Sari la conținut

Competitiile Off Road In Romania


Postări Recomandate

Eu sper ca au inceput sa se prinda ca au nevoie de media

Nitescu, tu ai facut o treaba de pionierat si vrei, nu vrei, ai castigat respectul tuturor motociclistilor. Iti urez sa castigi si bani din asta cat mai curand. Asa ar fi corect.

 

In loc sa se dea in barci cu evenimente la Casa Poporului, federatia ar putea sa angajeze pe unul din voi (tu, renatta) ca si colaborator pentru relatiile cu presa si toata lumea ar fi mai castigata.

Anul trecut am vrut sa ne ocupam si de acest aspect ca tot am mers pe la evenimente.Nu ne costa nimic sa facem un mic comunicat si sa atasam cateva imagini.Dar cu sila nu cred ca se poate.Apropo de casa poporului, am avut un gust amar cand am vazut ca pe ecran rulau imagini de la TELEVIZIUNEA BULGARA.Avem o gramada de imagini din competitiile interne.La prezentarea pilotilor romani se puteau da si imagini cu ei ca doar au muncit. Dar TRAIM IN BULGARIA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa ma bag si eu in seama as spune ca in primul rand ar trebui schimbata mentalitatea oamenilor sau chiar oamenii.In 2005 am incercat sa fim prezenti (2ROTI) la cat mai multe evenimente.Norocul nostru este ca ne invartim in lumea asta a motociclistilor si aflam de evenimente de la cunostinte ,prieteni,amici etc.Federatia sau organizatorul nu sunt in stare sa scrie 3 randuri pentru un comunicat de presa.Daca ai norocul sa ajungi la eveniment (ca ai aflat la timp) ,te duci la organizator pt sprijin ca trebuie sa faci materialul pt revista sau tv. Organizatorul foarte "ocupat" iti spune ca nu are timp de asa ceva,ca are probleme mult mai importante si ca nu-l intereseaza revistele si aparitiile tv.Dupa ce prin forte proprii te-ai descurcat,astepti o saptamana de la federatie "rezultatele oficiale" ca sa nu publici informatii "neverificate".Si uite asa te saturi si renunti ca oricum te agiti degeaba .Nu cred ca este asa greu ca o persoana sa se ocupe de MEDIA.Daca cineva vorbeste/scrie despre tine este o realizare.Maine vor fi mai multi.

hai ca de la mine primesti multe sau toate comunicatele de presa despre cursele de mx si supermoto:)

Uite cum sta treaba. Eu am organizat primul in RO Campionate Mondiale si Europene de motocross, supermoto si motocross cu atas.Am pierdut atatia bani ca-mi construiam o casa frumoasa prin pipera:(

pt ce? din dragoste pt sportul asta. Ajutoare?? cu exceptia unor prieteni motociclisti adevarati(prieteni vechi ai mei), nu-i numesc pentru a nu omite pe cineva, care m-au ajutat cu bani sau cu intrari pe la diverse oficialitati, in rest nu am primit nimic. Cu toate ca ofeream ceva in schimb, transmisie TV direct...in Romania si alte 32 tari etc.. nu mai trec totul in revista.

Problema este clara: cei care organizeaza evenimente moto in RO(a modul general) sunt alri care stiu sa o faca, nu se ocupa profesional de mediatizare...cred ca daca tin cursa si vin 3-4 prieteni, neveste, si alti iubitori este OK. Comunicarea lasa de dorit.....si atunci de unde sponsori? As putea scrie o carte cu experientele avute cu competitiile: am organizat si tombole(premiu 1 scuter nou nout), am organizat transport gratuit Bucuresti-Ciolpani, l-am adus pe Christian Pfeifer...etc. am organizat cursa mondiala in Bucuresti pe baneasa...spectatori...sufletul. Media, presa, radio, outdoor...bani multi ce mai si rezultatul vreo 3000 de platitiori!!!!!!! si minus 40'000 EUR in buzunarul meu....

asa ca...pauza in 2005....

cei care s-au oferit sa ajute organizatorii de competitii moto pe partea de marketing BRAVO. intram in contact

ciprian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca de la mine primesti multe sau toate comunicatele de presa despre cursele de mx si supermoto:)

Uite cum sta treaba. Eu am organizat primul in RO Campionate Mondiale si Europene de motocross, supermoto si motocross cu atas.Am pierdut atatia bani ca-mi construiam o casa frumoasa prin pipera:(

pt ce? din dragoste pt sportul asta. Ajutoare?? cu exceptia unor prieteni motociclisti adevarati(prieteni vechi ai mei), nu-i numesc pentru a nu omite pe cineva, care m-au ajutat cu bani sau cu intrari pe la diverse oficialitati, in rest nu am primit nimic. Cu toate ca ofeream ceva in schimb, transmisie TV direct...in Romania si alte 32 tari etc.. nu mai trec totul in revista.

Problema este clara: cei care organizeaza evenimente moto in RO(a modul general) sunt alri care stiu sa o faca, nu se ocupa profesional de mediatizare...cred ca daca tin cursa si vin 3-4 prieteni, neveste, si alti iubitori este OK. Comunicarea lasa de dorit.....si atunci de unde sponsori? As putea scrie o carte cu experientele avute cu competitiile: am organizat si tombole(premiu 1 scuter nou nout), am organizat transport gratuit Bucuresti-Ciolpani, l-am adus pe Christian Pfeifer...etc. am organizat cursa mondiala in Bucuresti pe baneasa...spectatori...sufletul. Media, presa, radio, outdoor...bani multi ce mai si rezultatul vreo 3000 de platitiori!!!!!!! si minus 40'000 EUR in buzunarul meu....

asa ca...pauza in 2005....

cei care s-au oferit sa ajute organizatorii de competitii moto pe partea de marketing BRAVO. intram in contact

ciprian

De la Ciprian am primit comunicate de presa si chiar daca competitiile nu au fost organizate de el. Ba mai mult ne-a ajutat atunci cand am avut nevoie.EU MA REFEREAM SI LA CEI CE CONDUC FEDERATIA ca sunt platiti pt asta.sa ii vezi ca se implica nu doar sa faca act de prezenta pe la competiii.Si ca sa nu ne luam doar de federatie TREBUIE SA NE SCHIMBAM CU TOTII.Ca sa va dau un exemplu in Portugalia si in Spania oamenii veneau pe pasarelele de pe autostrada (pe o distanta de 1000 de km )sa vada sportivii de la Dakar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...