Sari la conținut

Cdi Cu Avans Variabil Programabil, Fara Baterie Si Cu


Vizitator stress_L&P
 Share

Postări Recomandate

Vizitator stress_L&P

mai oameni buni aseara suferind de o insomnie acuta am inceput sa caut pe net scheme si kit-uri cdi pt. 2cil 2t! asa am gasit un site indian si un forum pt yamaha rd 350 (si nu numai dar in special yama)! acolo in india astia folosesc foarte, foarte mult motoarele astea si chiar fac si competitii legale: drag, circuit, etc. ma rog, nu asta conteaza! cativa dintre tipii astia au facut un cdi foarte fain dupa parerea mea! de fapt sunt 2 cdi-uri separate bagate in aceeasi cutie si sunt complet programabile! :peace:

 

in ce consta kit-ul: un generator care merge si cu baterie si fara (ei zic fara mai ales pt. curse ca sa mai scazi din greutate), tensiunea e mult mai mare si scanteia mai buna decat la baterie (zic ei), 2 cdi-uri cu 2 senzori pt. a elimina scanteia pierduta pe celalalt cilindru, poti sa pui halogene de 100W (da, 100W!!!!!!!), comenzi electrice complete noi, maneta de ambreiaj noua cu nus ce senzor, becuri pt. schimbarea vitezei in functie de turatie (chestie programabila daca vrei sa faci un dyno test), 2 bobine noi pt. cdi, scanteia e de cel putin de 2 ori mai puternica, plus ca ai 2 butoane separate: unul care modifica avansul si limitarea in ture(da, are si limitare) pt. modul economic sau pentru putere si unul pt. cuplu sau viteza mare sau ceva de genu', nu mai tin minte :ok:

 

a! si merge si pe 1 cil :D

 

doar ca pretul este de 310 $.... io cred ca am sa incerc chestia asta! :)

 

uitati si link-ul! mie mi-a placut mult aprinderea asta!

 

http://eindiancompanies.com/images/index.htm

 

acolo aveti tot ce va trebuie ca sa vedeti ce poate face aprinderea asta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tu vrei sa cumperi una sa sa faci singur? ma gandesc ca a doua varianta, mam uitat si io la linku ala insa cunoasterile mele de electronica deocamdata is prea mici ca sa inteleg ceva, da daca reusesti sa faci ceva posteaza si tu vreo indicatie, sfat paci..

 

:peace:

 

Ps: nam inteles pt cei 310 $ primesti numa acel CDI analog sau si cel digital cu care llimitezi rpm-urile ...

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

pt. cei 310 $ il primesti pe cel digital complet cu generator, bobine si tot ce iti trebuie :peace:

 

eu vreau sa-l cumpar pt. ca super-cunostintele mele despre electronica lasa extrem de mult de dorit :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

eu vreau sa-l cumpar pt. ca super-cunostintele mele despre electronica lasa extrem de mult de dorit :D

 

 

ce sa zic io atunci :ok:

din ce scrie acol merita sa o cumperi, problema e oare ti se potriveste? tu la IJ sau la jawa vrei so pui? capatul ambielajului are diametrul cel cerut acolo???

era specificat ca mere la orice motor, cu conditia sa se potriveasca pe capatu de la ambielaj.

 

:peace:

 

PS: daca o cumperi anuntama si pe mine, ce si cum mere, si daca se simt castigurile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

daca e cu capat conic merge! :peace: in cel mai rau caz faci o bucsa sau iei la strung din capatu' ambielajului!

 

pe jawa vreau sa o pun si daca merge bine iau si pt. ij! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

salutare la toata lumea,....si bineinteles "la multi ani..."................. ba da rau imi mai e.... s-a suparat ficatu' pe mine............

SI ia zii domnule stress:) , la nipru ar merge????????? nu ca as avea chiar acum 310$ + "ceva"taxe.....care NU AI ZIS CAT AR FI.... :)scuzati spiritul critic...

 

chiar ar fi ceva de domeniul S.F.-ului , sa poti modifica avansul... la nipru.... nu ca nu s-ar modifica oricum cand mergi , numa asha ca vrea el....

 

HAIDE STRESSULE , BAGA UN POST SI LA MULTI ANI !CU MUUUULTA BUZZZ!:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai uitate pe site-ul acela, este un exemplu , ce fel de capat sa aiba ambielaju.

da sincer nu stiu unde lai pune, ca la nipru motoru e plasat longitudional...

 

da stiu, am raspuns in locu lui stress :ok:

 

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

ehhhhhhh cum sa te tampesti tocmai tu??????? las k si eu am vrut sa dau nipru cu 25mil dupa ce-l faceam tata de matza! plus inmatriculat +carburi vacumatice care tre sa vina de la milu! cand iau leafa o bag pe toata in motor:):ok::) si dupa ce-l dadeam.... asta dak il lua cineva , sa-mi fac un leasing la un MALAGUTI MADISON k-400 SAU aprilia atlantic de 500 , sau scarabeo de 500:):D:) etc etc

NU-I BAI! PERSONALITATEA OMULUI E INTR-O CONTINUA DEZVOLTARE PANA CRAPA DREAQULUI :)) DA SI ATUNCI SE MAI CONTUREAZA UN PIC:))

 

BAFTA!

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:) pai ce sa vad mai stressule la acele MAXI-SCUTERE??? IN PRIMUL RAND:fiabilitate , viteza(vrreo 150km/h viteza medie) , CONFORT, capacitate de a cara "CEVA" mai mult decat pe un nipru solo , si nu in ultimul rand LOOK mai de doamne ajuta decat la nipru.... POT SA TE INTREB CEVA? CE MAI VREI DE LA UN MOTOR??? :P stiu , tu vrei un gsx-r 1000 K5 din 2006....sau YAMAHA R6 DIN 2006 CU 18000DE TURATTII....

eu vreau ceva util , functional si fiabil...

BAFTA!;)

:peace: :ok: :D

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...