Sari la conținut

Care este cuiul ponto din poza


CrashTestPilot
 Share

Postări Recomandate

cred ca am o problema cu acel cui ponto adica doar cu oringul care, cred eu ca a fost pierdut cand a fost desfacut si imi picura benzina pe furtunasu de supraplin acum vreau sa va cer si voua parerea ca momentan nu mai am bani pana la salariu sa il duc la un service sa se uite cineva mai atent sa vada problema

 

intrebarea este : cum imi dau seama ca este cuiu de vina pt pierderea de benzina pe supraplin? si sa imi indice si mie care nr corespunzator cuiului este nr 25 din schema?

post-20515-1237824262_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in priincipiu m-am prins

am mai citit, cautat despre carburatoarele keihin fcr si am aflat ca acel cui este prins de o tablita de 4mm pe care o indoi in sus sau in jos sa ii reglezi nivelul la plutitor si am afalt ce si ce nivel trebuie sa am acum. Trebuie sa ajung sa il desfac si sa il reglez ...sper sa nu mai curga pe supraplinul carburatorului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acel cui face parte din sintemul plutitorului care se afla in camera de nivel constant.

se afla acolo pt a mentine un nivel constant de benzina in carburator. (vezi cum reglezi nivelul sa nu fie prea mare dar nici prea mic)

prin acel "prea-plin" te referi la tevusca aia care iese din partea de jos a carburatorului(camera de nivel constant)?

daca da atunci trebuie sa strangi filetul surubului de langa tevusca. acel surub este acolo pt a se putea verifica daca este benzina in carburator iar daca pe acolo iti curge inseamna ca nu este bine strans, deci nu trebuie sa unblii la nivelul plutitorului

 

spun toate astea pt ca reglajul nivelului de benzina este o operatie destul de delicata care trebuie facuta ca la carte, altfel cu siguranta iti vei da niste "teme" mult mai grele de rezolvat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-ai descurcat???? daca nu poate dai o tura pe la Apasu ... si-ti arat cum sta treaba... in afara de reglajul cuiului ponto ar trebui reglat si amestecul

 

 

te-ai descurcat???? daca nu poate dai o tura pe la Apasu ... si-ti arat cum sta treaba... in afara de reglajul cuiului ponto ar trebui reglat si amestecul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-ai descurcat???? daca nu poate dai o tura pe la Apasu ... si-ti arat cum sta treaba... in afara de reglajul cuiului ponto ar trebui reglat si amestecul

 

 

te-ai descurcat???? daca nu poate dai o tura pe la Apasu ... si-ti arat cum sta treaba... in afara de reglajul cuiului ponto ar trebui reglat si amestecul

 

 

inca nu am umblat la el

 

 

Nu este de la acel surub de golire pur si simplu nu inchide cuiu pt ca este reglat prost nivelul la plutitor(teoretic stiu cum trebuie sa il reglez, am aflat acum si cat anume trebuie sa fie acel nivel in mm masurati)

 

amestecul a fost deja reglat cand l-am dus la curatat si reglat

Editat de CrashTestPilot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...