Sari la conținut

excursie dezmortire, 15.02.2009, calugareni-40 km de bucuresti


magarusulmarius
 Share

Postări Recomandate

nu cred ca ai nevoie de kit nou ... 2 chei mari sa slabesti piulitza de la ax ... un imbus si eventual un subler sa verifici distantele stanga dreapta sa fie aceleasti , ori asa .. ori o tragi pana la capat :burnout: si ai rezolvat problema ;)

Daca lantul e inca functionabil si are doar probleme cu lungimea, o alta varianta e sa scoti 2 zale. La cat de in spate era, cred ca poti sa scoti lejer 2 daca nu 4. Dar, din cate stiu eu, lungime prea mare inseamna ca oricum e dus lantul si trebuie schimbat. Deci varianta cu scos zale e doar temporara, tot kit de lant e solutia corecta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca lantul e inca functionabil si are doar probleme cu lungimea, o alta varianta e sa scoti 2 zale. La cat de in spate era, cred ca poti sa scoti lejer 2 daca nu 4. Dar, din cate stiu eu, lungime prea mare inseamna ca oricum e dus lantul si trebuie schimbat. Deci varianta cu scos zale e doar temporara, tot kit de lant e solutia corecta.

 

 

sau doar lantz :burnout: ca nu are nevoie si de pinioane :agree:

 

oricum misto plimbarea ;) chit ca noi v-am prins din urma abia la giurgiu

Editat de BeerBelly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca am plecat atat de repede, dar ioanei ii era foooarte foame de mancare pe bune, nu daia de petrom. Noi pe la 5 eram in Bucuresti si mancam. sper ca nu v-a deranjat ca am tulito.

in rest totu bine si frumos, frig destul dar nu doborator, imi pare bine ca s-a lungit tura, chiar ma gandeam ca va fi prea scurta, a fost mai ok asa.

meteo nu zice de bine, deci weekendul viitor tare imi e ca dau o tura prin dormitor...

Dar iata si pozele

 

multumim de poze, nimeni nu s-a suparat, daca totusi vremea e buna , poate mai tragem o tura pe undeva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca ati fost ceva din grupul din vama,data viitoare o sa urmaresc mai atent miscarea de pe forum :burnout:

Lasa, kidule, considera ca saptamana asta ai facut economie de bani ca sa o facem mai lata in 2 saptamani. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...