Sari la conținut

Parerei PRO-CONTRA Dakar 2006


moldovean
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Vreau sa achizitionez un F650 Dakar din 2006 care sa imi fie buna si la drum lung (touring) si uneori in weekend de plictiseala sa ies cu el si pe aratura-padure samd - binenteles insotit de un Subaru Forester.

Ma intereseaza pareri de la cei care au detinut sau detin in continuare Dakaruri, cum sunt la drum lung si cum sunt pe offroad, problemele care apar si asa mai departe !

Dakarul ce vreau sa iau e din 2006 - prima inmatriculare 2007 - 12000k - pret 5500 + tva.

 

Astept sfaturi !

 

 

PS: Renunt la Chopper pt BMW ... uf ... lipsa abs manere incalzite pe chopper !

 

 

Ms all si vreme frumoasa

post-39515-1235294173_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Vreau sa achizitionez un F650 Dakar din 2006 care sa imi fie buna si la drum lung (touring) si uneori in weekend de plictiseala sa ies cu el si pe aratura-padure samd - binenteles insotit de un Subaru Forester.

Ma intereseaza pareri de la cei care au detinut sau detin in continuare Dakaruri, cum sunt la drum lung si cum sunt pe offroad, problemele care apar si asa mai departe !

Dakarul ce vreau sa iau e din 2006 - prima inmatriculare 2007 - 12000k - pret 5500 + tva.

 

Astept sfaturi !

 

 

PS: Renunt la Chopper pt BMW ... uf ... lipsa abs manere incalzite pe chopper !

 

 

Ms all si vreme frumoasa

 

 

 

Ca fost posesor de DR 650, care are cam aceeasi greutate, iti pot spune din propria experienta ca acest model BMW este destul de greoi pt off-road, exceptand mersul pe drum forestier, acolo unde sunt convins ca face fata fara probleme.

 

In ceea ce priveste touring-ul sunt sigur ca este o motocicleta foarte fersatila si confortabila in acelasi timp. In drumurile mele prin Europa am vazut o multime de "plimbareti" cu topcase si sidecase-uri pe un BMW 650 Dakar.

 

Din punct de vedere tehnic nu-mi permit sa emit nici o parere, deoarece nu am folosit personal un astfel de model, insa pot sa spun ca acei cunoscuti care au sau au avut acest model nu s-au plns niciodata de el.

 

Decizia iti apartine.

 

Asfalt uscat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Vreau sa achizitionez un F650 Dakar din 2006 care sa imi fie buna si la drum lung (touring) si uneori in weekend de plictiseala sa ies cu el si pe aratura-padure samd - binenteles insotit de un Subaru Forester.

 

Daca bagi Foresterul pe aratura-padure samd, e bine sa fie si un Dakar prin apropiere. Sa dea fuga in primul sat ca sa aduca un tractor sau un ARO sa scoata Foresterul. :)

Bafta la achizite! E timp pt choppere si la batranete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca bagi Foresterul pe aratura-padure samd, e bine sa fie si un Dakar prin apropiere. Sa dea fuga in primul sat ca sa aduca un tractor sau un ARO sa scoata Foresterul. :)

Bafta la achizite! E timp pt choppere si la batranete.

 

 

Te asigur ca nea Forestarul face fata cu brio la offroad - este cel mai bun din clasa sa pt offroad !

 

baga un ochi pe youtube s avezi de ce e in stare nbenzinarul de 2 xt - 2007 !

 

oricum asteptam sfaturi legate de dakar nu de forestar ... ala stiu deja ce poate face !

ms !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INTRA LA SECTIUNEA DE BMW 650 GS SI O SA GASESTI SI DESPRE DAKAR O MULTIME

 

NU E MOTO F OK DE PADURI

E F BUN DE ORAS

DRUMURI FORESTIERE

NU E DE BAGAT IN NOROAIE

 

NU E DE ALERGAT PESTE 150

ARE

TAXI 2 DE VANZARE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INTRA LA SECTIUNEA DE BMW 650 GS SI O SA GASESTI SI DESPRE DAKAR O MULTIME

 

NU E MOTO F OK DE PADURI

E F BUN DE ORAS

DRUMURI FORESTIERE

NU E DE BAGAT IN NOROAIE

 

NU E DE ALERGAT PESTE 150

ARE

TAXI 2 DE VANZARE

 

Ms Ianachim - stiam ca tu ai un Dakar - de aceea ti am lasat un PM ! si vroiam sfatul tau !

Ideea pt achizitia lui e urmatoarea - abs-manere inclazite-bmw- si cate o iesire pe drum de tara uneori - 70% asfalt-gropi MadeinRo restul drum de tara !

Cum se comporta la viteza ridicata - 100 - 130 ? simti vantul in piept ?

Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.dakar-drumuri lungi -f. bun,prin paduri asa si asa,e cam grea si daca nu te pricepi...si mai greu.probleme nu am avut am 34000 de km numai ulei si benzina.la drumuri neasfaltate e tocmai buna chiar perfecta.vrei sa afli mai multe detalii uitate pe www.f650.com ulta bafta iti doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.dakar-drumuri lungi -f. bun,prin paduri asa si asa,e cam grea si daca nu te pricepi...si mai greu.probleme nu am avut am 34000 de km numai ulei si benzina.la drumuri neasfaltate e tocmai buna chiar perfecta.vrei sa afli mai multe detalii uitate pe www.f650.com ulta bafta iti doresc.

 

 

Ms mult si vreme frumoasa !

scces.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms Ianachim - stiam ca tu ai un Dakar - de aceea ti am lasat un PM ! si vroiam sfatul tau !

Ideea pt achizitia lui e urmatoarea - abs-manere inclazite-bmw- si cate o iesire pe drum de tara uneori - 70% asfalt-gropi MadeinRo restul drum de tara !

Cum se comporta la viteza ridicata - 100 - 130 ? simti vantul in piept ?

Ms

 

 

am avut

38000 km

super ok

vream viteza mai mare si protectie mai multa la curent pt genunchi

viteza ridicata.............100 -130

asta e viteza de croaziera

de la 150 e naspa

depinde de <parbriz> si de inaltimea ta

 

eu pusesem un givi f ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut

38000 km

super ok

vream viteza mai mare si protectie mai multa la curent pt genunchi

viteza ridicata.............100 -130

asta e viteza de croaziera

de la 150 e naspa

depinde de <parbriz> si de inaltimea ta

 

eu pusesem un givi f ok

Fiabila,economica la gaz,grea ca plumbul,protectie vant canci,suspensia stock de rahat,scaunul la fel.Plasticele scumpe ca draq.Manerele incalzite sant faine insa nu le simteam cu manusi groase(revit de iarna).Despre ABS-nu-s nebun dupa el.Monocilindrata la drum lung-nu-i combinatia ideala.On line suport-berechet(F650.com)

Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...