Sari la conținut

suzuki intruder....dkid made


dkid
 Share

Postări Recomandate

azi m-am hotarat si am bagat calu' la iernat.deci pot sa incep ciopareala.deja i-am taiat cateva spire de la amortizoarele spate dar din cauza seii de pasager tot are alura aia de camila.deci:

 

-se modifica saua pasager(sper sa reusesc sa o fac la jumatatea inaltimii de acum)

-se taie aripa spate pana la limita seii

-se muta numarul in lateral

-se muta stopul de frana pe spatarul sissybarului

-se micsoreaza inaltimea sissybarului

-se mareste rezervorul dupa metoda vazuta pe forum la motorangel

-se vopsesc negru mat diverse kestii cum ar fi rezervoarele de lichid de frana de pe ghidon,oglinzile,si in general cam tot ce nu este cromat(nu m-am hotarat daca sa fac si motorul negru sau nu)

 

 

rugaminte:daca stie cineva de unde as putea sa iau un stop FOARTE plat....sa-mi dea de stire.dupa cum am spus vreau sa mut stopul de frana PE spatarul sissybarului si pt asta am nevoie de ceva f plat.

 

 

asa arata acum:post-38262-1229710930_thumb.jpg

 

va tin la curent ;)

 

bafta maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un lucru laudabil si de incurajat ... ar fi bine daca ar fi cat mai multi ca tine, care sa aiba curajul de a modifica motocicletele stock...

Bafta, multa inspiratie si noroc la ITP si RAR, daca ajungi pe acolo (si o spune cineva care a avut probleme de genul acest cu motorul lui)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

STAI FARA GRIJA, nu ai sa ai prbl cu cei dela RAR, caci ei habar nu au cum arata motorul iesit depe banda.Ti-o spun eu, caci ceea ce tu vrei sa faci anul asta la intruderul tau, eu am facut anul trecut.uite ceva poza sa iti faci o idee cum arata acum, caci cum arata e lesne de stiut.

ps. NU E NEVOIE SA TAI DIN SPIRELE DELA AMORTIZOARELE SPATE, LE REGLEZI LA MINIM, IAR CAND TE SUI PE MOTOR ARIPA SE CULCA PE ROATA FARA A ATINGE-O.APPROPOS.......daca gasesti pecineva care face comenzi avansate, da-mi de stire,caci roata spate si comenzile avansate le am programate ptr iarna asta

post-8864-1229889573_thumb.jpg

post-8864-1229889595_thumb.jpg

post-8864-1229889755_thumb.jpg

post-8864-1229889770_thumb.jpg

post-8864-1229890419_thumb.jpg

Editat de cashman31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

saru-mana boierule da' n-am facut-o eu....mi-ar place sa fiu in stare de asa ceva.mi-a facut-o un nene din mangalia :friends:

 

 

maine(adica azi) daca da domnu' ceva harnicie...montez nr lateral

 

 

 

bafta maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nr. lateral inca nu e gata pt simplul motiv ca piulita de la amortizor are un pas ciudat si nu am reusit sa o inlocuiesc.probabil(sau aproape sigur) voi suda pur si simplu piulita originala de una neaosa romaneasca/europeana.d

insa am reusit sa fac ceva cu stopul ala cu care ma chinuiam.stiu ca e putin stramb,o sa remediez asta maine nu a iesit exact ce imi doream dar cum nu am gasit o sticla destul de mare si mai ales destul de bombata ca sa incapa becul acolo unde vroiam..a trebuit sa ma multumesc cu asta:

post-38262-1236184224_thumb.jpg

post-38262-1236184235_thumb.jpg

Editat de dkid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nr. lateral inca nu e gata pt simplul motiv ca piulita de la amortizor are un pas ciudat si nu am reusit sa o inlocuiesc.probabil(sau aproape sigur) voi suda pur si simplu piulita originala de una neaosa romaneasca/europeana.d

insa am reusit sa fac ceva cu stopul ala cu care ma chinuiam.stiu ca e putin stramb,o sa remediez asta maine nu a iesit exact ce imi doream dar cum nu am gasit o sticla destul de mare si mai ales destul de bombata ca sa incapa becul acolo unde vroiam..a trebuit sa ma multumesc cu asta:

incerca cu o lampa spate de oltcit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...Ar arata super,cu stop din ala...Inseamna ca dai jos,sissybar-ul?

Stop ca ala,are pe Intruderul lui,un amic.Numai ca el se ocupa si cu fabricatul de diverse din fibra de sticla,asa ca si-a facut si-o aripa spate,care coboara pina-n pamint.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...Ar arata super,cu stop din ala...Inseamna ca dai jos,sissybar-ul?

Stop ca ala,are pe Intruderul lui,un amic.Numai ca el se ocupa si cu fabricatul de diverse din fibra de sticla,asa ca si-a facut si-o aripa spate,care coboara pina-n pamint.

 

da,ma cam bate gandu sa dau jos si sissy barul.cat despre aripa...eu am taiat-o sa fie mai scurta...in nici un caz nu vrea sa arate gen INDIAN.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...