Sari la conținut

Am o problema... dar nu pot sa-mi dau seama ce


Darius
 Share

Postări Recomandate

:crack: SALUT :blink:

 

 

 

Am si eu o nelamurire??????????

Mi-amcumparat un Kawasaki GPX 600 si are o problema,cand schimb vitezele mai nervos mai precis intre viteze cand se lasa de fata in jos incepe sa faca ghidonul stanga dreapta adica face urat daca stiti ce vreau sa zic?oare ce are?eu mam uitat la telescoape si mi sa parut ca nu lucreaza amandoua la fel (st

anga mai moale decat dreapta)oare din cauza aia?trebuie sa vad cum se schimba uleiul in telescoape si ce ulei, poate aia e si cauza.voi ce ziceti??????

 

mii de multumiti :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: SALUT :blink:

 

 

 

Am si eu o nelamurire??????????

Mi-amcumparat un Kawasaki GPX 600 si are o problema,cand schimb vitezele mai nervos mai precis intre viteze cand se lasa de fata in jos incepe sa faca ghidonul stanga dreapta adica face urat daca stiti ce vreau sa zic?oare ce are?eu mam uitat la telescoape si mi sa parut ca nu lucreaza amandoua la fel (st

anga mai moale decat dreapta)oare din cauza aia?trebuie sa vad cum se schimba uleiul in telescoape si ce ulei, poate aia e si cauza.voi ce ziceti??????

 

mii de multumiti :blink: k:

 

Salut! In primul rand du-te sa-ti echilibrezi ambele roti,eventual o examinare atenta a cauciucurilor sa nu fie uzura neuniforma.Un mecanic bun stie cum sa echilibreze rotile.Acestea se vor echilibra cu cauciucul pe ele.Nu e suficient numai roata din fata,ambele.Nu e mare lucru.Gumele sant iarasi un factor foarte important la aparitia voblajului.verifica si starea jugurilor,furcilor,sa nu fie slabite sau neregulate ca si pozitie.Ca un telescop lucra mai tare ca altul nu prea influenteaza aparitia acestui efect.Dar daca nu ai facut schimbul de ulei demult,sau niciodata in telescoapele din fata nu ar fi rau sa o faci.In partea inferioara a telescopului dupa ce iei roata jos,trebuie sa ai un surub imbus.Acela serveste la golirea uleiului din telescop.Operatiunea nu este complicata doar ca iti trebuie cartea tehnica sau sa vb cu cineva care mai are acest tip de mobra sa vezi cat ulei iti trebuie sa pui in fiecare telescop.Ulei gasesti la orice centru de articole moto care se respecta.Nu cred ca iti v-a trebui mai mult de 1L. Succes! Mai sant rubrici pe acest forum de intretinere care te v-a indruma cum sa faci schimbul corect.Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...