Sari la conținut

Am Nevoie De Ajutor Cu Un Minsk


Postări Recomandate

Salut ! am nevoie de informatii : 1. Ce cauciuc pot pune pe spate la un minsk? in carte scrie 300/80-18 . ce se poate adapta si de unde cumpar ? doar cauciucul , sau daca este nevoie toata roata : janta + cauciuc (nu gasesc guma de minsk :haha: )

2. Cum repar cutia de viteze ? imi sare din treapa a 2-a inspre a 3-a , si din a 4-a in jos spre a 3-a . Cine are o cutie de viteze sau un motor de minsk ? sau informatii despre remedierea problemei ?

 

Multumiri anticipate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca nu ai janta ... e cam greu ca banuiesc ca ai vazut si tu acolo unde intra roata are 4 gauri in care intra janta ... nu e ca la bicicleta sa intre pe cadru direct ... vad ca esti din bucuresti ... dc nu faci o vizita pe la magazinu lu cristi tunaru ca s-ar putea sa aiba

Editat de csman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

iote ce de probleme pe aici :haha: bah voi vorbiti serios? amandoi!

 

asa... pe spate poti sa-i pui linistit 3.50, sigur gasestti la tunaru!

iar cu furcile alea nu e chiar asa... cel mai probabil ai crabotii de pe pinioane tociti... sau cum mama lor le spune! cand ai furcile tocite de obicei se intampla sa nu-ti intre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

mah, nu-l intrebi de cauciuc de minsk ma :haha: ii ceri un 3.50 pe 18 si gata balciu'! sau iti iei unu' de firma pe la vrun milion juma'! ala ti-a spus ca n-are ca minsku' are 3 pe spate de obicei, tu cere-i 3.50!

 

si vezi ca la tunaru mai e un mos care abia isi taraie bashinile da' el cica mai vinde din cand in cand! aluia trebuie sa-i desenezi! eu am fost asta-vara si discutia a fost cam asa:

 

eu: cablu de jawa aveti?

 

el: de ij?

 

eu: nu, de jawa

 

el: a! imediat

 

eu (dupa ceva timp si dupa ce am observat ca se uita in gol): cablu' meu?

 

el: de dnepr?

 

eu: de jawa!

 

el: pai nu stiu

 

eu: al coishpelea de pe raftul al treilea!

 

el: a! da, avem de jawa!

 

:D nu mai stiu cat era da' s-a uitat pe o foaie, i-am dat banii si am plecat cat de repede am putut sa nu se ia dreq cumva! :lol: :kiss: :kiss: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah, nu-l intrebi de cauciuc de minsk ma :haha: ii ceri un 3.50 pe 18 si gata balciu'! sau iti iei unu' de firma pe la vrun milion juma'! ala ti-a spus ca n-are ca minsku' are 3 pe spate de obicei, tu cere-i 3.50!

 

si vezi ca la tunaru mai e un mos care abia isi taraie bashinile da' el cica mai vinde din cand in cand! aluia trebuie sa-i desenezi! eu am fost asta-vara si discutia a fost cam asa:

 

eu: cablu de jawa aveti?

 

el: de ij?

 

eu: nu, de jawa

 

el: a! imediat

 

eu (dupa ceva timp si dupa ce am observat ca se uita in gol): cablu' meu?

 

el: de dnepr?

 

eu: de jawa!

 

el: pai nu stiu

 

eu: al coishpelea de pe raftul al treilea!

 

el: a! da, avem de jawa!

 

:D nu mai stiu cat era da' s-a uitat pe o foaie, i-am dat banii si am plecat cat de repede am putut sa nu se ia dreq cumva! :lol: :kiss: :kiss: :P

 

 

mare afon tunaru asta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...