Sari la conținut

Pro Builder Fender Blanks


robychopper
 Share

Postări Recomandate

Cei de la http://www.redbarronchoppers.com/ de multi ani lucreza in perfectionarea chopperelor si produselor dedicate lumii chopperistilor....

Pentru cei ce aveti acces la strunguri de mari dimensinuni,aici aveti o idee pt fabricarea aripilor pt choppere

Procesul este destul de simplu din momentul ce aveti facuta matrita de lemn pe care se formeaza tabla pt aripa.....

Pentru multi dintre cei care se dedica in fabricarea sau construirea chopperelor ,asta este o idee foarte interesanta pt a va scuti de multe modificari la o aripa...La aceste aripi fabricate este nevoie doar de decupare si taiere pe gustul vostru sau al clientului....

Si pt cei ce var interesa produsele lor au multe produse care le au in licitatie pe ebay ...urmariti linkul acesta..si de multe ori veti gasii multe produse ce nu urca la un pret foarte mare in licitatie

http://stores.ebay.com/Whamtrade-Distribut...storeviewQQtZkm

 

sper sa va placa topicul.....

 

va salut

L&R

roby

post-66-1132321995_thumb.jpg

post-66-1132322012_thumb.jpg

post-66-1132322026_thumb.jpg

post-66-1132322037_thumb.jpg

post-66-1132322051_thumb.jpg

post-66-1132322064_thumb.jpg

post-66-1132322102_thumb.jpg

post-66-1132322114_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo domle'!

B

 

PROCEDEUL este foarte practic si bun,cei ce au acces la un strung intro fabrica....lear pica foarte bine sa faca sistemul asta de fabricare a aripilor....si deja dupa cum stii si tu avem aveti deja in tara ateliere sau garaje a unor baieti care sau pus pe treaba cu modificarile si construirea chopperelor......

Eu cred ca cei ce stiu ce inseamna modificarea unuei aripi....vor lua in considerare si vor pune in practica sistemul acesta....adevarul este caci chiar merita pt unii

VA UREZ SPOR LA TREABA :P :crack: :baldy: :lol:

salut ;)

L&R

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte misto procedeul, si usor de realizat. cred ca ar merge facut si pe o masina realizata artizanal, nu neaparat pe un strung

nu prea cred ca merge ca trebe sa aibe mai multe viteze de lucrare si sa aiba furta si sa fie bine centrat--------cel mai bine merge pe un srung

salut boierule si bine ai revenit printre noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

BASTY ce zici de sistemul asta,poate gasesti un strung din ala ce e bagat la casat,ar scoate ceva bani investitia asa in timp

 

L&R roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...