Sari la conținut

CONCURS LA BUZAU


ness26
 Share

Postări Recomandate

constructiv vreau sa-i transmit si eu unui coleg de la open care-i claxona duminica pe coborari pe ceilalti parteneri la trafic:treci frate la extrem :D

 

Cred ca gresesti. Te-ai inscris intr-un concurs, nu te-ai dus la plimbare prin padure si este Fairplay sa-i lasi pe cei care sunt cu o tura sau doua in fata ta si merg mai repede sa te depaseasca. Se practica asta in orice concurs de orice nivel.

Cred ca era vorba de Alex din Pitesti, care era primul, care are 16 ani si era la primul concurs endurocross. Unde scrie ca daca merge mai repede ca tine trebuie sa se inscrie la extrem ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

neatza! vreau sa-mi spun si eu parerea despre cele 3 zile.

vineri - excelenta atmosfera, traseul, organizarea. felicitari!

 

sambata - alegerea parcurgerii traseului doar pe baza gps-ului nu a fost una prea buna. pentru traseele marcate pe gps trebuiesc evitate "buclele" si intersectiile, mai ales daca nu e cineva care sa dirijeze concurentii. lipsa "waypoint-utilor" numerotate a dus la parcurgerea traseului in sensul invers de multi participanti. da.. si eu am fost unul dintre ei. briefing-ul trebuie luat in serios atat de organizatori cat si de concurenti. a avut f multe lipsuri.

 

duminica - regulament neclar, briefing foarte sumar, lipsa arbitrilor pe traseu. in schimb a compensat cu calitatea traseului.

 

ce ar trebui inbunatatit (dupa parerea mea):

regulamentul sa fie clar si respectat (echipele sunt echipe, punctajul si penalizarile sa se faca conform regulamentului)

sa nu se schimbe regulamentul in timpul concursului

clasament individual pentru fete

... si altele mai putin importante.

 

Am o cerere catre organizatori. Sa puna la dispozitia participantilor si a celor interesati, dvd-uri cu poze si filme cu participanti, contra cost. E pacat ca o multime de poze superbe sa fie uitate pe dvd-uri si apoi... pierdute. Stiu ca multe din pozele facute nu vor ajunge pe dvdul oficial, coperta sau altceva, dar sunt sigur ca "Actorul" din poza respectiva ar fi extrem de incantat sa obtina acele poze.

 

FELICITARI XM-Raid SI NE VEDEM LA TOAMNA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca gresesti. Te-ai inscris intr-un concurs, nu te-ai dus la plimbare prin padure si este Fairplay sa-i lasi pe cei care sunt cu o tura sau doua in fata ta si merg mai repede sa te depaseasca. Se practica asta in orice concurs de orice nivel.

Cred ca era vorba de Alex din Pitesti, care era primul, care are 16 ani si era la primul concurs endurocross. Unde scrie ca daca merge mai repede ca tine trebuie sa se inscrie la extrem ?

nu vreau sa polemizez,dar unde claxona el,nu era loc de dat la o parte(cred ca stii unde,acolo unde se trecea in coloana)

cat despre fairplay,nu-mi da tu lectii,a avut cine...

esti prea incrancenat,eu am facut o gluma.

 

bravo baietilor (si fetelor,evident) pentru efort,atat organizatorilor ,cat si concurentilor.

claudiu. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai trecut usor de portiunile mai grele fara mult efort .

 

asta pentru ca nu pot sa fac efort deloc :D Mi-a interzis doctoru!

 

Acu pe bune - nu am mers impreuna de la inceput - sigur ca pe undeva, pana ne-am intalnit, am bulit traseul. Eu sunt fericit ca am terminat pe 2 picioare.

