Sari la conținut

Runner sau NRG


guitz
 Share

Postări Recomandate

Vreau sa aud parerea voastra in legatura cu doua scutere. De ceva timp ma tot gandesc sa imi achizitionez un scuter (de preferat nou) si am ajuns la doua modele. Piaggio NRG de 49,4 cmc sau un Gilera Runner 50 SP tot de 49,4 cmc.

Avand in vedere ca imi doresc unu nou, NRG e putin mai ieftin. Vreau sa aflu parerile unor posesori.

 

Scuterul va fi folosit doar in oras, deplasari dese. Eu am 1,70 si 60kg. Care e mai bun pentru mine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@motociclistcom: iar ma tu? Iar vi cu scrisu ala si scri posturi fara nici o logica. Omul ti-a cerut parerea, mentioneaza clar ca stie care e mai ieftin, deci stie PRETURILE. Vrei sa te lauzi ca ai dat 2500 de euro pe un scuter? Iti spun eu: nu esti jmecher.

 

@quitz: ambele scutere sunt produse de piaggio, motoarele sunt asemanatoare, daca nu identice, ca dimensiuni sunt cam la fel, deci si comfortul si pozitia la ghidon sunt cam aceleasi. In ceea ce priveste aceasta alegere, te poti orienta doar dupa design, care ti se pare mai atragator. Dintre cele doua as merge pe NRG (parerea mea, ca si cum arata), desi nici Runner nu arata mai prejos.

 

Te-ai uitat la Aprilia SR50? Are si el cate ceva de oferit...

 

Later edit: TI-AI LUAT TZEAPA MOTOCICLISTCOM :scratch: :lol:

Editat de Rolly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Acum se mai face cursu de legislatie sau e noua categorie AM. Daca e noua categorie trebuie sa dam si examen?

 

@motociclistcom: iar ma tu? Iar vi cu scrisu ala si scri posturi fara nici o logica. Omul ti-a cerut parerea, mentioneaza clar ca stie care e mai ieftin, deci stie PRETURILE. Vrei sa te lauzi ca ai dat 2500 de euro pe un scuter? Iti spun eu: nu esti jmecher.

 

@quitz: ambele scutere sunt produse de piaggio, motoarele sunt asemanatoare, daca nu identice, ca dimensiuni sunt cam la fel, deci si comfortul si pozitia la ghidon sunt cam aceleasi. In ceea ce priveste aceasta alegere, te poti orienta doar dupa design, care ti se pare mai atragator. Dintre cele doua as merge pe NRG (parerea mea, ca si cum arata), desi nici Runner nu arata mai prejos.

 

Te-ai uitat la Aprilia SR50? Are si el cate ceva de oferit...

 

Later edit: TI-AI LUAT TZEAPA MOTOCICLISTCOM :scratch: :lol:

 

Aprilia SR50 se gaseste nou, ca sincer nu am gasit? E bun si un SH, dar nu ma prea pricep la problemele care le poate avea si la ce trebuie sa ma uit in momentul cand cumpar unul SH.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu e permis, daca se baga, desigur trebuie examen, de-aia e permis. Sfatul meu: da-l in ma-sa de curs si de MA si fa A1. E permis, ce-i in mana nu-i minciuna. Iti inmatriculezi scuterul in loc de inregistrat si mergi fara vesta noaptea, cu viteza legala respectiva si nu cu 45 km/h pe toate drumurile, etc.

 

Aprilia SR50 se gaseste noua la www.unitedmotors.ro. Parerea mea: este enorm de scump un scuter nou, la 2500(referindu-ma la pretul pe care-l spunea motociclistcom) imi iau opel tigra care arata chiar bine :scratch:. Veche, dar e masina, si inca draguta. Nu te ploua nu te ninge. Iti iei scuter boboc in 1000 de euro. Exista un ghid aici pentru cum sa cumperi un scuter sh.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprilia SR50 Racing :scratch: Da e model de-ala cu un far, nu de-ala nou cu doua

Modelul acesta nu imi place:D

 

Vezi detalii in semnatura mea , am un SR 50 model 2006 daca te intereseaza. Bafta!

 

Frumusel scuterul. Ce modificari are?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar nu sunt asa aspectoase ca modelele dupa 2005 , dar sunt frumoase si cele cu 1far :scratch:

 

 

Nu are nici o modificare. Contacteaza-l pe baiat , are toate datele de contact in anunt. Zii ca ii stii id-ul de pe motociclism sau de la sorin. Merci!

Editat de sorin.bc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...