Sari la conținut

Chopperelul SHOVEL :)


robychopper
 Share

Postări Recomandate

e macheta?cat costa?vreau si eu una...!

B.

ps:toba e naspa...

 

Pai macheta a fost la baza un Harley FLH si a fost transformata de mine in totalitate

Cadrul lam facut rigid,aripa scurtata,nr lateral pus de mine,seaua facuta de mine,rezervor ingustat,furca springer facuta de mine.....am folosit ca arcuri la springer,arcurile de la doua pixuri.....

 

MACHETA este vreo 25 euro....si motorul se face din bucati si cadrul la fel

motorul este o copie fidela a motorului de harley,propriuzis si motorul se construieste are tot in bucatele bloc motor in doua bucati cilindri chiuloase bujii transmisie...parca ai construii un motor harley doar fara partile interioare

in rest exteriorul dupa cum vedeti arata foarte bine zici cai motorul de harley in dimensiuni naturale

Ia uitativa in topicul asta aceiasi macheta dar nu avea furca asa inclinata si avea un sissy bar

/index.php?...hl=macheta&st=0

Va salut si chopperitiva machetele ca merita

 

L&R

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am intrebat acolo cat costa o macheta din aia,dar nu ai raspuns....cum fac sa-mi iau si eu una,un Shovel sau un Pan?

B.

 

Ma BLACKULE de la vii din sibiu nui nimeni care merge in ungaria?

exista magazine de machete specializate..la fel ca aici....

Hai ca vad daca vine maicamea la mine acuma de craciun...rezolvam de una....ok

Da tre sat te duci cu remorca so iei din timisoara :lol:

 

salut L&R

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate iti gasesti ceva pe plac:

http://www.autoart.ro

 

avent nu te supara dar ce au ei acolo sunt asa prost facute si nici macar nus de calitate....parerea mea

mam uitat chiar acum

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avent nu te supara dar ce au ei acolo sunt asa prost facute si nici macar nus de calitate....parerea mea

mam uitat chiar acum

salut

 

Daca faptul ca functioneaza suspensia, functioneaza curelele de transmisie, au cablurile de ambreiaj si au 30cm lungime inseamna ca sunt prost facute inseamna ca a ta merge singura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca faptul ca functioneaza suspensia, functioneaza curelele de transmisie, au cablurile de ambreiaj si au 30cm lungime inseamna ca sunt prost facute inseamna ca a ta merge singura

Ma refeream la detaliile motorului am vazut machetele alea aici intrun magazin si sincer nu miau placut cum sunt lucrate....cu toate ca functiona chestiile ce spui tu..

Asta e parerea mea personala .....si era vorba de machete ce trebuie sa le construiesti de la zero, nu sa le iei gata facute..

 

salut

L&R

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...