Hai sa ne vedem sanatosi la urmatoarea. Pacat ca nu vii la Bacau - uite cum arata lista de start la batrani http://www.endurototal.ro/start.htm - acolo sa vezi meci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Claudiu

E o regula nescrisa - daca unul vrea sa mearga mai repede trebuie sa incerci sa-i faci loc. Si la fel, e o regula sa-ti tragi repede motorul din drum daca esti pe jos si nu e loc de depasit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Claudiu

E o regula nescrisa - daca unul vrea sa mearga mai repede trebuie sa incerci sa-i faci loc. Si la fel, e o regula sa-ti tragi repede motorul din drum daca esti pe jos si nu e loc de depasit.

uite,nu vreau sa fac o discutie din asta.nu vreau sa stau in calea fericirii nimanui :) ,numai ca acolo unde ne claxona,era imposibil sa-i faci loc.cei ce s-au dat,stiu. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo XMRAID !!!!!!

Pt un concurs asa de rapid organizat , ati fost extraordinari !

vineri excelent,

sambata, traseu cam usor pt extrem si oldboyz si dupa cum toata lumea stie deja, trebuia marcat si cu benzi... dar ati bagat la cap asta... :)

duminica, excelent .

 

...si inca ceva...ca sfat...

briefing-ul se face seara, inainte de cursa, pt ca dimineata adrenalina face legea, fiecare pilot vrea doar sa plece si nu are rabdare sa asculte nimic.... :) de unde si problemele aparute...

 

FELICITARI PT. REALIZARE ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"...si inca ceva...ca sfat...

briefing-ul se face seara"

 

Pun pariu cu oricine ca Ovidiu si Stefan au intrat in "faza robotizata" inca din momentul in care orologiul a batut ora 12,vineri! Si-au pierdut constiinta..a intrat demonul enuro-n ei (nu Demonu')..chiar daca unii ziceti c-au fost scapari,nu-i bai: baietii sunt la inceput si totusi,au dovedit destule!

 

Pana la urma a fost FRUMOS,nu?..le cam place buzoienilor astora se se intreaca pe sine,ai dreq simpatici! :D

 

Succesuri data viitoare!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vali

 

Eu la toate cursele de enduro la care am fost briefingul se facea dimineata, inainte de start - pentru ca atunci sunt toti prezenti. Faci pariu cu mine ca daca anunti "briefing cu o seara inainte la ora x la locul y" o sa-ti vina doar jumatate din concurenti? Si jumatate din jumatatea aia o sa fie cu berea in mana si pusi pe glume. Pentru ca asa e romanu, se crede mai destept decat e in realitate. Si de-aia nici nu asculta la briefing.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vali

 

Eu la toate cursele de enduro la care am fost briefingul se facea dimineata, inainte de start - pentru ca atunci sunt toti prezenti. Faci pariu cu mine ca daca anunti "briefing cu o seara inainte la ora x la locul y" o sa-ti vina doar jumatate din concurenti? Si jumatate din jumatatea aia o sa fie cu berea in mana si pusi pe glume. Pentru ca asa e romanu, se crede mai destept decat e in realitate. Si de-aia nici nu asculta la briefing.

 

 

pai daca romanu' e mai destept de cat se crede o sa faca exexct ce a facut din totdeauna: o sa si-o ia in bot si a doua zi la cursa o sa se duca in boscheti dupa care o sa comenteze. e datoria organizatorului sa faca briefing pentru cursa si obligatia participantilor sa participe activ la el. 25%din cursa se castiga la briefing.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim mult de felicitari, aprecieri, sfaturi...

Cat despre filmare, ovidiu "sta pe capul" baietilor care au filmat si acum au inceput sa monteze. Mi-a spus ca iese ceva superb, mai ales ca il fac sub forma unui film. Sper sa-l avem gata dupa Sarbatori si veti afla imediat cum il avem.

Toate bune si sa aveti un sezon superb si fara incidente (ca vb aia, acum l-am deschis)

Stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Initial cand am auzit de concursul de la Buzau, nu mi-am imaginat ca o sa fie asa varietate...

Deja ma oftic ca nu am putut ajunge vineri si sambata.

