

bafta la cumparaturi!

 

 

...sau sa deblochezi contul cardului initial prin debitare cu o noua suma de 1,5...respectiv un nou cod de 4 cifre....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ÂŞi eu cumpăr mereu de pe Ebay, mai ales din UK (sunt taxele poÂştale sunt mai mici decât în alte țări ) Âşi plătesc doar cu PayPal ). Cu transfer bancar e mai scump Âşi nesigur.Am avut acum vreun an un item neprimit Âşi mi-au returnat banii în max 2 săpt). Mai nou ei verifică dacă ai fonduri pe card, înainte blocau doar suma Âşi puteai face plata chiar dacă nu aveai disponibil pe card. Dacă te pot ajuta cu ceva PM.

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt o gramada de lucruri pe care sunt tentat sa le cumpar, latura mea feminina :D

De fiecare data am fost descurajat sa imi fac cont pentru ca am "auzit" ca trebuie sa ai un istoric serios fiind din Ro.

Voi cum va descurcati cu asta?

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da intradevar cu cat ai mai multe tranzactii primesti un punctaj mai mare ,dar ca si cumparator nu prea conteaza cumperi ,platesti si gata, dak vanzatorul primeste banii nu are nici un motiv sa nu trimita marfa,problema e cand vrei sa vinzi, atunci dak nu ai un punctaj pozitiv cat de cat se cam feresc sa cumpere, fiind din romania si nu numai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da intradevar cu cat ai mai multe tranzactii primesti un punctaj mai mare ,dar ca si cumparator nu prea conteaza cumperi ,platesti si gata, dak vanzatorul primeste banii nu are nici un motiv sa nu trimita marfa,problema e cand vrei sa vinzi, atunci dak nu ai un punctaj pozitiv cat de cat se cam feresc sa cumpere, fiind din romania si nu numai

 

Multumesc

Contul meu personal va avea de suferit :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...