Sari la conținut

Moto-guzzi V 35 C


Edgji
 Share

Postări Recomandate

Eu am inceput "aventura" pe doua roti cu un Moto-Guzzi V 35 C.Este o motocicleta ideala pt. un incepator, motorul de doi cilindri in V(de 350cmc) in patru timpi dezvolta 37 cp la 8100rpm.ajutat fiind de doua carburatoare Dell'Orto, cutia de viteze in 5 trepte iar transmisia finala prin ax cardanic. Cu o "bicicleta" bine studiata si echilibrata, furca fata Marzzochi cu conpensator pe aer, amortizoare Marzzochi pe spate, mersul cu acest "fier"este o adevarata placere pt. un incepator. Un alt punct de rezistenta al acestui model este frana Brembo,hidraulica dotata cu doua discuri fata si unul pe spate; interesant este ca pedala de frana actioneaza simultan discul stg.fata si discul spate permitand astfel actionarea pedalei destul de "brutal" fara a avea tendinta de a tranti pilotul (chiar daca este incepator).In incheiere pot spune ca este ideala pt. motociclistii fara pretentii de performante deosebite (max. 155km/h) dar extrem de "ingaduitoare" cu cei mai putin experimentati.

post-49-1071081775_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da am vazut dar o sa primeasca piesa de la reprezentanta zilele astea, iar banii i-a recuperat de la desteptul care i-a stricat-o. Daca o vezi acum, lustruieste la ea in fiecare zi(i-am zis s-o lase mai moale ca o toceste pana la primavara :D ).

Tu ce mai faci?Mai da si tu un semn de viata,un telefon, ceva!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da am vazut dar o sa primeasca piesa de la reprezentanta zilele astea, iar banii i-a recuperat de la desteptul care i-a stricat-o. Daca o vezi acum, lustruieste la ea in fiecare zi(i-am zis s-o lase mai moale ca o toceste pana la primavara :D ).

Tu ce mai faci?Mai da si tu un semn de viata,un telefon, ceva!!!

Pai Edi sunt super ocupar acum. mai scriu si eu noaptea pe forum din cand in cand. Am plecat de la PEX sunt la United Motors mai nou, "emerging business" sa-i zic asa. M-am dat pe europene. Am lasat vechea ocupatie ca mi-am mancat ficatii singur si nu mai puteam ca dadeam in icter ... cred ca intelegi ce vreau sa spun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc chiar o sa am nevoie de niste date de la Cagiva F600 River,in legatura cu cantitatea de "lichid" din amortizoare. Acelea pe care le-ai verificat tu (unul l-ai si desfacut);le-am cumparat semeringuri din Austria si vreau sa le montez. Ma rog... o sa discutam prin telefon.Multa bafta la noul loc de munca!!!

post-49-1071853271_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai Edi noi nu am inceput inca oficial treaba, abea la inceputul anului ne vin programele si manualele. Te ajut cu cea mai mare placere dupa data de 5 Iaunarie. Sper ca nu este prea tarziu.

 

Pana atunci iti doresc Sarbatori Fericite si cat mai multi Km fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...