 

Pun si eu ceva poze de duminica de la cursa extrem.

In rest voie buna, carnati picanti, multa cola si bascalia de rigoare cu "grupul vesel".

 

Spor!

post-4060-1239793400_thumb.jpg

post-4060-1239793407_thumb.jpg

post-4060-1239793411_thumb.jpg

post-4060-1239793422_thumb.jpg

post-4060-1239793429_thumb.jpg

post-4060-1239793445_thumb.jpg

post-4060-1239793460_thumb.jpg

post-4060-1239793481_thumb.jpg

post-4060-1239793494_thumb.jpg

post-4060-1239793508_thumb.jpg

post-4060-1239793520_thumb.jpg

post-4060-1239793534_thumb.jpg

post-4060-1239793561_thumb.jpg

post-4060-1239793603_thumb.jpg

post-4060-1239793626_thumb.jpg

post-4060-1239793635_thumb.jpg

post-4060-1239793650_thumb.jpg

post-4060-1239793668_thumb.jpg

post-4060-1239793679_thumb.jpg

post-4060-1239793711_thumb.jpg

post-4060-1239793720_thumb.jpg

post-4060-1239793728_thumb.jpg

post-4060-1239793743_thumb.jpg

post-4060-1239793795_thumb.jpg

post-4060-1239794513_thumb.jpg

post-4060-1239794580_thumb.jpg

post-4060-1239794586_thumb.jpg

post-4060-1239794590_thumb.jpg

post-4060-1239794598_thumb.jpg

post-4060-1239794605_thumb.jpg

post-4060-1239794617_thumb.jpg

Editat de adiviraj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vali

 

Eu la toate cursele de enduro la care am fost briefingul se facea dimineata, inainte de start - pentru ca atunci sunt toti prezenti. Faci pariu cu mine ca daca anunti "briefing cu o seara inainte la ora x la locul y" o sa-ti vina doar jumatate din concurenti? Si jumatate din jumatatea aia o sa fie cu berea in mana si pusi pe glume. Pentru ca asa e romanu, se crede mai destept decat e in realitate. Si de-aia nici nu asculta la briefing.

daca vin in mod special la o anummita ora, atunci vor fi atenti... daca nu vin... vorba lu' jumba....sanatate....ne vedem pe traseu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, si eu le multumesc si iti multumesc si tie ionut ptr link, eu ma tot rog de baiatul care se ocupa de site sa incarce si galeria ptr concursul asta dar tot timpul este plecat si ocupat. sper sa fie pe site pana luni, deasemeni clasamentul complet, care a fost ptr cateva zile dar acum nu stiu de ce nu mai merge linkul, insa l-am rugat sa-l refaca.

Cat despre film, am vazut montajul cu nocturna si a iesit fff bine, mai sunt celalte doua zile de montat si il scoatem "in fata".

Toate bune,

Stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, si eu le multumesc si iti multumesc si tie ionut ptr link, eu ma tot rog de baiatul care se ocupa de site sa incarce si galeria ptr concursul asta dar tot timpul este plecat si ocupat. sper sa fie pe site pana luni, deasemeni clasamentul complet, care a fost ptr cateva zile dar acum nu stiu de ce nu mai merge linkul, insa l-am rugat sa-l refaca.

Cat despre film, am vazut montajul cu nocturna si a iesit fff bine, mai sunt celalte doua zile de montat si il scoatem "in fata".

Toate bune,

Stefan

 

TOATA STIMA PT DL STEFAN SI MULTUMIM PENTRU CURSA DE LA BUZAU.

 

BACAUL MUNCESTE PT A MENTINE SUS STACHETA CURSELOR PRIVATE DE ENDURO.

 

VA INVITAM SPECIAL 22-24 MAI BACAU CURSA TERE DE ENDURO.

 

WWW.ENDUROTOTAL.RO

 

BOGDAN ANDRIES 0744547655

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...