Sari la conținut

Sambata 14 martie, plimbare pe langa Dunare, nu foarte lunga


LinX
 Share

Postări Recomandate

Impreuna cu b374 am zis sa facem o mica plimbare, asta daca nu ne strica ploaia planurile. Ma gandesc la ceva de genul Giurgiu - Zimnicea si mai departe inspre Calafat, Drobeta, chiar daca nu ajungem pana acolo. Iar intoarcerea pe alt drum, oarecum paralel (Draganesti Olt, Alexandria). In orice caz, in directia aia - sud, sud vest, pentru ca se pare ca pe-acolo sunt sanse mai mici de ploaie. Putem sa o luam si prin Bulgaria, vedem la fata locului daca e. O sa am niste harti si un GPS. Pana acum am fi un TDM si un Diversion, nu cred ca o sa mergem mai tare de 120 viteza de croaziera, dar nici sub 90-100 la drum intins.

 

Ora 10:30.

 

Locul de intalnire, benzinaria Mol de pe Soseaua Giurgiului... dupa ce treci de cimitirul evreiesc, e o intersectie mai mare cu Str. Lunca, la urmatoarea intersectie pe dreapta; se traverseaza intersectia. Deci Giurgiului cu Str. Iordache Nastase.

http://www.wikimapia.org/#lat=44.3769802&a...amp;m=a&v=2

 

Ok, las si un tel. 0723.005.580 (Florin). Weekend placut la toata lumea si asfalt uscat daca va hotarati sa iesiti pe undeva! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vez ca Giurgiu - Zimnicea e destul de nasol.

Thx. N-am mai ajuns oricum ca ningea la Giurgiu. Ne-am intors si-am luat-o spre mare, pe Lehliu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...